Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

I druhou virtuální Grand Prix vyhrál Daniel Turek

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Strabag Cup – ČP XCO - NOVÉ TERMÍNY

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Revidovaný UCI silniční kalendář 2020


ČSC vypisuje výběrové řízení - investice
Předmětem veřejné zakázky je dodávka kamerového systému pro zabezpečení sportoviště. Dodávka kam..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 28.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 29.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 08.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

König je ředitelem ZM U23 a Czech Tour

Na moravských silnicích se odehrají v letošním roce dvě velké cyklistické bitvy Czech Tour (5. - 9. srpna) a Závod míru U23 2020 Grand Prix Priessnitz Spa (4. - 7. června). Podle organizátorů slibují oba podniky výjimečný zážitek. Oběma závodům bude šéfovat nový ředitel, ktetrým se stal bývalý skvělý závodník Leopold König.

K největším úspěchům Königa patří sedmé místo v celkovém pořadí Tour de France v roce 2013 a šesté místo na Giro d ́Italia o dva roky později. Reprezentoval Českou republiku na olympijských hrách v Riu de Janeiro, kde skončil na jedenáctém místě v časovce jednotlivců.

„Dělá mi obrovskou radost, že mohu oficiálně oznámit, že novým ředitelem Czech Tour a Závodu míru U23 se stává výjimečná osobnost ze světa cyklistiky, pan Leopold König,“ řekl Jaroslav Vašíček, promotér a organizátor závodů. König se stává součástí vrcholového managementu obou závodů a s ním přicházejí praktické zkušenosti ze světových cyklistických akcí a to by mělo vést ke zkvalitnění závodů. Rozhodně se nejedná o čestnou funkci, König bude mimo jiné řídit sportovní část závodů.

„Vstupuji do nové životní éry a nových životních zkušeností. Velmi se na tuto práci těším a uvědomuji si, že mám unikátní příležitost zůstat v profesionálním světě cyklistiky,“ říká Leopold König, který se poslední dva roky odmlčel. „Řekl jsem si, že už je na čase to dvouleté embargo na informace ukončit a pohnout se v životě dál." Ukončení kariéry stále oficiálně neoznámil, ale když mu v týmu Bora loni doběhla tříletá smlouva, podle očekávání žádnou další v Boře ani v jiném týmu nepodepsal.

„Před dvěma lety jsem musel ze zdravotních důvodů náhle přerušit kariéru. Tento stav trvá. Věřím, že jiná práce mi pomůže na cestě k mému uzdravení. Ale nechci si cestu zpět zcela uzavírat, protože věřím v zázraky,“ řekl König. Na postu ředitele závodu letos nejprve povede Závod míru U23 let, jeden z nejprestižnějších podniků této věkové kategorie na světě. „Stačí se podívat na jména, která ho absolvovala v minulosti, a potom patřila mezi největší v dospělém pelotonu,“ poukázal. V srpnu pak bude šéfovat závodu Czech Tour, kterou v minulosti na moravských sinicích dvakrát vyhrál.

Ve startovní listině se má objevit pět Worldtourových týmů: Mitchelton-Scott, Bora, CCC, Jumbo a Sunweb. V předběžných sestavách figurují například Tony Martin, Dylan Groenewegen, Greg Van Avermaet, Josef Černý a v druhodivizním Alpecinu i Petr Vakoč a Mathieu van der Poel. "Chci pomoci české cyklistice a prodat svoje zkušenosti z největších závodů na světě," zdůrazňuje König.

Závod míu U23 je v seriálu Nations‘ Cup a startují na něm pouze vybrané reprezentační týmy z celého světa věkové kategorie do 23 let. V seriálu je pouze šest závodů. Čtyřetapová podívaná již tradičně zavítá na Šumpersko a Jesenicko a připravovaná trať je 440 km dlouhá s celkovým převýšením 8800 m a také s atraktivním dojezdem 3. etapy přímo na horní stanici přečerpávací nádrže Dlouhé Stráně. Czech Tour je jediný cyklistický etapový závod v ČR první kategorie, je součástí UCI Europe Tour. Letošní trasa je 586 km dlouhá s převýšením 9000 m a je situována do regionů Olomouckého, Moravskoslezského, Pardubického a Zlínského kraje. Trasa je protkaná divácky atraktivními místy, kde se jedou horské a sprintérské prémie, například Dlouhé Stráně, Červenohorské sedlo, Videlský kříž, Ecce Homo, Pustevny a Bumbálka.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
27.02.2020 | zobrazeno 559x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC