Zemřel trenér a funkcionář Jiří Wimmer

O víkendu se rozjíždí ŠKODA EXTRALIGA v kolové

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Třetí titul pro Mathieu van der Poela
Třetí světový titul, po zlatu z roku 2015 z Tábora a z loňského roku, vybojoval v elitní kategorii m..

Zahraniční report. cyklokros

Úvod na MS cyklokrosařů Čechům nevyšel

Úvod světového šampionátu v cyklokrosu ve švýcarském Dübendorfu vyšel nejlépe pro nizozemské barvy. Po dvou závodech mužů U23 juniorek již mají čtyři medaile – dvě zlata a po jednom stříbru a bronzu. Naopak čeští příznivci si příliš radosti neužili, naši závodníci na nejlepší nestačili.

Hluboko za očekáváním skončily pro české barvy závody juniorek a mužů kategorie U23. Před rokem v Bogense čtvrtý Tomáš Kopecký, který se ukázal ve velmi dobrém světle na domácím šamnpionátu v Jičíně, kde skončil druhý, skončil hluboko v poli poražených. Sice poměrně dobře ostartoval, ale z první desítky po úvodním kole v dalším průběhu závodu neustále klesal a dojel až na 34. místě. O pět míst před náím skončil nejlepší z Čechů Josef Jelínek a o příčku před ním projel cílovou páskou Jakub Říman.

"Spokojen pochopitelně nejsem, to nemohu. V prvním kole jsem tam byl v pohodě, ale od druhého okruhu se zase ozvala má záda a bolest stoupala. Pak jsem se položil a neustále couval. Nemohl jsem podat výkon, na něž jsem měl. Letošní sezona byla nahoru dolů. Ještě budou závod měsíc a půl, ale teprve se rozhodnu zda pojedu či si dám klid a rehabilitaci. Dobře se mi jelo na domácím šampionátu a pak ještě ve Francii, ale v Hoogerheide to již bylo zlé. A ta dnešní trať, kde to drncalo a musel se jet těký převod, to byl pro mě hrob," řekl Tomáš Kopecký.

Závodu dominovali nizozemští krosaři. Z vedoucí pětice ujel v polovině závodu Ryan Kamp a v devatenácti letech dojel pro zlato s přesvědčivým náskokem 36 vteřin před Švýcarem Kevinem Kühnem a svým krajanem Meesem Hendrikxem, navíc pátý dojel Pim Ronhaar.

I závod juniorek byl pod taktovkou závodnic v oranžových barvách. Zlato vybojovala Shirin van Arnooijová před Puck Pietersovou a bronz získala Američanka Madigan Munroová. České závodnice na nejlepší nestačily, nejlepší z nich byla Aneta Novotná, ale dojela až třiadvacátá.

Výsledky:

Juniorky:

1. van Arnooijová 38:34, 2. Pietersová (obě Niz.) +53, Munroová (USA) 1:18, 4. Couzensová (Brit.) +1:43, 5. van Empelová (Niz.), 6. Borquierová (Fr.) obě +2:12, ...23. Novotná +5:29, 27. Bedrníková +5:47, 33. Zemanová (všechny ČR) +7:07.

Muži U23:

1. Kamp (Niz.) 47:53, 2. Kühn (Švýc.) +36, 3. Hendrikx (Niz.) +52, 4. Benoist (Ftr.) +1:16, 5. Ronhaar (Niz.) +1:19, 6. Feijoo (Šp.) +1:32, ...29. Jelínek +4:28, 33. Říman +4:53, 34. T. Kopecký +5:22, 41. Camrda +6:49, 45. Ježek (všichni ČR) +7:57.

01.02.2020 | zobrazeno 223x