Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Regionem Orlicka Lanškroun 2020

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Úřadující mistři vyhráli první bikové závody

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice
Níže naleznete odkazy na další výběrová řížení.

Techniserv Cup 2020
Techniserv Cup 2020 se rozjede již o víkendu 20.6. a 21.6.2020 a to Olomouckým kritériem a Hanáckými..

ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 02.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 03.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 05.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Informace ČSC

Z jednání Prezidia ČSC

V průběhu dubna a května se uskutečnila jednání Prezidia ČSC formou video konference, na kterých byly řešeny body týkající se a vycházející z aktuální situace vzniklé z opatření proti šíření koronaviru COVID-19  v ČR i ve světě.

Prezident ČSC Petr Marek vyjmenoval a shrnul projekty Českého svazu cyklistiky, které probíhají již od počátku vyhlášení nouzového stavu v ČR, které napomáhaly nejen vrcholovým sportovcům ale celé cyklistické obci trénovat a zůstat aktivní v náročném období karantény i po ní, a které jsou i aktuálně velmi sledované a využívané. Projekty „Trénuj s repre!“, „CyklistaOnline“, „aNti Corona Cup“ nebo „Virtuální závody s aplikací Rouvy“ vznikaly za přičinění mnoha reprezentantů, trenérů, moderátorů a dalších osob z prostředí české cyklistiky. Prezident ČSC Petr Marek všem zúčastněným na projektech vyslovil velké poděkovaní.

Členové Prezidia byli informováni o změnách kalendáře UCI a ČSC, ke kterým došlo v průběhu koronavirové krize včetně posunutí letních olympijských her Tokio 2020 na rok 2021. Všechny tyto změny jsou evidovány v aktualizovaném kalendáři Českého svazu cyklistiky, který je zveřejněn na webových stránkách ČSC.

Prezidium ČSC projednalo zrušení MČR a MSR Opočno 2020 ze strany pořadatele HK Cyklo a rozhodlo, že pokud to bude situace umožňovat, proběhne šampionát v Mladé Boleslavi v náhradním termínu stanoveném UCI a to ve dnech 20. a 22.8.2020.

Vzhledem k rozvolňování opatření proti koronaviru je od 11.5.2020 umožněno za definovaných podmínek uspořádat sportovní akci do maximálního počtu účastníků 100 osob v jednom čase. Na základě tohoto rozvolnění byl vypracován metodický pokyn pro pořadatele cyklistických závodů ČSC v období vládních opatření proti šíření koronaviru COVID-19 a generální sekretářka Jaroslava Krakovičová popsala jednotlivé kapitoly pokynu a hygienicka opatření, které pro pořadatele cyklistických akcí z dokumentu vyplývají. Metodický pokyn bude dále doplněn ze strany jednotlivých komisí o jejich specifika vázající se k dané disciplíně.

Ekonomický viceprezident shrnul výsledek hospodaření za 1Q a předložil Prezidiu finální návrh rozpočtu 2020, který bude schvalovat výkonný výbor ČSC. Dále informoval členy prezidia o podaných žádostech na MŠMT na investiční dotaci a s tím související výběrová řízení.

Člen prezidia David Průša představil Prezidiu ČSC navrhované změny Licenčního řádu ČSC, který bude závodníkům umožňovat hostování v jiném klubu v jiné disciplíně. Dále bude licenční řád upraven v zásadách vydávání licence a to v novým bodem týkajícím se smluvního vztahu oddíl – jezdec.  V současné době se těmto chystaným změnám podřizuje licenční software a bude probíhat následné testování. Informace o změnách budou následně zveřejněny na webových stránkách ČSC.

Člen prezidia Petr Kováč předložil Prezidiu ČSC návrh na změnu Směrnice odměňování rozhodčích pro disciplíny silnice, dráha a cyklokros. Prezidium ČSC rozhodlo, že vzhledem k situaci kolem koronaviru, rušení závodů a především složitých finančních podmínkách pořadatelů závodů se případné změny směrnice odloží až na rok 2021.

Člen prezidia Luděk Telecký představil Prezidiu ČSC nové webové stránky ČSC, strukturu, všechny typy rozhraní a návaznost na sociální sítě. Sportovní úsek sekretariátu ČSC nyní připravuje jednotlivé kapitoly stránek tak, aby bylo možné web spustit do konce června.

Prezidium ČSC také projednalo a schválilo termín konání dalšího jednání Prezidia na 9.6.2020 a termín zasedání Výkonného výboru ČSC na 30.6.2020.

 

 

Krakovičová Jaroslava
15.05.2020 | zobrazeno 297x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC