Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

ZM U23 Grand Prix PRIESSNITZ SPA má nový termín

Dráha Dráha

Trénuj s repre DRÁHA - 7. díl Tomáš Bábek

MTB MTB

Strabag Cup 2020 - změny

BMX BMX

Mistrovství světa UCI BMX 2020 v USA odloženo

Cyklokros Cyklokros

Krosový Toi Toi Cup 2020 a MČR v cyklokrosu 2021

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové vyhrál Start Plzeň

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
UCI pozastavuje všechny závody do 1.6.2020
UCI rozhodla prodloužit termín pozastavení cyklistikých závodů pro všechny disciplíny do 1.6.2020 a ..

Olympijské hry se v Tokiu od 23. července 2021


MOOSE vyvíjí dvouvrstvé ponožky!
V roce 2008 začala spolupráce společnosti MOOSE s paralympijským vítězem Jiřím Ježkem a Reprezentačn..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. mtb

Škarnitzl je zraněný, na Kypru ho vystřídá Vastl

Zkušeného českého reprezentanta a olympionika Jana Škarnitzla dělilo v závodě horských kol Salamina Epic v Řecku od celkového vítězství jen několik stovek metrů. Pád v rychlé technické sekci znamenal propad na celkové třetí místo. Ale mnohem podstatnější a horší prokázalo následné vyšetření v nemocnici v Aténách, které potvrdilo zlomeninu pátého metacarpu pravé ruky.

Pro Škarnitzla to znamená stop pro nejbližší závody jarní části sezóny a pro český národní tým výrazné oslabení v bojích o další postupové místo na OH Tokio 2020.

„Mám sádru, ruka oproti tomu, jak mi bylo včera, je už docela dobrá. Žádný větší otok a ani bolest, spal jsem bez prášku, takže OK. Horší jsou žebra, uvidíme, co řeknou další vyšetření,“ informuje z Atén Jan Škarnitzl. Český reprezentant se v neděli s mechanikem Jiřím Štěpáníkem předčasně tak vrací zpět do České republiky a v pondělí už ho čeká specializované vyšetření u lékařů bikové reprezentace v pražské motolské nemocnici.

„Po repozici ta ruka vypadá dobře. Musíme ale zvážit, zda kost nezpevníme dlahou s ohledem na délku hojení a urychlení návratu Honzy zpět do závodů,“ vysvětluje lékař Jan Kryl, člen lékařského týmu reprezentace MTB.

Zranění Jana Škarnitzla zkomplikovalo i start favorizované dvojice Jaroslav Kulhavý – Jan Škarnitzl v blížícím se etapovém závodě dvojic, Sunshine Cup na Kypru, který je zařazený do kategorie SC1 UCI. Po dohodě s reprezentačním trenérem Viktorem Zapletalem tak zraněného Škarnitzla vystřídá Jan Vastl.

„Prvotně jsme zvažovali možnost povolat z USA Howarda Grottse, se kterým Jára pojede Cape Epic, ale nakonec jsme se rozhodli pro Vastlíka, který v Řecku prokazoval výbornou formu a navíc absolvovat takovýto závod po boku Járy pro něj budou nedocenitelné zkušenosti i vynikající trénink,“ přibližuje plány české reprezentace trenér Viktor Zapletal.

TZ

CÍCHA JAROSLAV
16.02.2020 | zobrazeno 279x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC