Zemřel trenér a funkcionář Jiří Wimmer

O víkendu se rozjíždí ŠKODA EXTRALIGA v kolové

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Třetí titul pro Mathieu van der Poela
Třetí světový titul, po zlatu z roku 2015 z Tábora a z loňského roku, vybojoval v elitní kategorii m..

Třetí titul pro Mathieu van der Poela

Třetí světový titul, po zlatu z roku 2015 z Tábora a z loňského roku, vybojoval v elitní kategorii mužů v cyklokrosu ve švýcarském Dübendorfu nizozemský fenomém Mathieu van der Poel. Stříbro za ním s velkou ztrátou získal Brit Thomas Pidcock a jediným cenný kov, bronz, zachránil pro Belgii Toon Aerts.

Velice špatné vystoupení českých barev na mistrovství elitní muži nevylepšili, naopak. Nejlepší z tria Michael Boroš, Jan Nesvadba a Emil Hekele byl nakonec Nesvadba na 28. místě, ale jeho i další naše jezdce stáhli rozhodčí předčasně z trati pro velikou ztrátu. Okamžitě po startu neponechal Mathieu van dr Poel nic náhodě a usadil se na vedoucí pozici stíhán pěticí Belgičanů. Poměrně dobře odstartoval i Michale Boroš, který se usadil na třináctém místě, Jan Nesvadba byl na 24. místě a mistr republiky Emil Hekele až kolem třicátého místa. Nikdo z nich ale své síly zmobilizovat nedokázal a tak Češi klesali a zaznamenali nejhorší výsledek v posledních desítkách let. V cíli prvního kola vedl již M. van der Poel o 12 vteři před Toonem Aertsem a Eli Iserbytem a od druhého kola bylo prakticky jen otázkou s jakým náskokem nizozemský všestranný cyklista vyhraje. Ale ve skupině pronásledovatelů, kde bylo pět Belgičanů a Brit Thomas Pidcock, se tvrdě bojovalo o další pořadí. To ale čeští jezdci byli daleko mimo hru. V závěru třetího kola nastoupil Pidcock a na to dokázal reagovat pouze Belgičan Eli Iserbyt. Rychle však ani on tempu britského světového šampiona v kategorii U23 z loňského roku nestačil. Naopak stíhat se jej snažil Wout van Aert, který po návratu po těžkém zranění na Tour de France, jel teprve čtvrtý závod a spolu s ním vítěz Světového poháru Toon Aerts. V závěru van Aertovi viditelně po dlouhé přestávce došly síly a tak si pro bronz jasně dojel Toon Aerts. Dominance Belgičanů dnes tak jasná nebyla, dvě nejcennější medaile jim unikly, ale v elitní desítce jich skončilo sedm, kteří startovali. Výsledky: Muži: 1. M. van der Poel (Niz.) 1:08:52, 2. Pidcock (Brit.) +1:20, 3. Toon Aerts +1:45, 4. van Aert +2:04, 5. L. Sweeck +2:32, 6. M. Vanthourenhotu (všichni Belg.) +3:12, ....28. Nesvadba, 32. Heleke, 33. Boroš (všichni ČR) všichni -2 kola.

02.02.2020 | zobrazeno 266x