Zemřel trenér a funkcionář Jiří Wimmer

O víkendu se rozjíždí ŠKODA EXTRALIGA v kolové

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Třetí titul pro Mathieu van der Poela
Třetí světový titul, po zlatu z roku 2015 z Tábora a z loňského roku, vybojoval v elitní kategorii m..

Zahraniční report. mtb

Škarnitzl ve vedení etapového závodu Salamina Epic

Český reprezentant Jan Škarnitzl před závěrečnou čtvrtou etapou vede etapový závod Salamina Epic.

Třetí etapa řeckého podniku dnes nabídla kratší maraton o délce 28 km, kde z Čechů nejlépe skončil třetí Jan Vastl. Jako čtvrtý skončil Jan Škarnitzl, který se tak dostal do čela průběžného pořadí. Český jezdec vede závod velmi těsně, když má totožný čas s druhým Španělem Cullellem. Na třetím místě je se ztrátou pěti sekund Jan Vastl.

“Očekával jsem trochu pozvolnější tempo, ale byla snaha o rozdělení první skupiny nebo i o odjetí, ale kvůli vyrovnanosti první pětky to moc nefungovalo. Takže se chvilkami jel doraz a pak se to zase sjíždělo, protože v čele zůstávalo pořád dost lidí. Etapa se dojížděla v šesti lidech, kdy se první čtyři ještě trochu cukli. S Vastlíkem jsme dojeli 3. a 4., dvě vteřiny za vítězem. Celkově nás je asi pět v půl minutě,” hlásí reprezentačnímu trenérovi Viktoru Zapletalovi, Jan Škarnitzl.

Mezi ženami skončila ve třetí etapě 16. Tereza Sásková, ta je v průběžném pořadí 14.

V pátek je na programu závěrečná čtvrtá etapa o délce 68 kilometrů.

“Zítra se jede z hlavního města ostrova na závodiště, je to 16 kilometrů přes jeden kopec a pak jsou dva okruhy o délce 25 km. Povrch je od pěkný šotolky po nejvíc nejrozbitější širší cestu a tak polovina jsou pěkný singletracky,” popisuje závěrečný den závodu Jan Škarnitzl.

Filip Švestka
13.02.2020 | zobrazeno 93x