Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

ZM U23 Grand Prix PRIESSNITZ SPA má nový termín

Dráha Dráha

Trénuj s repre - 10. díl Pavel Kelemen

MTB MTB

Vítězem ROUVY Real Spring Classics je Škarnitzl

BMX BMX

Mistrovství světa UCI BMX 2020 v USA odloženo

Cyklokros Cyklokros

Krosový Toi Toi Cup 2020 a MČR v cyklokrosu 2021

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové vyhrál Start Plzeň

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
MOOSE vyvíjí dvouvrstvé ponožky!
V roce 2008 začala spolupráce společnosti MOOSE s paralympijským vítězem Jiřím Ježkem a Reprezentačn..

UCI Newsletter - speciální edice - Coronavirus
v návaznosti na březnový UCI newsletter vyšla speciální edice, ve které naleznete: · přehl..

Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021


Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Závod Visegrad 4 Bicycle Race odložen

Největší jednorázový mezinárodní závod v silniční cyklistice na našem území, které hostí město Brno je odložen. Rozhodla o tom Mezinárodní cyklistická unie (UCI), když vydala prohlášení o zrušení veškerých závodů z důvodu šíření nákazy COVID-19 do konce dubna, což se této akce, která se měla uskutečnit 26.dubna, bezprostředně týká.

Pro pořadatele je samozřejmostí toto rozhodnutí respektovat a okamžitě začali jednat o možnosti přidělení náhradního termínu závodu s atraktivní trasou Brno-Mikulov-Brno, jehož záštity se ujala primátorka města Brna Markéta Vaňková, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a Leoš Tržil, ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

„TJ Favorit Brno, který závod pořádá, se dohodl s organizátory závodů v ostatních zemích na dalším postupu a prostřednictvím Českého svazu cyklistiky požádal o nové datum konání a místo v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie. Akce je totiž součástí mini série jednorázových závodů v zemích Visegradské 4, takže další postup se snažíme koordinovat společně. Pokud by se vše podařilo vyjednat podle plánu, závody by měly být přeloženy na srpen,“ říká za pořadatelský tým tajemník Favoritu Brno Zděnek Valenta.

UCI pak bezprostředně na požadavek pořadatelů zareagovala: „Rozumíme žádosti pořadatelů o nový termín v roce 2020, ovšem počet zrušených závodů je velký a odklad vyžaduje diskusi. UCI dodá další informace později.“ Pořadatelé tak nadále pracují na přípravě závodu v novém potenciálním termínu, kterým by měl s největší pravděpodobností být 22. srpen.

„Přípravy zastavovat nebudeme, naopak, posunutí termínu by nám umožnilo vychytat veškeré detaily tak, aby akce proběhla na nejvyšší možné úrovni. V srpnu se dá také očekávat příznivější počasí, což by bylo příjemné nejen pro závodníky, ale i diváky. Veřejnost budeme o vývoji událostí nadále informovat, pevně ale věříme, že fanouškům závodníky na hrad přivezeme,“ říká s optimismem Zdeněk Valenta a poukazuje na plánovaný cíl závodu na dominantě města hradu Špilberk.

TZ FOTO Jan Brychta

CÍCHA JAROSLAV
20.03.2020 | zobrazeno 161x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC