Mistrovství světa UCI BMX 2020 v USA odloženo

První kolo Extraligy v kolové vyhrál Start Plzeň

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Padla šestka, házej znovu

UCI pozastavuje všechny závody do 1.6.2020
UCI rozhodla prodloužit termín pozastavení cyklistikých závodů pro všechny disciplíny do 1.6.2020 a ..

Olympijské hry se v Tokiu od 23. července 2021

MOOSE vyvíjí dvouvrstvé ponožky!
V roce 2008 začala spolupráce společnosti MOOSE s paralympijským vítězem Jiřím Ježkem a Reprezentačn..

Zahraniční report. dráha

Pavel Kelemen třináctý na SP v keirinu

Až třinácté místo obsadil Pavel Kelemen v keirinu v závěrečném závodu seriálu Světového poháru, který se jede v kanadském Miltonu. Jeho bodový zisk bohužel nestačil v posunu v žebříčku na takovou pozici, která by pro Českou republiku znamenala druhé startovní místo v této disciplíně na světovém šampionátu, který se pojede 26. února až 1. března v Berlíně, kde tedy bude na startu v keirinu pouze Tomáš Bábek.

V první jízdě to Kelemen zkoušel až ze šesté pozice, ale nevyšlo to. V opravě narazil Australana Shane Perkinse závodícího v ruských barvách. Kelemen jel z první pozice, ale Perkins se nástupem přes něj dostal a český sprinter tak skončil.

Sára Kaňkovská obsadila ve sprintu 21. místo a dvojice Jarmila Machačová s Kateřinou Kohoutkovou skončily v madisonu patnácté.

Výsledky:

Muži:

Týmový sprint:

Finále: Caleyron, Grengbo, Lafargue (Fr.) 43,921 - Bielecki, Maksel, Rudyk (Pol.) 45,458, o 3. místo: Kuo Šuaj, Luo Jung-ťia, Čang Miao (Čína) 44,209 - Bichler, Eilers, Hinze (Něm.) 44,552.

Stíhací závod družstev:

Finále: Francie - Itálie dostižena, o 3. místo: Kanada 4:00,945 - Bělorusko 4:01,552.

Keirin:

1. Eilers (Něm.), 2. Quintero (Kol.), 3. Sarnecki (Pol.), 4. Lendel (Lit.), 5. Macui (Jap.), 6. Perkins (Rus.), ...13. Pavel Kelemen (ČR).

Konečné pořadí SP: 1. Angsuthasawit (Thaj.) 1595, 2. Dmitrijev (Rus.) 1525, 3. Quintero 1520, ...24. Bábek (ČR) 606, 27. Pavel Kelemen 575.

Omnium:

1. van Schip (Niz.) 150, 2. Staiszewski (Pol.) 137, 3. Hoover (USA) 134.

Ženy:

Finále: Genestová, Mitchellová (Kan.) 33,012 - Karwacká, Losová (Pol.) 33,285, o 3. místo: Krupeckaiteová, Marozaiteová (Lit.) 33,562 - Salazarová, Verdugová (Mex.) 33,604.

Finále: USA - Francie dostižena, o 3. místo: Kanada 4:24,234 - Belgie 4:25,641.

Sprint:

Finále: van Riessenová (Niz.) - Mitchellová (Kan.) 2:0, o 3. místo: Godbyová (USA) - Grosová (Fr.) 2:1, ...21. S. Kaňkovská (ČR).