ČSC http://www.ceskysvazcyklistiky.cz ČSC cs Sat, 14 Dec 2019 01:02:41 GMT W7 info@webdesign7.cz http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/images/logo.jpg ČSC http://www.ceskysvazcyklistiky.cz Jandová má první profesionální smlouvu v týmu UCI http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7199_ Vzhledem k tomu, že jsou oznámeny konečné přestupy a týmy prezentují své sestavy pro rok 2020, i tým UCI Women's Continental Team (WCC Team) s potěšením odhalil své složení. c7199 Hájková podepsala do italského UCI týmu Bepink http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7198_ Vloni ještě juniorka, oblékající červeno-černo-bílý dres Lanškrounského týmu SKP Duha Lanškroun, v letošním roce skočila rovnou do profi pelotonu, kdy oblékla dres profesionálního UCI týmu Servetto – Piumate – Beltrami TSA. c7198 V Opočně o společné tituly i nominaci do Tokia http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7197_ Pouze jednou ročně mají možnost fanoušci v České republice nebo na Slovensku vidět v jednom pelotonu největší cyklistické hvězdy obou zemí. Trojnásobný mistr světa Peter Sagan, jezdci elitních týmů World Tour Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč či Jan Hirt budou mít v roce 2020 opět možnost bojovat o dresy národních šampionů na ŠKODA AUTO Mistrovství v silniční cyklistice, které bude ve dnech 18. - 21. června v Opočně. c7197 Nová koncepce sportovních center mládeže http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7196_ Potřeba změny koncepce fungování sportovních center mládeže vzešla takzvaně zespodu, z členské základny a klubů a vedení Českého svazu cyklistiky toto volání vyslyšelo. Čtyři měsíce usilovné práce skupiny odborníků vyústily v novou koncepci SCM pro čtyřleté období, počínající rokem 2020. c7196 P. Kováč: Těší mě posouvat silnici jako disciplínu http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7195_ Výkony a úspěchy reprezentantů v silniční cyklistice již byly pohledem reprezentačního trenéra zhodnoceny. Ke slovu se však ještě nedostal předseda silniční komise, který se zabývá rozvojem nejen reprezentace, ale také seriálu Českého poháru na silnici a celkovou prezentací disciplíny. Petr Kováč byl do funkce jmenován v letošním roce a zde je jeho první bilance. c7195 Štybar v terénu dvakrát ve druhé desítce http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7194_ Trojnásobný cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar začal o tomto víkendu své letošní účinkování na cyklokrosových okruzích. Ve svém prvním startu v Essenu v závodu první kategorie dojel dvanáctý, dnes v pátém podniku seriálu Superprestige v Zonhovenu skončil devatenáctý. c7194 Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7193_ Česká kolová se po pěti letech dočkala medaile ze světového šampionátu. Zasloužili se o to Jiří Hrdlička st. a Pavel Loskot, kteří v Basileji skončili třetí a vybojovali tak pro Česko první medaili od roku 2014. Naposledy Češi slavili kov stejné hodnoty před pěti lety v Brně, kdy na stupně vítězů vystoupili Petr Skoták s Pavlem Šmídem. c7193 Sprinteři v Cambridge neuspěli http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7192_ Ani v závěrečný den dalšího dílu Světového poháru na dráze Češi příliš neuspěli. V novozélandském Cambridge startovali Martin Čechman a Pavel Kelemen, kteří obsadili 17. resp. 22. místo. Z vítězství se radoval polský jezdec Mateusz Rudyk. c7192 Pavel Kelemen vybojoval desáté místo v SP http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7191_ Do elitní desítky se prosadil v dalším dílu Světového dráhového poháru sprinter Pavel Kelemen. V Cambridge na Novém Zélandu obsadil v keirinu desáté místo. Z českých jezdců byl dnes na startu jediným zástupcem. c7191 Nash vyhrála Toi Toi Cup v Jabkenicích http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7190_ Souboj dvojice nejlepších českých cyklokrosařek pro sebe v Jabkenicích rozhodla z dvojice zkušených krosařek ta zkušenější Kateřina Nash (Clif Pro Team), když zdolala Pavlu Havlíkovou (Kooperativa Jablonec Nad Nisou). Mezi muži vyhrál Michael Boroš a upevnil si průběžné vedení v Toi Toi Cupu. c7190 Krasojezdkyně Přibylová skončila šestá na MS http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7189_ Skvělým výkonem se