Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Regionem Orlicka Lanškroun 2020

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

V neděli startuje ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice
Níže naleznete odkazy na další výběrová řížení.

Techniserv Cup 2020
Techniserv Cup 2020 se rozjede již o víkendu 20.6. a 21.6.2020 a to Olomouckým kritériem a Hanáckými..

ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 03.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 05.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 08.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Partneři ČSC

Zahraniční report. dráha

Babor skončil na MS v scratchi čtrnáctý

Druhý den světového šampionátu na dráze v Berlíně bojovali o co nejlepší výsledek dva čeští reprezentanti. Lépe si při své premiéře mezi muži vedl Daniel Babor, který v scratchi skončil čtrnáctý. Naopak největší naše mužská medailová naděje Tomáš Bábek v keirinu neuspěl.

V první jízdě skončil Bábek čtvrtý, když z ní potoupili Juta Wakimoto z Japonska a nizozemský sprinter Matthijs Buchli. Česká naděje neuspěla ani v opravě, kde obsadila až poslední čtvrté místo.

"Závod mu nevyšel taktiky. V první jízdě neuspěl z první pozice a nepostoupil a V opravě to bylo podobné. Sice měl dobou pozici, ale pak šli soupeři přes něj," řekl šéftrenér Dukly Brno Svatopluk Buchta. Spokojený nebyl pochopitelně ani sám český závodník. "Byl jsem silný, ale technicky jsem to nezvládl," přiznal bronzový medailista v této disciplíně z roku 2017. Titul putuje opět do Nizozemí, nejrychlejší ze všech byl Harrie Lavreysen.

Po roce 2018 oslavil druhé zlato ve scratchi běloruský jezdec Jauheni Karaljok. Spolu se Španělem Sebastianem Mori Vedrou dokázali získat kolo náskoku. Zatímco Španěl jel aktivně, Bělorus se jen vezl a ušetřené síly mu v závěru stačily. Naopak Mora Vedra přišel v samém závěru i o stříbro, neboť v posledním kole se kolo k dobru podařilo získat i Simone Consonnimu z Itálie a ve spurtu byl rychlejší. Ital slavil dnes i bronz, když spolu se svými spolujezdci dojeli v souboji o třetí místo ve stíhacím závodu družstev Australany.

Tuto disciplínu zcela ovládli Dánové. Co jízda, to zlepšení světového rekordu. Nejprve ve středeční kvalifikaci zajeli čas 3:46,579, potom v prvním kole v souboji s Itálií byli ještě rychlejší - 3:46,203 a dnes ve finálovém souboji s Novým Zélandem se časomíra kvartetu Lasse Norman Hansen, Julius Johansen, Frederik Rodenberg Madsen a Rasmus Pedersen zastavila na neuvěřitelných 3:44,672.

Výsledky:

Muži:

Stíhací závod družstev:

Finále: Dánsko (Hansen, Johansen, Madsen, Pedersen) 3:44,672 - Nový Zéland (Stewart, Strong, Gate, Kerby) 3:49,713, o 3. místo: Itálie (Consonni, Ganna, Lamon, Milan) 3:47,511 - Austrálie (Howard, Plapp, Porter, Welsdorf) - dojeti, 5. Británie, 6. Švýcarsko.

Scratch:

1. Karaljok (Běl.), 2. Consonni (It.), 3. Mora Vedri (Šp.), 4. Walls (Brit.), 5. Eefting (Niz.), 6. Hegyvary (USA), ...14. Babor (ČR).

Keirin:

1. Lavreysen (Niz.), 2. Wakimoto (Jap.), 3. Awang (Malaj.), 4. Carlin (Brit.), 5. Botticher (Něm.), 6. Ponomarjov (Kaz.), ...23. Bábek (ČR).

Ženy:

Stíhací závod družstev:

Finále: USA (Valenteová, Dygertová, Whiteová, Williamsová 4:11,235 - Británie (Barkerová, Archibaldová, Dickinsonová, Evansová) 4:13,129, o 3. místo: Německo (Brausseová, Brennauerová, Kleinová, Stocková) 4:12,964 - Kanada (Beveridgeová, Dühringová, Foreman-Mackeyová, Simmerlingová) 4:20,404, 5. Austrálie, 6. Nový Zéland.

FOTO Martin Straka

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
27.02.2020 | zobrazeno 456x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC