ČSC http://www.ceskysvazcyklistiky.cz ČSC cs Fri, 18 Oct 2019 06:22:17 GMT W7 info@webdesign7.cz http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/images/logo.jpg ČSC http://www.ceskysvazcyklistiky.cz Dráhaři Babor ani Hochman na ME neuspěli http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7086_ Druhý den bojů dráhového evropského šampionátu v nizozemském Apeldoormu žádný úspěch českým barvám nepřinesl. Na oválu se představili pouze Daniel Babor ve scartchi, ale závod nedokončil a Lucie Hochman, která skončila ve vylučovacím závodu až šestnáctá. c7086 Posluchači CU absolvovali zátěžový test http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7085_ Už tradičně zcela zaplněná konferenční Aula České unie sportu v Praze na Strahově byla dějištěm letos už čtvrtého cyklu seminářů Cycling University, vzdělávacího projektu Českého svazu cyklistiky. c7085 Sprinteři a Babor sedmí na ME http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7084_ Dvě sedmá místa vybojovali čeští dráhaři na evropském šampionátu, který byl dnes zahájen v nizozemském Apeldoormu. Zasloužili se o ně ve vylučovacím závodu Daniel Babor a trojice Tomáš Bábek, Martin Čechman a Pavel Kelemen v týmovém sprintu. c7084 Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7083_ V sobotu 19. října se ve Svitávce uskuteční mistrovství České republiky v sálové cyklistice. Na programu budou boje v kolové a medaile si rozdělí i krasojezdci - v soutěžích jednotlivců a dvojic. c7083 Janošek a Wagner na stupních vítězů ve Vídni http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7082_ Nejlépe si z českých dráhařů v posledním testu před odletem na evropský dráhový šampionát do nizozemského Apeldoornu vedli na vídeňské dráze Jiří Janošek a Robin Wagner. Ve sprintu obsadili druhé, resp. třetí místo, když z vítězství se radoval Maďar Sándor Szalontay, který vyhrál i keirin. c7082 Petr Kelemen se zranil a bude chybět na ME http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7081_ Velký talent české dráhové i silniční cyklistiky Petr Kelemen z Dukly Praha se zranil a bude tak chybět v sestavě české reprezentace na evropském dráhovém šampionátu. Ten se uskuteční 16. - 20. října na nizozemském oválu v Apeldoormu. V českém výběru jej nahradí týmový kolega Jan Kraus. c7081 Čeští krosaři slavili úspěchy v Trnavě http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7080_ Z devíti pódiových umístění v dalším závodu Slovenského cyklokrosového poháru na Grand Prix v Trnavě (2. kat.) obsadili osm čeští jezdci. Pouze kategorii mužů vyhrál Belgičan Lander Loockx, když za ním skončili Tomáš Paprstka a Jakub Říman. c7080 Boroš a Havlíková letos poprvé doma vyhráli http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7079_ Michael Boroš (ČEZ Cyklo team Tábor) a Pavla Havlíková (Kooperativa Jablonec Nad Nisou) ovládli třetí díl cyklokrosového TOI TOI Cupu, který se dnes jel na trati na Holých Vrších. Pro oba to bylo premiérové vítězství v tomto seriálu v letošní sezoně a Boroš si upevnil průběžné vedení. Havlíková obhajující loňské celkové prvenství, která první závod vynechala, je zatím až na 11. místě. c7079 Třináct Čechů pojede na dráhové ME http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7078_ Na evropském dráhovém šampionátu v nizozemském Apeldoornu, který se uskuteční ve dnech 16. - 20. října, se představí celkem třináct českých jezdců. Do bojů o medaile zasáhne šest sprinterů a sedmička cyklistů ve vytrvalostních disciplínách. c7078 Čechman vyhrál Škoda Cup sprinterů http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7077_ Vítězem Českého poháru - Škoda Cupu sprinterů se stal Martin Čechman z Dukly Brno. Sprinteři brněnské Dukly ovládli seriál naprosto jednoznačně, druhý skončil Jiří Janošek a třetí Robin Wagner. Nejlepší z dráhařů nejezdící v barvách Dukly Brno byl na devátém místě junior Václav Papík z KOVO Praha. c7077 Vydařená sezóna na Třebešíně http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7076_ Sportovcům začíná říjnem nový roční tréninkový cyklus, je tedy ideální čas na bilancování. Vždy je těžké vybrat si největší úspěchy či neúspěchy, protože záběr je obrovský. c7076 V předolympijském testu skončil Cink sedmý http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7075_ V dnešním předolympijském testovacím závodě, který se uskuteční za rok v Tokiu, skončil český reprezentant Ondřej Cink na sedmém místě. Nejrychlejší byl Švýcar Nino Schurter. c7075 Nosková třetí v závodě UCI 1.1 v Itálii http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7074_ Současně nejlepší česká profesionálka v silniční cyklistice dosáhla dalšího velkého úspěchu ve světové ženské cyklistice, když v sobotu v závodě Giro dell’Emilia Internazionale Donne Elite UCI 1.1 vybojovala třetí místo. O den později si připsala další body do žebříčku UCI v závodě stejné kategorie Gran Premio Beghelli Internazionale Donne Elite. c7074 Čeští krosaři sedmkrát na podiu v Rakové http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7073_ Celkem sedm pódiových umístění vybojovali čeští cyklokrosaři v závodu Slovenského poháru v Rakové, který se jel jako podnik druhé kategorie kalendáře UCI. Za vítězným Belgičanem Braamem Merlierem dojel druhý ve shodném čase Emil Hekele a třetí skončil Tomáš Paprstka. c7073 O vlásek od medaile http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7072_ Čtvrtým místem Pečínkové v kategorii žen a sedmým místem Pochtiola mezi juniory uspěla česká účast na víkendovém Mistrovství Evropy v trialu. c7072 CK Příbram-Fany Gastro hodnotí sezónu http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7071_ Příbramský tým absolvoval v letošní sezóně celkem 88 závodů, z toho startoval na 14 závodech kategorie UCI a 10 triatlonech, kde se představil Jiří Kala. Celkem tak lze napočítat na 800 individuálních startů. c7071 I v Hlinsku vítězství zahraničních jezdců http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7070_ Stejně jako v Mladé Boleslavi stáli na nejvyšším stupni při druhém závodu cyklokrosového TOI TOI Cup v elitních kategoriích zahraniční jezdci. V Hlinsku na bahnité trati, za deště a při značném množství defektů, vyhráli Belgičan Braam Merlier a nizozemská krosařka Geerte Hoekeová. Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) a Tomáš Paprstka (Expres CZ - Tufo Team Kolín) vybojovali shodně druhá místa. c7070 Step by step po trati olympijského závodu v Tokiu! http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7069_ Nikdo po té trati doposud nejel, nikdo ji ani neviděl. Až dnes představili pořadatelé OH v Tokiu podobu bikové trati Course Foot Inspection. c7069 Páté kolo SP v kolové se dvěma českými týmy http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7068_ V pátém kole Světového poháru v kolové v německém Stemwede měla ČR dvojnásobné zastoupení v podobě dvojic Svitávky a Zlína. Ve vzájemném souboji o sedmé místo byl úspěšnější Zlín, který ve složení Ludvík Písek a Miroslav Gottfried porazil otce a syna Jiří Hrdličkovy 8:5. Zvítězila rakouská dvojice RC Höchst 1 (Patrick Schnetzer/Markus Bröll), kteří ve finále zdolali německý RV Obernfeld (Andre Kopp/Raphael Kopp) 9:8 v prodloužení. c7068 Český pohár v cyklotrialu 2020 http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7066_ Pracovní skupina vypisuje konkurz na pořadatele soutěží ČP v cyklotrialu pro sezonu 2020. c7066