Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

ZM U23 Grand Prix PRIESSNITZ SPA má nový termín

Dráha Dráha

Trénuj s repre DRÁHA - 7. díl Tomáš Bábek

MTB MTB

Strabag Cup 2020 - změny

BMX BMX

Mistrovství světa UCI BMX 2020 v USA odloženo

Cyklokros Cyklokros

Krosový Toi Toi Cup 2020 a MČR v cyklokrosu 2021

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové vyhrál Start Plzeň

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
UCI pozastavuje všechny závody do 1.6.2020
UCI rozhodla prodloužit termín pozastavení cyklistikých závodů pro všechny disciplíny do 1.6.2020 a ..

Olympijské hry se v Tokiu od 23. července 2021


MOOSE vyvíjí dvouvrstvé ponožky!
V roce 2008 začala spolupráce společnosti MOOSE s paralympijským vítězem Jiřím Ježkem a Reprezentačn..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. dráha

GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje odložena

Pandemie viru COVID-19 zasáhla ve velké míře i sport a prostějovská cyklistika bohužel není výjimkou. S ohledem na platná nařízení a nejistý vývoj situace se pořadatelé rozhodli odložit druhou nejvýznamnější akci, která se měla 2. května uskutečnit na prostějovském velodromu, GP ČSC VC Olomouckého kraje.

Přesto, že Mezinárodní cyklistická unie (UCI) prozatím zrušila závody do konce dubna, pořadatelé nechtějí nic ponechat náhodě a začnou pracovat na alternativní variantě.

Na tradiční silné obsazení domácí i zahraniční špičky v dráhové cyklistice si tak fanoušci, kteří každoročně vytvářejí akci skvělou atmosféru, budou muset počkat minimálně do srpna. UCI prozatím není schopna garantovat přidělení náhradního termínů v rámci mezinárodního kalendáře závodů, kdyby však šlo vše podle plánu, závod by se měl uskutečnit 25. – 26. srpna, tedy bezprostředně před největší událostí dráhové sezóny u nás – Memoriálem Otmara Malečka.

„Všechno zlé je pro něco dobré a v tomto konkrétním případě by mohl náhradní termín závodu zajistit ještě větší prestiž. Dá se očekávat, že závodníci, kteří by přijeli na Malečka, což je závod s velkou tradicí a jménem ve světě, by si rádi program obohatili také o GP ČSC. Pracujeme s různými alternativami, každopádně velkou výhodou pro nás je, že po rekonstrukci velodromu disponujeme ideálními prostory pro to, abychom mohli závodníky hostit i po několik dní a zařadit obě akce za sebou,“ říká ředitel obou závodů Michal Mráček.

V loňském roce se závod dočkal velkého ohlasu, když v rámci boje o olympijské kvóty se na start postavilo několik mistrů Evropy a světa a konkurence byla opravdu veliká. Podobný scénář by se mohl opakovat i letos: „Tím, že se závody ruší, budou závodníkům body v žebříčku chybět. Myslím si ale, že více než body, bude závodníky motivovat prodat, co v tréninku nadřeli a kvůli nucené pauze nemohli ukázat.“

Přípravy na jeden z prostějovských vrcholů sezóny nařízená opatření prozatím nezastaví. „Momentálně usilovně jednáme o změně termínu. Doufáme, že budeme moci brzy přistoupit k dalším krokům jako rozesílání pozvánek, doladění startovní listiny a dalších aspektů, které k organizaci patří. Pokud se vše povede, mohl by Prostějov na závěr léta zažít sportovní týden nabitý skvělými souboji na našem velodromu,“ vzkazuje s optimismem Michal Mráček.

TZ

CÍCHA JAROSLAV
26.03.2020 | zobrazeno 169x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC