ČSC http://www.ceskysvazcyklistiky.cz ČSC cs Mon, 27 Mar 2017 08:33:22 GMT W7 info@webdesign7.cz http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/images/logo.jpg ČSC http://www.ceskysvazcyklistiky.cz Valverde podruhé vyhrál Kolem Katalánska http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5285_ Jednozačným králem letošního ročníku závod Kolem Katalánska je jednoznačně šestatřicetiletý španělský cyklista Alejandro Valverde ze stáje Movistar. Vyhrál po osmi letech a svůj triumf završil dnešním dalším etapovým vavřínem. Při dojezdu v Barceloně si připsal třetí etapové vítězství. c5285 Kulhavý se Sauserem skončili na Cape Epic druzí http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5284_ Druhé místo obsadili v etapové závodě Cape Epic v JAR český jezdec Jaroslav Kulhavý se Švýcarem Christophem Sauserem. Dvojnásobní vítězové z let 2013 a 2015 tak při svém třetím společném startu poprvé nevyhráli, nad jejich síly byla švýcarská dvojice Matthias Stirnemann a olympijský vítěz z Ria Nino Schurter. c5284 Černý vyhrál Trofeo Cinelli http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5283_ Vítězem prvního závodu silniční sezny na českém území, kterým bylo Trofeo Cinelli - Velká cena Hlohovce, zvítězil Josef Černý z týmu Elkov Author. Ve spurtu dvojice uprchlíků porazil Matěje Zahálku (SKC Tufo Prostějov), na třetím místě přivedl peloton do cílové pásky polský jezdec Eryk Laton (Hurom). c5283 Kulhavému se výhra na Cape Epic vzdálila http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5282_ Česko-švýcarské dvojici Jaroslav Kulhavý - Christophem Sauserem se zřejmě rozplynul sen vyhrát potřetí etapový bikový závod Cape Epic v JAR. Šestou a nejdelší královskou etapu dokončili na čtvrtém místě se ztrátou šesti minut. V průběžném pořadí sice uhájili svou druhou příčku, ale manko na vedoucí dvojici je už téměř sedm minut. c5282 Vakoč v Katalánsku spurtoval čtvrtý http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5281_ Již potřetí se do elitní desítky v závodu Kolem Katalánska prosadil český jezdec Petr Vakoč z stáje Quick-Step Floors. Po dvou osmých místech dnes dokonce po 190 kilometrech z Tortosy do Reus spurtoval na čtvrtém místě. Etapový vavřín vybojoval Jihoafričan Daryl Impey z Oriky, před suverénem letošního ročníku Alejandrem Valverdem ze Španělska. c5281 Jindřich Pospíšil pětasedmdesátiletý http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5280_ Spolu se svým mladším bratrem jsou rekordmani rekordmanů. Ze světových šampionátů v kolové přivezli do Brna neuvěřitelných dvacet mistrovských titulů. Jednou se stali Sportovci roku, osmkrát vyhráli anketu Král cyklistiky. Soubor výsledků, jaký nemá obdoby. Jindřich v těchto dnech oslavil pětasedmdesáté narozeniny a ve svém sporu je stále aktivní, i když již jen jako funkcionář. c5280 Trkal: Věřím, že budeme znovu úspěšní http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5279_ Silniční tým mužů Favoritu Brno už brzo začne po náročné přípravě závodit. Prvním startem pro jezdce této stáje bude tradiční domácí otvírák Trofeo Cinelli - VC Hlohovce. „I když náš tým prošel velkou obměnou, věřím, že budeme opět úspěšní a kvalitu z tréninku kluci přenesou i do závodů,“ říká trenér František Trkal. c5279 Do vedení Kolem Katalánska Valverde http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5278_ Španělský jezdec Alejandro Valverde ze stáje Movistar je novým lídrem závodu Kolem Katalánska. V královské etapě to byl souboj nejlepších vrchařů. Valverde v posledním kilometru ve stoupání na Lo Port setřásl krajana Alberta Condatora i Brita Chrise Frooma a ve vedení vystřídal Američana Tejaya van Garderena. c5278 Kulhavý se Sauserem na Cape Epic zase druzí http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5277_ Český biker Biker Jaroslav Kulhavý spolu se Švýcare Christophem Sauserem obsadili v páté etapě závodu Cape Epic v JAR třetí místo a v celkovém pořadí se před závěrečnými dvěma etapami vrátili na druhou příčku. Do vedení se dostali Schurter se Stirnemannem ze Švýcarka, zatímco dosud vedoucí německo-brazilské dvojice Manuel Fumic, Henrique Avancini ztratila a klesla na třetí místo. c5277 Zemřel Miroslav Slavík http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5276_ Ve věku 83 let zemřel po dlouhé nemoci lékař a dlouholetý cyklistický