Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

I druhou virtuální Grand Prix vyhrál Daniel Turek

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Strabag Cup – ČP XCO - NOVÉ TERMÍNY

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Revidovaný UCI silniční kalendář 2020


ČSC vypisuje výběrové řízení - investice
Předmětem veřejné zakázky je dodávka kamerového systému pro zabezpečení sportoviště. Dodávka kam..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 28.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 29.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 08.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Závod V4 láká velké hvězdy včetně Štybara

Před osmi lety se zrodila myšlenka uskutečnit sportovní událost, která by symbolizovala integraci zemí Visegradské 4. Z úst tehdejšího polského ministra zahraničí zaznělo, co by mohlo lépe poukazovat na snadnou a pohodlnou dopravu napříč členskými zeměmi než závod v silniční cyklistice. Za podpory jeho protějšků z České republiky, Slovenska a Maďarska se tak o rok později uskutečnila první série čtyř závodů pod názvem Visegrad 4 Bicycle

V České republice se zároveň jedná o nejvýznamnější jednorázovým závod tohoto charakteru. Je významný tím, že je zařazen do kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) a každoročně přiláká závodníky z mnoha dalších evropských zemí. V letošním roce se uskuteční již sedmý ročník série závodů V4 a zároveň se díky pořadatelství Favoritu Brno po šesti letech vrací tato událost do Brna, resp. na Jižní Moravu. Zde se v roce 2014 při jeho premiérovém ročníku radoval z vítězství právě odchovanec Favoritu a dnes profesionální jezdec Josef Černý.

Od prvního ročníku, kdy závodníci absolvovali trasu z Frýdku Místku do Brna se závod konal například v Náchodě, Kyjově, nebo ve Valticích. Závody tohoto formátu jsou vždy velkým sportovním zážitkem a událostí pro celý region.

„Nejen pro českou cyklistiku a region, ale také pro město Brno má závod velkou váhu. Cyklistika se tu těší velké oblíbenosti, každoročně se v Brně konají mezinárodní dráhové mítinky, nebo v loňském roce například ME horských kol. Jsme tedy rádi, že můžeme doporučit podporu závodu světového formátu také v silniční cyklistice, která zde má dlouholetou historii a doufáme, že i v příštích letech bude součástí kalendáře sportovních akcí,“ říká k závodu Visegradské 4 člen Rady města Brno Jaroslav Suchý.

Organizátoři letošního ročníku ji navíc chtějí ve spolupráci s městem Brnem, Jihomoravským krajem a dalšími partnery ještě více přiblížit nejen příznivcům silniční cyklistiky, ale také ostatním divákům a využít této mimořádné příležitosti k představení půvabu Jižní Moravy. Divákům tak v rámci LIVE! přenosu závodu, díky kterému budou mít fanoušci přehled o dění na trati, přiblíží také krásy měst a přírody jižní Moravy, kterými trasa povede.

O významnosti závodu vypovídá také samotná povaha trasy, kdy se odstartuje z brněnského Velodromu a následně se závodníci průjezdem přes výstaviště, vydají do Mikulova a poté zpět do Brna. O vítězi se pak rozhodne v prostorách dominanty města hradu Špilberk. O závod navíc projevily vedle zahraničních týmů zájem také největší jména české cyklistiky v čele se Zdeňkem Štybarem. „Momentálně se soustředím hlavně na jarní klasiky, nicméně poté bych měl mít prostor v programu a před domácím publikem bych se ukázal moc rád. Trasa závodu by mi měla vyloženě vyhovovat, takže bych rozhodně přijel s těmi nejvyššími cíli,“ sdělil své plány vítěz etapy na Tour de France z roku 2015.

Význam akce pro celý region Jižní Moravy dokumentuje také skutečnost, že záštitu nad celou akcí převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a Leoš Tržil, ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Závod, jehož pořadatelem je Favorit Brno,  se uskuteční za podpory Visegrádských fondů, Ministerstva zahraničních věcí ČR, Statutárního města Brna a Jihomoravského Kraje a dalších partnerů.

TZ, FOTO Jan Brychta

CÍCHA JAROSLAV
06.03.2020 | zobrazeno 1088x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC