ČSC http://www.ceskysvazcyklistiky.cz ČSC cs Thu, 21 Sep 2017 03:17:59 GMT W7 info@webdesign7.cz http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/images/logo.jpg ČSC http://www.ceskysvazcyklistiky.cz Jan Bárta 24. v časovce jednotlivců na MS http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5663_ Na silničním mistrovství světa se dnes rozdávaly medaile za časovku jednotlivců v elitní kategorii mužů. Jediný český reprezentant Jan Bárta obsadil 24. místo se ztrátou 2:39. c5663 Světová cyklistika v českém kraji vína http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5662_ Třetí ze čtyř závodů Visegrad 4 Bicycle Race, který se letos konal ve Valticích možná začne psát svou novou historii. c5662 Junioři v top 20 na MS v časovce jednotlivců http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5661_ Po představení Jana Bárty v týmové časovce zahájili individuální disciplíny junioři startem v časovce jednotlivců. c5661 Havlíková dojela druhá v Badenu http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5660_ Druhé místo vybojovala Pavla Havlíková v závodu první kategorie ve švýcarském Badenu. V úvodním závodu seriálu Švýcarského poháru EKZ Cross ji porazila pouze nizozemská závodnice Annemarie Worstová. c5660 Josef Černý celkově ovládl Visegrad 4 Bicycle Race http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5659_ Poslední díl závodů Visegradská 4 se jel v polské Sobotce. Celkové vítězství si v něm upevnil Josef Černý (Elkov Author), který vedl soutěž již po závodě ve Valticích. c5659 Skvělá Nash: vyhrála v Iowě první závod SP http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5658_ Tím nejlepším způsobem vstoupila do letošní cyklokrosové sezony Kateřina Nash. V Iowa City vyhrála úvodní závod Světového poháru, když suverénně zvítězila před domácí Kaitlin Keoughovou a belgickou mistryní světa Sanne Cantovou. Třetím rokem po sobě vstoupila v USA do seriálu medailovým umístěním. c5658 Cyklokrosař Boroš pátý v Iowě http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5656_ Pátým místem začal letošní cyklokrosovou sezonu při závodu první kategorie Jingle Cross v Iowě nejlepší český elitní krysař Michael Boroš, jezdící v letošní sezoně v barvách stáje Pauwels Sauzen – Vastgoedservice. V generálce před úvodním závodem Světového poháru, který se jede na stejném místě, zvítězil Laurens Sweeck z Belgie. c5656 Sprinteři Dukly Brno úspěšní v Barceloně http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5655_ Řadu vynikajících umístění vybojovali sprinteři Dukly Brno na velmi dobře obsazeném závodu první kategorie UCI GP Barcelona. Na olympijském velodromu tak získali již první body do kvalifikace na Světový pohár ročníku 2018/2019, kdy rovněž začne olympijská kvalifikace pro Tokio 2020. c5655 Josef Černý třetí v závodě Visegradské 4 http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5654_ Na startu závodu Visegradské 4 ve Valticích se sešla mezinárodní konkurence. Závod kategorie UCI 1.2, který je zároveň v kalendáři EuropeTour, ovládl Slovinec Rok Korošeč. Poslední díl ze série závodů se jede již zítra v polské Sobotce. c5654 Přilba Moravy pro Staniszewského http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5653_ Polský dráhař Daniel Staniszewski opanoval letošní ročník tradičních dráhařů Přilba Moravy na oválu v Brně. Nasbíral celkem 103 bodů a jasně vyhrál před svým krajanem Szymonem Krawczykem s 73 body. Oba si tak vyměnili pořadí z pátečního omnia z GP Brno. Třetí skončil Nor Anders Oddli. Z našich jezdců byl nejlepší Ondřej Vendolský z Favoritu Racing na sedmém místě. c5653 Prováděcí pokyny pro rok 2018 http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5657_ c5657 GP Favoritu Brno vyhrál Krawczyk http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5652_ Polští dráhaři kralovali na letošním ročníku závodu GP Favoritu Brno v omniu. V olympijské disciplíně, podniku druhé kategorie kalendář UCI vyhrál Szymon Krawczyk se 148 body před Danielem Staniszewskim se 112 body a třetí skončil Ir Felix English se 109 body. Z našich jezdců byl nejlepší na 12. místě Denis Rugovac se 61 bodem, o místo za ním byl Michal Kohout (Dukla Praha). c5652 Kulhavý už je opět v TOP 5 světového žebříčku http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5651_ Na páté místo světového rankingu UCI poskočil po stříbrném závodě v Cairns biker Jaroslav Kulhavý. Velmi dobře si vede také další český reprezentant Jan Škarnitzl, který je aktuální světovou dvanáctkou, těsně před legendou Julienem Absolonem z Francie. c5651 Závodnice Dukly Praha na Giro Toscana http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5650_ Ženský tým Dukly Praha se zúčastnil mezinárodního etapového závodu 22. Giro di Toscana – Memorial Michela Fanini v Itálii. Na start prologu a dvou etap se postavily závodnice Jarmila Machačová, Melissa Van Neck, Kateřina Kohoutková, Tereza Neumanová a Tereza Korvasová. c5650 Neuman získal bíly dres na East Bohemia Tour http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5649_ Druhé místo pro tým Topforex – Lapierre v East Bohemia Tour a Roman Lehký nejlepší U23 v 52. Velké ceně města Hradec Králové. Po korekci výsledků navíc celkové prvenství East Bohemia Tour pro Dominika Neumana v U23. c5649 Čechman vyhrál sprint na Framaru http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5648_ Vítězem jubilejního již 75. ročníku sprinterských závodů Framar se stal Martin Čechman z Dukly Brno. V systému "devět trumfů" měl čtyři body, druhý s pěti body za ním skončil jeho týmový kolega Pavel Kelemen a třetí skončil další brněnský sprinter Robin Wagner. Keirin se stal kořistí Pavla Kelemena. c5648 Silničáři jedou na MS bojovat o medaile http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5647_ Tisková konference k Mistrovství světa v norském Bergenu je minulostí. Reprezentační trenér Tomáš Konečný spolu se závodníky prozradili své cíle a očekávání, generální sekretář Českého svazu cyklistiky Stanislav Kozubek pak velkou novinku týkající se partnera reprezentace Kalas sportswear s.r.o, se kterým se podařilo prodloužit spolupráci do dalších olympijských her. c5647 Junioři byli úspěšní v Dubnici nad Váhom http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5646_ V uplynulém týdnu se konal mezinárodní etapový závod v rámci Mezinárodních dnů cyklistiky ve slovenském městě Dubnica nad Váhom pro kategorii juniorů a kadetů. Startovní listina čítala celkem 116 jmen. Kromě českých závodníků v ní figurovali také závodníci ze zemí jako jsou Litva, Lotyšsko, Polsko, Maďarsko, Ukrajina atp. c5646 Událost k 60 letům od založení TJ Favorit Brno http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5645_ Tělovýchovná jednota Favorit Brno zve na společensko – sportovní událost pod záštitou primátora statutárního města Brna Petra Vokřála. c5645 Štěpánek na MS ve sjezdu šestatřicátý http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5644_ Šestatřicátý skončil na světovém šampionátu horských kol v australském Cainsu ve sjezdu Ondřej Štpánek. Za zlatým Loicem Brunim z Francie zaostal o 15,026 vteřin. Stříbrný se ztrátou pouhých 0,339 vteřiny byl Michale Hannah z Austrálie a bronz vybojoval Američan Aaron Gwin. c5644