Zemřel trenér a funkcionář Jiří Wimmer

O víkendu se rozjíždí ŠKODA EXTRALIGA v kolové

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Třetí titul pro Mathieu van der Poela
Třetí světový titul, po zlatu z roku 2015 z Tábora a z loňského roku, vybojoval v elitní kategorii m..

Zahraniční report. cyklokros

První elitní zlato na MS pro Alvaraovou

Stejně jako v průběhu celé sezony si i světový šampionát podmanily krosařsky Nizozemí a nikoho dalšího na stupně vítězek nepustily. Své první zlato v elitní kategorii vybojovala ve spurtu Ceylin del Carmen Alvaradová před Annemarie Worstovou a Lucindou Brandovou. Výborně si vedla Kateřina Nash, která skončila jedenáctá.

Hned po startu se všechny závodnice v oranžových trikotech usadily na čele závodu a soupeřkám daly najevo, kdo současnému ženskému pelotonu vládne. Ve druhém z pěti kol již jely osamoceně Yara Kastelijnová, Worstová, Alvaradová a Brandová, za nimi jely americká veteránka Katherine Comptonová a Britka Evie Richardsová.

Dobře odstartovala třetí žena celkového pořadí Světového poháru Nash, která jela v závěru elitní desítky, česká šampionka Havlíková jezdila kolem pětadvacátého místa. Ve třetím kole začala ztrácet Kastelijnová, ale zbylé trio krajanek dál pádilo za medailemi. Tempo diktovaly Alvaradová a Worstová, naopak Brandová ztrácela kontakt.

Definitivně nestačila v předposledním kole a zbylá dvojice si to rozdala o nejcennější kov v cílové rovince. Mladší Alvaradová vjela na asfalt na druhé pozici, ale ve spurtu měla více sil a vynahradila si trak zklamání ze závěrečného závodu Světového poháru, kdy po pádu na vedoucí pozici přišla o celkový triumf v celém seriálu, který vyhrála právě Worstová. Bronzovou medaili uhájila zcela jasně Brandová, s minutovou ztrátou dojela za vítězkou Comptonová a pátá byla Kastelijnová.

Elitní desítka unikla Nash až v samém závěru, když se před ní v posledních stovkách metrů dostala Francouzska Marlene Petitová, Havlíková dojela na 24. místě a Nikola Bajgerová bya dvaatřicátá. „Jsem spokojená a také ráda, že to byl poslední závod sezony. Měla jsem hodně závodní rok a v lednu to nebylo ideální. Dnešní výsledek je takový na co jsem měla. Byl to pro mě bezproblémový závod i když v závěru mi již trochu došla fyzička. Trochu škoda, že mi unikla desítka, ale Francouzska byla v závěru o kousek lepší. Trať byla sice trochu netradiční, ale nakonec si myslím, že špatná nebyla,“ řekla Kateřina Nash.

„Necítila jsem se špatně, ale krátce po startu to popadalo a já zůstala za první desítkou. Tím se závod rozdělil, ale nebylo kam se posunout. Na start jsem šla s cílem skončit do první dvacítky, což se mi ze začátku dařilo. Výkon nebyl špatný a taky to nebyl to žádný propadák,“ přidala Pavla Havlíková.

Výsledky:

Ženy:

1. Alvaradová 45:20, 2. Worstová +1, 3. Brandová (všechny Niz.) +10, 4. Comptonová (USA) +1:00, 5. Kastelijnová (Niz.) +1:26, 6. Richardsová (Brit.) +1:44, ...11. Nash +3:21, 24. Havlíková +5:33, 32. Bajgerová (všechny ČR) -1 kolo.

01.02.2020 | zobrazeno 245x