funkcionář MUDr. Miroslav Slavík. V cyklistice se poprvé objevil v roce 1961, kdy začal pracovat jako lékař u národního celku, o rok později již jel jako lékař Závod míru, který v této roli absolvoval sedmnáctkrát. c5276 Bláhu čeká poslední start na mistrovství světa http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5275_ Svůj osmnáctý a poslední start na mistrovství světa na dráze čeká jezdce Dukly Praha v září již čtyřicetiletého Martina Bláhu v Hongkongu od 12. do 16. dubna. Bude možná vůbec nejstarším účastníkem, ale rozhodně nepojede nějak odevzdaný. Univerzál jezdící výborně na silnici i dráze kolo na hřebík hodlá pověsit po letošní sezoně. c5275 Vakoč v Katalánsku podruhé osmý http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5274_ Čtvrtá etapa závodu Kolem Katalánska nic podstatného ve výsledcích nezměnila. Do cíle přijel hlavní peloton pohromadě a ke slovu přišli sprinteři v hromadném spurtu. V něm byl nejlepší Francouz Nacer Bouhanni, který porazil Itala Davida Cimolainiho a oplatil mu porážku z první etapy. c5274 Kulhavý na Cape Epic pohorši http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5273_ Další smůla postihla českého bikera Jaroslava Kulhavého se švýcarským spolujezdcem Christophem Sauserem ve čtvrté etapě závodu Cape Epic v JAR. Po defektu Kulhavého ztratila dvojice dost času a dvojnásobní vítězové tohoto závodu dvojic po čtvrtém místě v etapě klesli v průběžném hodnocení ze druhého na třetí místo. c5273 Cink se opět v horách ukázal http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5272_ Po skvělém vstupu do silničního profesionálního pelotonu dostal Ondřej Cink při závodu Kolem Katalánska roli lídra stáje Bahrain-Merida a ukazuje se, že plným právem. Ve 3. etapě s cílem na kopci La Molina, skončil šestnáctý se ztrátou pouhých 15 vteřin na vítězného Španěla Alejandra Valverdeho. Jen škoda, že jeho stáj ztratila v časovce přes tři minuty… c5272 Bikrosová sezony startuje v sobotu v Řepích http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5271_ Již tradičně poslední víkend v březnu se koná první závod domácí BMX sezony - Open season 2017. Dráha v Řepích je již na sobotu 25. března skoro ideálně připravena a závodníci se mohou těšit i na její drobný vylepšení. c5271 Kulhavý se Sauserem snižují na Cape Epic ztrátu http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5270_ Jaroslav Kulhavý spolu se Švýcarem Christophem Sauserem se po třetí etapě prestižního bikového etapového závodu Cape Epis v Jihoafrické republice přiblížili vedoucí německo-brazilské dvojici Manuel Fumic, Henrique Avancini na pouhých 80 vteřin. Kulhavý spolu se Sauserem ukazují, že přijeli připraveni výborně a po smůle v první etapě ovládli dnes po výhře ve druhé i dnešní třetí dějství. c5270 Češi Kolem Katalánska ztratili http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5269_ Hned druhá etap závodu Kolem Katalánska, kterou byla týmová časovka na 41 kilometrů, hodně rozdělila startovní pole. A nedobře v ní dopadli čeští jezdci, jejichž týmy ztrácely. c5269 Na úvod v Katalánsku Vakoč osmý http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5268_ Výborným osmým místem vstoupil do závodu Kolem Katalánska Petr Vakoč (ČR/Quick-Step Floors). V hromadném spurtu byl nejsilnější Ital Davide Cimolai (FDJ), na pásce porazil Nacera Bouhanniho (Cofidis), který před rokem vyhrál dvě úvodní etapy. c5268 Machačová hledí vstříc dráhovému MS http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5267_ Třicetiletá Jarmila Machačová má z roku 2011 z Apeldoornu stříbro z bodovacím závodu, o dva roky později v Minsku získala dokonce duhový trikot světové šampionky. Zdravotní problémy poté trochu její kariéru přibrzdily, ale v současné době je opět ve výborné formě, což dokázala při svých startech v závodech Světového poháru, především třetím místem v Apeldoornu. c5267 Řepy prověřily kvalitu zimní přípravy bikerů http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5266_ Stovky bikerů se zúčastnili úvodního podniku Pražského MTB poháru 2017 v Praze 17, Řepích. A pokud někteří hledali odpověď na otázku, jak efektivní byla jejich zimní příprava, dostali odpověď více než jednoznačnou. Extrémní počasí, které již tradičně provází závody v Řepích, ani tentokrát nezklamalo a náročnou trať ještě více ztížilo vodou a bahnem. c5266