Zemřel trenér a funkcionář Jiří Wimmer

O víkendu se rozjíždí ŠKODA EXTRALIGA v kolové

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Třetí titul pro Mathieu van der Poela
Třetí světový titul, po zlatu z roku 2015 z Tábora a z loňského roku, vybojoval v elitní kategorii m..

Domácí report. mtb

Nový formát MČR štafet horských kol

Závod štafet horských kol vždy slibuje divácky atraktivní podívanou, která je umocněná mezinárodní úspěšností českého týmu v této disciplíně. Neméně atraktivní a především prestižní jsou souboje štafet v rámci mistrovství České republiky, které se konají vždy v pátek před víkendovými závody v olympijském cross country.

Novinkou letošního domácího šampionátu horských kol bude nejenom nový formát závodu štafet „elite“, ale také nově zařazený závod žákovských štafet.

„Závod štafet MČR je prestižní klubovou záležitostí. Rozšíření družstva na čtyři jezdce je odezvou na navýšení počtu startujících v závodech ME a MS. Úplnou novinkou bude samostatný závod žákovských štafet, který je reakcí na vysoký počet mládežnických klubů a početného startovního pole v žákovských a dětských kategoriích Českého poháru Minime“, přibližuje novou koncepci Petr Marek, prezident Českého svazu cyklistiky.

Závodní den štafet bude mít následující podobu:

1) štafeta Elie - tým složený ze čtyř 4 závodníků z maximálně 2 týmů

- název štafety bude tvořen z názvů týmů, které jsou ve štafetě zastoupeny a název se objeví ve startovní i výsledkové listině

Složení štafety: 1x muž Elite (nebo mladší: U23, junior, kadet) 1x žena Elite (nebo mladší: žena U23, juniorka, kadetka) 1x junior (nebo mladší: kadet) 1x juniorka (nebo mladší: kadetka) - v extrémní variantě bude možný start až 4 kadetů v jediném týmu (2x kadet a 2x kadetka)

2) štafeta kategorií žáci - tým složený ze 4 závodníků z maximálně 2 týmů

Složení štafety: 1x žák starší (nebo žák mladší) 1x žákyně starší (nebo žákyně mladší) 1x žák mladší 1x žákyně mladší - v extrémní variantě bude možný start až 4 žáků v jediném týmu (2x žák mladší a 2x žákyně mladší).

Časový program závodu štafet:

Pátek 15:30 MČR štafeta žáci

17:00 MČR štafeta Elite