prezentovala na mistrovství světa v sálové cyklistice ve švýcarské Basileji krasojezdkyně Adéla Přibylová. Šestinásobná mistryně České republiky v nabitém startovním poli 27 startujících žen vybojovala šestou příčku. c7189 Štybar napíše další cyklokrosovou kapitolu http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7188_ Třikrát slavil titul cyklokrosového mistra světa v elitní kategorii. Nyní je však již Zdeněk Štybar devět let stálicí silniční stáje Deceuninck - Quick Step. Ale do terénu se dost často vrací. A v současné sezoně tomu tak bude opět. Čeká ho náročný program, na cyklokrosovém kole se plánuje postavit na start závodů celkem devětkrát. c7188 Horská kola čeká nelehká sezona http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7186_ Komise horských kol představuje nejrozsáhlejší uskupení ve struktuře Českého svazu cyklistiky. V současné podobě zastřešuje a provozuje několik reprezentačních týmů. Mimo olympijského cross country dále maratonskou reprezentaci, XCE, sjezd, 4X, Trial a zapomenout nelze ani na medailově úspěšný dětský reprezentační tým „Lvíčata“. c7186 Kijevský:Naším cílem je stabilizovat výkonnost U23 http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7187_ Topforex-Lapierre, tým, který se zaměřuje na práci se závodníky kategorie do 23 let, snaží se jím usnadnit přestup do elitní kategorie a dopřát dostatek prostoru pro stabilizaci výkonnosti, letos ovládl celkové hodnocení soutěže týmů v rámci Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019. Vojtěch Řepa, člen týmu, navíc ještě přidal prvenství v kategorii U23 a stal se zároveň nejlepším nováčkem. c7187 Trenérský kurz C + B 16.01.-18.01.2020 - Terezín http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7185_ Přihlášky zasílat do 15.12.2019 zaslat na mail: henke@ceskysvazcyklistiky.cz Zájemci prosím potvrdit ubytování. Cena 1500,- Kč školné, 800,- Kč/den ubytování a stravování-plná penze. V příloze naleznete rozvrh školení. Kurz proběhne v Parkhotelu v Terezíně (Máchova 163) c7185 Druhé víkendové vítězství cyklokrosařky Havlíkové http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7183_ Po sobotním vítězství v závodu seriálu Toi Toi Cupu v Kolíně vyhrála Pavla Havlíková i druhý víkendová závod. Dnes nenašla přemožitelku ve Švýcarsku, když byla první v závodu druhé kategorie UCI Flückiger Cross Madiswil. Česká šampionka vyhrála s desetivteřinovým náskokem před dvojicí domácích krosařek Noemi Rüeggovou a Larou Krähemannovou. c7183 V Hongkongu čeští dráhaři neuspěli http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7182_ Nevydařené vystoupení nenapravili naši dráhaři při třetím dílu Světového poháru v Hongkonu ani v závěrečný den. Nejvýše končila Sára Kaňkovská v keirinu, ale i tak obsadila až 19. místo. O dvě příčky níže byl klasifikován Pavel Kelemen ve sprintu a Martin Čechman ve stejné disciplíně byl o čtyři příčky za ním. Jarmila Machačová obsadila v omniu 22. místo. c7182 Vojtěch Sedláček: Zranění je vyléčené, jsem zpět! http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7184_ Jedna z velkých nadějí české silniční cyklistiky Vojtěch Sedláček dosahoval v reprezentačním dresu coby junior skvělých výsledků. Když měl přestoupit do elitní kategorie, podařilo se mu získat angažmá ve francouzském týmu CC Etupes, kterým si prošel také například Petr Vakoč. Bohužel se ale hned v první sezóně nevydal v jeho šlépějích - hned v jejím úvodu přerušil závodní činnost z důvodu vleklých zdravotních problémů. c7184 Sestava TUFO-PARDUS Prostějov pro rok 2020 http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7181_ Prostějovský tým TUFO-PARDUS Prostějov už zná svou sestavu pro sezónu 2020. Oproti letošku v ní došlo k několika změnám, nadále ale zůstává složena hlavně ze závodníků do 23 let. c7181 František Sisr: V týmu máme společné cíle http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7180_ František Sisr byl jedním z českých závodníků v celku CCC, po jeho přestupu do vyšší kategorie mu ale nebyla prodloužena smlouva. Následoval návrat do služeb českého týmu a v letošním roce tak oblékal dres týmu Elkov Kasper, ve kterém ho uvidíme i v příštím roce. Netají se však tím, že by se rád opět vrátil do vyšších pater a po zisku mistrovského titulu v silničním závodě k tomu měl nakročeno. c7180