ČSC http://www.ceskysvazcyklistiky.cz ČSC cs Sat, 20 Oct 2018 21:48:08 GMT W7 info@webdesign7.cz http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/images/logo.jpg ČSC http://www.ceskysvazcyklistiky.cz Machačová šestá v bodovačce na SP v Paříži http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6414_ Vynikající šesté místo vybojovala Jarmila Machačová v úvodním závodu šestidílného dráhového seriálu Světového poháru v Paříži. V bodovacím závodě byla jednou ze sedmi závodnic, které získaly kolo náskoku, ale bodovat ve spurtech se jí nepodařilo ani jednou. Nejlepší ze všech byla Italka Maria Giulia Confalonieriová. c6414 V Paříži startuje SP dráhařů http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6413_ Šestidílný seriál Světového poháru na dráze odstartuje třídenním závodem již v pátek 19. října na oválu v Saint Quentin v Paříži. A jde již i o body pro kvalifikaci na olympijské hry v Tokiu v roce 2020. Česká výprava vkládá největší naděje do keirinu, ale i v dalších disciplínách mohou naši jezdci myslet vysoko. c6413 Čeští junioři na YOG celkově sedmí http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6412_ Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires. Na tomto umístění nic nezměnil ani poslední závod, jímž bylo silniční kritérium na 32 kilometrů, ve kterém Petr Kelemen obsadil osmé místo. Samuela Jirouse bohužel potkal další pád a s četnými odřeninami závod nedokončil. c6412 V Berlíně naposledy podle starých pravidel http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6411_ Pečínkové utekla medaile o čtyři body a vzápětí poté UCI oznámila radikální změny v pravidlech pro příští sezonu - i takovouto rádoby senzační zkratkou lze shrnout víkendové dění ve světě trialu. Ve skutečnosti ale jde samozřejmě o na sobě nezávislé jevy. c6411 Používání kotoučových brzd od 1.1.2019 http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6410_ Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD, JUN) od 1. 1. 2019 za striktní podmínky, že kotouč bude včetně krytek tzv. „plný“ (např. Shimano Dura Ace) z důvodu bezpečnosti při pádech. Viz. foto v příloze. Při použití jiného typu kotouče nebude závodníkovi umožněn start v závodě. Za důkladnou kontrolu je zodpovědný hlavní rozhodčí daného závodu. c6410 Kelemen pátý v short tracku na YOG http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6409_ Cenné páté místo v short tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires. Velmi dobře zvládl dopolední klasifikační jízdu a ze čtvrté pozice bez problému postoupil do odpoledního finále. Samuel Jirouš po pádu a následných technických problémech klasifikační jízdu nedokončil. c6409 Mladí cyklisté KOVO Praha ve velkém zatížení http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6408_ Mladí dráhaři z pražského týmu Kovo vstoupili do podzimní části dráhové sezony s plnou vervou. Kadeti se zúčastnili třídenních závodů ve švýcarském Aigle a prakticky ihned po návratu se připojili k celotýmové výpravě na další tři dny do Vídně. c6408 Češi na YOG po třech dnech sedmí http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6407_ Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires. Naši reprezentanti Petr Kelemen a Samuel Jirouš bez problému zvládli úvodní kvalifikaci, ale postupový klíč naší dvojici přiřadil společné osmifinálové jízdy, ze kterých postoupil dál jenom Petr Kelemen. c6407 Čeští dráhaři úspěšní v Vídni http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6406_ Řadu skvělých umístění, včetně pěti prvenství, vybojovali čeští dráhaři na závodech I. kategorie UCI na dráze ve Vídni. Mezi sprintery kralovali jezdci Dukly Brno, ve stíhacích disciplínách žen se prosadily naopak závodnice Dukly Praha. Všichni si připsali cenné body do světového žebříčku. c6406 Rozřazovací turnaje juniorů v kolové http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6405_ Vysoký počet týmů se letos přihlásilo do domácích soutěží v kolové. Z tohoto důvodu se odehrály nejprve v Chrastavě a poté v Liberci dva tzv. rozřazovací turnaje, jichž se zúčastnilo 15 týmů. Ty rozhodly o účastnících Extraligy a 1. ligy. c6405 Smolný silniční závod pro český tým na YOG http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6404_ Velkou dávku sportovní smůly si vybrala česká reprezentační dvojice v silničním závodě na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires. c6404 Časovka na YOG Čechům vyšla http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6402_ Úvodní disciplínu cyklistických soutěží, časovku dvojic, na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires zvládli velmi dobře naši juniorští reprezentanti, Petr Kelemen a Sam Jirouš, když obsadili čtvrté místo. c6402 Havlíková i Nesvadba vyhráli i v Jičíně http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6401_ Druhé pohárové vítězství si dnes v Jičíně připsali Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.) a Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor). Mezi juniory byl nejrychlejší Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor). c6401 Na YOG začíná boj o nejprestižnější medaile http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6400_ Cyklistické soutěže na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires míří k velkému finále. Tím je týmový závod bikerů a silničářů. Olympijský Green Park bude od sobotního dopoledne dějištěm pětidenního cyklistického maratonu, kdy dvojice nominovaných států budou usilovat o zisk cenných bodů v časovce dvojic, silničním závodě, MTB Cross country Eliminator, MTB cross country Short Track a silničním kritériu. c6400 Čeští freestylisté na YOG šestí http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6399_ Šesté místo v soutěži smíšených dvojic obsadili naši reprezentanti Nikol Přikrylová a Martin Habada v nové olympijské disciplíně BMX freestyle na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires. c6399 Zhodnocení sezóny TJ Favoritu Brno http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6398_ Tým mužů Favoritu Brno má za sebou úspěšnou sezónu. Vybojoval v ní řadu velmi dobrých výsledků. Na vrcholu stojí druhé místo Petra Hampla v kategorii elite konečného hodnocení Českého poháru Kalas Cupu. c6398 Mládežnický KALAS CUP 2018, líheň mladých talentů http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6397_ Současně s elitním KALAS CUPem skončila také jeho verze pro mládežnické kategorie a ženy. Celkem šestkrát se na start postavilo na šest set mladých nadějí silniční cyklistiky. c6397 Freestylisté budou bojovat o páté místo http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6396_ Mladí čeští reprezentanti budou v nové olympijské disciplíně BMX Freestyle na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires bojovat o umístění v malém finále. Rozhodly o tom dnešní kvalifikační jízdy. c6396 Ohlédnutí za letošním ročníkem KALAS CUPu http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6395_ Přes sedm set závodníků od mladších žáků po elitní muže se postavilo na start některého ze závodu Českého poháru na silnici pod letošním názvem KALAS CUP 2018. Poháry za celkové umístění už byly rozdány při příležitosti posledního závodu seriálu v Židovicích a zde je malá rekapitulace. c6395 Junior Kučera vyhrál v Rýmařově a vede celkově Toi http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6394_ Čtvrtý díl cyklokrosového Toi Toi Cupu v mládežnických kategoriích v Rýmařově vyhrál mezi juniory Jakub Kučera (Expres CZ - Scott Kolín) a vede i průběžné pořadí. c6394