Zemřel trenér a funkcionář Jiří Wimmer

O víkendu se rozjíždí ŠKODA EXTRALIGA v kolové

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Třetí titul pro Mathieu van der Poela
Třetí světový titul, po zlatu z roku 2015 z Tábora a z loňského roku, vybojoval v elitní kategorii m..

Zahraniční report. cyklokros

Dlask bere jakoukoliv medaili

Čeští reprezentanti v cyklokrosu si dnes vyzkoušeli trať světového cyklokrosového šampionátu ve švýcarském Dübendorfu a téměř všichni se shodli. "Bude to nemírně těžké." Přestože je okruh prakticky na rovině, tak je náročný v tom, že drny jsou mokré, klouže to a bude to nesmírně náročné především po fyzické stránce.

Reprezentační trenér Petr Dlask k trati říká: "Je netypická na letišti, kde se neběhá a nechodí, takže ten povrch je taková houba. Nejede to a bere to hrozně síly a energie. Je to takový silový okruh, do toho tam jsou tři technické meze. Bude záležet na podmínkách pro závod. Technická náročnost toho závodu bude z velké části hodně záviset právě na počasí. A předpověď zní - bude pršet.

"Není to nijak extrémně zajímavý okruh, spíš takové skákání. Pět šest hrbů, prudký výjezd. Sice se řekne, že se jede po rovině, ale ty kopce tam budou sbírat strašně energie. Důležité bude kdo jak má natrénováno. A bude zřejmě záležet na počasí," míní Dlask.

A komu z našich jezdců by to mělo vyhovovat? "Podle momentální výkonnosti věřím tomu, že Honza Zatloukal bude moci bojovat, když mu to všechno sedne, i o pódium. Před týdnem dokázal své kvality, když se po technických problémech propadl až k dvacátému místu, ale trpělivou jízdou se dostal až k nejlepším. Také prvním rokem junioři Matyáš Fiala či Matyáš Kopecký jsou schopní tam být. Z juniorů mohou překvapit všichni," předpokládá český trenér.

A další kategorie? "Z juniorek má takovou trať do tahu ráda třeba Kája Bedrníková, uvidíme, jak na tom bude Aneta Novotná. Ve třiadvacítce věřím, že trať je i proto Tomáše Kopeckého. Je potřeba chytrý. Tomáš dokázal formu už na SP v Nommay, kde jezdil hodně vepředu, než se propadl po pádu," míní Dlask.

Pochopitelně nejsledovanější bude kategorie mužů Elite. "Věřím, že i eliťáci jsou schopní tam být. Sezona byla taková, jaká byla. Ale teď je tlustá čára, jede se mistrovství světa. Nebudu říkat číslo, ale věřím, že mohou upět. Boroš i Nesvadba mají tohle rádi a uvidíme, s jakou formou si udržel Emil Hekele, jak tohle bude svědčit jemu."

Kateřina Nash byla vynikající v úvodu sezon, ve druhé polovině na nejlepší ztrácela. "V současné obě vládnou Nizozemky, ale stát se může cokoliv. Káča by potřebovala, aby byla trať rozblácená, jak to bylo třeba v Namuru. To by jí sedlo. Potřebovala by co nejtěžší terén s nějakým delším výjezdem, ne tyhle mezičky, kde musí neustále seskakovat a naskakovat. Není to úplně její šálek kávy, ale zase jde o zkušenou matadorku, která dokáže využít situace," pokračuje Dlask.

A s čím bude český trenér spokojen? "Byli bychom strašně rádi za každou medaili, ale stejně tak i za každý předvedený dobrý výkon, neboť dnes jsme v době, kdy třeba ani nenaplníme komplet všechny ty kategorie, protože nám celkově chybí výkonnost. Potřebujeme se snažit posouvat ty výkony krok za krokem dál. Je třeba číst soupeře, hledat jejich slabší a silné pasáže, aby se pak třeba díky tomu dostali před ně. Takový závod je potřeba odjet hlavou, ale zároveň aktivně, je to mistrovství světa," dodal Dlask.

31.01.2020 | zobrazeno 229x