Zemřel trenér a funkcionář Jiří Wimmer

O víkendu se rozjíždí ŠKODA EXTRALIGA v kolové

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Třetí titul pro Mathieu van der Poela
Třetí světový titul, po zlatu z roku 2015 z Tábora a z loňského roku, vybojoval v elitní kategorii m..

Zahraniční report. cyklokros

Cyklokrosové MS se opět pojede v Táboře

Jihočeský Tábor bude opět hostit světový šampionát v cyklokrosu. O medaile se na okruhu v areálu Konora pojede v roce 2024. Ve volbě v dějišti víkendového šampionátu ve švýcarském Dübendorfu dostal Tábor přednost před francouzským Liévine.

V Táboře se bude bojovat o světové medaile počtvrté, když předtím si medaile krosaři rozděloval medaile v letech 2001, 2010 a 2015. Pojede se ale na odlišné trati, než na jakou jsou diváci z posledních let zvyklí.

„Zvažujeme, že ji ze dvou třetin změníme a zhustíme, aby mohli diváci ještě více přebíhat a viděli toho víc,“ řekl při oznámení kandidatury předseda komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky Petr Balogh. V příštím roce bude dějištěm MS belgické Ostende, v dalších letech se světová elita sejde ve Fayetteville v USA a v nizozemském Hoogerheide. Vedle volby pořadatele pro rok 2024 rozhodla ve Švýcarsku Mezinárodní cyklistická unie, že šampionát v roce 2025 zorganizuje francouzská federace. Pořadatelské město bude vybráno později.

"Máme z toho samozřejmě obrovskou radost. Je to ale zároveň taková směs tří pocitů dohromady.Radost provází úleva, že naše kandidatura byla úspěšná. Současně s touto volbou je spojená velká zodpovědnost, protože pořádat šampionát je závazek. Já ale pevně věřím, že se toho opět zhostíme na výbornou," dodal Balogh.

01.02.2020 | zobrazeno 146x