Mistrovství světa UCI BMX 2020 v USA odloženo

První kolo Extraligy v kolové vyhrál Start Plzeň

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Padla šestka, házej znovu

UCI pozastavuje všechny závody do 1.6.2020
UCI rozhodla prodloužit termín pozastavení cyklistikých závodů pro všechny disciplíny do 1.6.2020 a ..

Olympijské hry se v Tokiu od 23. července 2021

MOOSE vyvíjí dvouvrstvé ponožky!
V roce 2008 začala spolupráce společnosti MOOSE s paralympijským vítězem Jiřím Ježkem a Reprezentačn..

Aktuality MTB XCO

Zpráva VT Pec pod Sněžkou

Místo: Pec pod Sněžkou, hotel **** Horizont Termín: 23. - 27. listopad 2009 K prvnímu přípravnému kempu se sešel širší reprezentační výběr MTB XCO minulý týden v Peci pod Sněžkou. Cílem soustředění byl nejen trénink (všeobecná i specializovaná příprava), ale také osobní pohovory reprezentačního trenéra Jana Slavíčka s jednotlivými závodníky a seznámení účastníků s plány RD pro sezonu 2010. Závodníci byli seznámeni také s plánem reprezentačních akcí a s nominačními kriterii pro ME a MS 2010. Příznivé počasí dovolilo splnit plán soustředění jak z pohledu specializované přípravy - trénink MTB, tak i jeho všeobecnou část (fotbal, pěší tůry, běh, spinning, squash, posilovna, strečing). V rámci MTB tréninků měli závodníci možnost testovat XC okruh, který bude aspirovat na uspořádání závodu SP a jejich připomínky k trati budou organizátory využity k úpravám okruhu. Součástí všeobecné přípravy byl např. výstup na Sněžku, či hodina spinningu. Pro regeneraci využívali závodníci zázemí fitness centra hotelu**** Horizont. K dispozici měli vířivku, saunu a bazén. Masér RD Roman Fišnar seznámil závodníky se základními prvky protahovacího cvičení a zaměřil se na jednotlivé problematické partie cyklistů. Reprezentanti se zúčastnili také slavnostního otevírání stezky, která je součástí XC okruhu a přítomným byli město Pec pod Sněžkou, hotel**** Horizont a Skiareál Pec pod Sněžkou představeni jako partneři reprezentace MTB XCO, díky kterým bylo možno toto soustředění uspořádat. Tato vzájemná spolupráce by měla pokračovat i v budoucnu. Trénink: Tréninkové jednotky: 9 Tréninkové hodiny: 15-20 (dle kategorií) Závodníci byli rozděleni do jednotlivých tréninkových skupin dle kategorií. Účastníci: Trenéři - Jan Slavíček, Dušan Olejníček Maséři - Roman Fišnar, Jiří Kraus Závodníci - Jaroslav Kulhavý, Jiří Friedl, Jan Škarnitzl, Pavel Boudný, Filip Eberl, Jiří Novák, Tomáš Pešek, Ondřej Cink, Matěj Nepustil, Pavel Skalický, Ondřej Žniva, Radim Kovář, Milan Doležal, Tereza Huříková, Hana Ježková, Karolína Kalašová, Markéta Drahovzalová, Barbora Machulková, Jiří Ošťádal, Lucie Veselá