Zemřel trenér a funkcionář Jiří Wimmer

O víkendu se rozjíždí ŠKODA EXTRALIGA v kolové

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Třetí titul pro Mathieu van der Poela
Třetí světový titul, po zlatu z roku 2015 z Tábora a z loňského roku, vybojoval v elitní kategorii m..

Domácí report. ostatní

Zemřel trenér a funkcionář Jiří Wimmer

Cyklistický peloton opustil bývalý závodník, trenér a především nadšený funkcionář a organizátor cyklistických závodů Jiří Wimmer, který zemřel dnes, v pondělí nad ránem 3. února 2020, ve věku 74 let. Ve své závodní kariéře žádných velkých úspěchů nedosáhl, o to více je nutné vyzdvihnout jeho přínos pro příbramskou a českou cyklistiku.

Její historie se píše již devadesát let a především Wimmerův rukopis od začátku sedmdesátých let vynesl příbramský cyklistický klub mezi nejlepší české týmy. Od svých sedmadvaceti byl prakticky hlavní duší příbramské cyklistiky až do posledních dnů svého života. V roce 2000 vzniklo při oddílu centrum mládeže pro střední Čechy a prošli jím například František Raboň nebo olympijský vítěz závodu horských kol z Londýna Jaroslav Kulhavý.

Největší porci úspěchů v příbramském dresu, na němž měl Jiří Wimmer zásadní podíl, posbírala dvojice Rusů Andrej Vedernikov (mistr světa z Prahy) s Maximem Toporiščevem, který se zúčastnil také španělské Vuelty na níž obsadil 21. příčku. V té době dělal Jiří Wimmer asistenta trenéra Viktoru Kapitonovovi u sovětského výběru pro mistrovství světa a Závod míru, takže měl o ruských závodnících přehled a jednu část výběru trénoval.

V roce 2010 vsadili v Příbrami na projekt nadějí do 23 let. Jeho nejvýznamnějšími produkty v současnosti jsou Vojtěch Sedláček nebo Martin Boubal. Odchovancem klubu je František Sisr, barvy týmu vedeného Jiřím Wimmerem oblékali Martin Hebík, bratři Stöhrové a další, v poslední době nadějní Vojtěch Sedláček, Matouš Měšťan a Karel Kuba.

Jiří Wimmer se výrazně podílel na organizaci čtyř etap Závodu míru, osmi mistrovství České republiky v silniční cyklistice a cyklokrosu, na Evropském šampionátu tělesně postižených cyklistů, dlouhé roky byl hlavní tváří mezinárodního etapového závodu Lidice, jediného tuzemského etapového podniku, který se zachoval po roce 1989 a každoročně stál i za pořádáním závodů Českého poháru.

Odešla jedna významných osobností české cyklistiky.

Čest jeho památce..

Poslední rozloučení s Jiřím Wimmerem bude v úterý 11. února 2020 ve 13:00 v obřadní síni Na Hvězdičce v Příbrami.

Foto:

03.02.2020 | zobrazeno 805x