ČSC http://www.ceskysvazcyklistiky.cz ČSC cs Mon, 29 May 2017 15:28:23 GMT W7 info@webdesign7.cz http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/images/logo.jpg ČSC http://www.ceskysvazcyklistiky.cz Holec třetí v poslední etapě Tour du Pays de Vaud http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5409_ Švýcarský etapový závod skončil úspěchem české reprezentace. Richard Holec v závěrečné etapě vybojoval třetí místo. Karel Vacek skončil celkově 16. c5409 Biker Škarnitzl v Albstadtu desátý http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5408_ Český biker Jan Škarnitzl skončil na desátém místě ve druhém závodu seriálu Světového poháru v cross country v německém Albstadtu. Stejně jako před týdnem v Novém Městě na Moravě zvítězil švýcarský favorit Nino Schurter, Jaroslav Kulhavý závod nedokončil. c5408 Jančík a Hanzlíček mají stříbro z ME v krasojízdě http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5407_ Jedinou medaili pro domácí pořadatelskou zemi na evropském šampionátu v sálovém cyklistice vybojovala v Praze v hale na Podviném mlýně dvojice juniorů v open závodě Radek Jančík a Ondřej Hanzlíček, kteří nestačili pouze na německou dvojici Michael Quecke, Matthias Quecke. c5407 Vacek 16. na Tour du Pays de Vaud http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5406_ Po dvou sobotních půletapách závodu Tour du Pays de Vaud je nejlépe umístěným českým závodníkem Karel Vacek na 16. místě průběžného pořadí. c5406 Junior Zadák šestý v Albstadtu http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5405_ Druhý díl Světového poháru v cross country zahájil dnes v německém Albstadtu závod mužů kategorie U23. Čeští jezdci si oproti minulému týdnu vedli lépe, nejlepší z nich skončil osmnáctý Matěj Průdek. Ve vloženém závodě juniorů kategorie C1 se velmi dobře ukázal David Zadák, který dojel šestý, Lucie Krupová skončila dvanáctá. c5405 Holec čtvrtý v 1. etapě Tour du Pays de Vaud http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5404_ Richard Holec obsadil v 1. etapě švýcarského etapového závodu Tour du Pays de Vaud vynikající čtvrté místo. Zvítězil Nor Andreas Leknessund. c5404 Topinka a Labounková uspěli na EP v Řepích http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5403_ Na bikrosovou dráhu BikrosClubu Řepy si pro cenné body do UEC Evropského poháru v BMX přijeli nejlepší jezdci Evropy. Nejúspěšnějším Čechem byl Dominik Topinka z Bikrosclubu Řepy, který skončil druhý a pátý v kategorii mužů Elite. Tu oba dva závodní dny zcela ovládl Joris Harmsen, stejně tak ženskou kategorii Women Elite opanovala Laura Smuldersová, oba z Nizozemí. Romana Rabounková skončila ve druhém dnu pátá. c5403 Junioři závodí ve Švýcarsku http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5402_ Česká juniorská reprezentace startuje na etapovém závodě ve Švýcarsku, který patří do nejvyšší kategorie závodů Nations Cup. c5402 V Blansku se rozhodne o nových mistrech republiky http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5401_ Již v sobotu 27. května budeme znát nová jména cyklotrialových mistrů. V trialparku na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku se koná mistrovství České republiky mládeže. Zkrátka nepřijdou ani dospělí jezdci, které zde čeká další soutěž letošního Českého poháru. c5401 Sjezdař Sehnal třetí ve Willingenu http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5400_ Velmi dobře si vedl třiadvacetiletý Stanislav Sehnal ve druhém závodu Evropského poháru. Ten se uskutečnil v německém Willingenu a Sehnal v něm obsadil skvělé třetí místo, když zaostal o vteřinu a půl za vítězným Slovincem Jure Žabjekem. c5400 Vackovi vítězili v zahraničí http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5399_ Bratři Vackovi vítězili v zahraničních závodech ve svých kategoriích. Starší Karel vyhrál juniorský závod v Itálii a mladší Mathias byl úspěšný v Rakousku. c5399 Sásková má stříbro z Juniorské světové série http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5398_ Juniorská reprezentantka České republiky Tereza Sásková (Česká spořitelna Junior MTB Team) vybojovala v závodě Juniorské světové série horských kol v Kanadě vynikající druhé místo. c5398 Mladí dráhaři závodili na ČP v Prostějově http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5397_ O uplynulém víkendu mladí dráhaři a dráhařky poměřili své síly na dráze v Prostějově v rámci Českého poháru mládeže a žen v dráhové cyklistice. Nejvíce pódiových umístění vybojovali jezdci SKC TUFO Prostějov a Dukly Praha. c5397 Úspěšné mistrovství Moravy mladých dráhařů http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5396_ Olomoucký svaz cyklistiky ve spolupráci s SKC Prostějov uspořádal mistrovství Moravy a Krajský přebor Olomouckého kraje v dráhové cyklistice. V příjemné atmosféře a za slunného počasí se mladí dráhoví cyklisté na prostějovském velodromu poměřili v disciplínách prvenství na pásce, vylučovací závod a bodovací závod, které byly vyhodnoceny do omnia. c5396 SVĚTOVÝ POHÁR TRIALU ODSTARTOVAL V BELGII http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5395_ Belgický Aalter odstartoval světový pohár a to opravdu v neuvěřitelném stylu. Nádherný závod posunul Trialový sport o další krok vpřed, ukázal doslova kouzla ve stavbě sekcí, nádherná sportovní dramata a nečekané výsledky. c5395 V Novém Městě vyhrál Schurter, Kulhavý neuspěl http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5394_ Švýcar Nino Schurter dál vyhrává závody v Novém Městě na Moravě. Dnes v úvodím dílu Světového poháru nedal svým soupeřům šanci a navázal na loňské zlato ze světového šampionátu ve Vysočina aréně. Diváci se hlavně těšili na jeho souboj s Jaroslavem Kulhavým, tomu však závod naopak nevyšel ani trochu a skončil hluboko v poli poražených na 55. místě. c5394 Nikola Nosková celkově 6. na Emakumeen Bira http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5393_ Nikola Nosková (BePink Cogeas) dokončila náročný etapový závod Emakumeen Bira v Baskicku na celkovém 6. místě. A zvítězila v kategorii U23. c5393 Koblasa stříbrný v silničním závodě na SP Ostende http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5392_ Silniční závod kategorie C2 přinesl českým barvám na druhém dílu Světového poháru handicapovaných cyklistů v belgickém Ostende velkou radost v podobě stříbrné medaile, kterou vybojoval mladý český závodník Ivo Koblasa v kategorii C2. c5392 Hindr a Jahoda těsně pod stupni vítězů http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5391_ Jen těsně pod stupni vítězů, na čtvrtých místech skončili v druhém dílu Světového poháru handicapovaných cyklistů čeští reprezentanti Jiří Hindr (T1) a Patrik Jahoda (H1). c5391 Nosková 2. v královské etapě Emakumeen Bira! http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5390_ Pouhých pár závodů stačilo, aby se Nikola Nosková zařadila mezi nejlepší mladé a nadějné cyklistky světa. Stoupající formu potvrdila druhým místem v královské etapě baskického etapového závodu Emakumeen Bira s cílem na vrcholu stoupání. c5390