Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

ZM U23 Grand Prix PRIESSNITZ SPA má nový termín

Dráha Dráha

Trénuj s repre DRÁHA - 7. díl Tomáš Bábek

MTB MTB

Strabag Cup 2020 - změny

BMX BMX

Mistrovství světa UCI BMX 2020 v USA odloženo

Cyklokros Cyklokros

Krosový Toi Toi Cup 2020 a MČR v cyklokrosu 2021

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové vyhrál Start Plzeň

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
UCI pozastavuje všechny závody do 1.6.2020
UCI rozhodla prodloužit termín pozastavení cyklistikých závodů pro všechny disciplíny do 1.6.2020 a ..

Olympijské hry se v Tokiu od 23. července 2021


MOOSE vyvíjí dvouvrstvé ponožky!
V roce 2008 začala spolupráce společnosti MOOSE s paralympijským vítězem Jiřím Ježkem a Reprezentačn..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. dráha

Prostějovští zazářili na Six Day v Berlíně

Závodníci Tufo Pardus Prostějova se v minulém týdnu vydali na prestižní dráhovou show Six Day, kterou tentokrát hostil Berlín. Kromě elitní dvojice ve složení Luděk Lichnovský a Denis Rugovac se na start postavila také mládež. Ve všech kategoriích přitom byl důvod k radosti.

Z mládežnických kategorií se představili kadeti, konkrétně v házené bodovačce a madisonu startovaly dvojice ve složení Matyáš Koblížek s Radovanem Štecem a Vojtěch Koblížek s Pavlem Novákem, kadetka Patricie Müllerová se postavila na start omnia.

„V kadetském pelotonu se na start postavilo 16 dvojic. Díky kvalitě závodníků samotné závody probíhaly ve skupině stejně jako je tomu na velkých akcích typu mistrovství Evropy a světa ve starších kategoriích, což bohužel v českých podmínkách natrénovat nejde. Naši závodníci se ale nezalekli a předvedli opravdu skvělé výkony, když dokázali uspět například v házené bodovačce, kde obsadili druhé místo. Do poslední chvíle bojovala dvojice Koblížek se Štecem o pódium v celkovém hodnocení, bohužel ale kvůli jedné chybě v posledním závodě se propadli na celkové sedmé místo. Druhá dvojice předvedla taky skvělý výkon, když v konečném hodnocení byli osmí, což bylo milým překvapením,“ hodnotí výkony svěřenců trenér Martin Cetkovský a pokračuje: „Patricie Müllerová skončila celkově na senzačním čtvrtém místě a není zde co vytknout, navíc je v kategorii prvním rokem. Na závody jsme se nijak speciálně nepřipravovali, závodníci jsou aktuálně v přípravném období, potvrdili ale, že si drží velice vysoký výkonnostní standard.“

Nad očekávání se dařilo také elitní dvojici, které se podařilo hned první den vybojovat čtvrté místo v madisonu. Dařilo se i nadále, nejvýraznější úspěch ale přišel čtvrtý den, kdy se podařilo vyhrát jeden ze závodů dvojic. „Byl to úžasný pocit, ukázat se před plnou halou na vyhlášení vítězů. Náš cíl byl pak jasný, neztratit kolo na ostatní týmy, které nám byly blízko v pořadí,“ sděluje dojmy Luděk Lichnovský, který se tak na několik chvil stal hlavní hvězdou Eurosportu, který na svém druhém kanálu nabízel přímý přenos závodů.

„Osmé místo hodnotím jako velmi dobré, je to doposud můj nejlepší výsledek v rámci Six Day. Nyní se připravuji na další díl série, který se pojede v Kodani, kde chceme s Denisem útočit na co nejlepší umístění,“ dodává prostějovský závodník Lichnovský.

CÍCHA JAROSLAV
03.02.2020 | zobrazeno 348x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC