Zemřel trenér a funkcionář Jiří Wimmer

O víkendu se rozjíždí ŠKODA EXTRALIGA v kolové

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Třetí titul pro Mathieu van der Poela
Třetí světový titul, po zlatu z roku 2015 z Tábora a z loňského roku, vybojoval v elitní kategorii m..

Domácí report. cyklokros

Hekele podepsal statut reprezentanta a pojede MS

Cyklokrosový mistr republiky z Jičína Emil Hekele by měl startovat na světovém šampionátu ve švýcarském Dübendorfu, který se uskuteční 1. – 2. Února. Dnes totiž podepsal takzvaný statut reprezentanta, což je podmínka pro všechny české cyklisty, kteří chtějí jet v reprezentačním dresu.

Dvaačtyřicetiletý Hekele si zajistil právo startu ziskem titulu domácího šampiona. Hekele nejprve trochu s podpisem váhal. „Pročetl jsem si ten dokument, ale mám k němu výhrady, ne vše se mi v něm líbí. Je udělán dost jednostranně, je tam plno věcí, se kterými nesouhlasím,“ říkal ještě v pátek minulý týden.

Po návratu z nedělního startu v Lucembursku se však rozhodl státu podepsat. „Emil jel v Jičíně opravdu skvělý závod, myslím si, že v posledních dvou kolech by mu měl problém stačit kdokoliv ze světové špičky. Jsme rádi, že se rozhodl statut reprezentanta podepsat a těšíme se na jeho vystoupení na světovém šampionátu,“ řekl předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh.

“Mistrovství světa chci jet a tak dnes jsem statut reprezentanta podepsal. Je na rok 2020, ale lze jej vypovědět i dříve. Nyní totiž ještě nevím, zda budu v příští sezoně ještě závodit,“ řekl pro svazový web Emil Hekele.

V Lucembursku skončil až v polovině druhé desítky. „Něco na mě sedlo a tím byl můj výkon ovlivněn. Nejel jsem s takovou lehkostí, na kterou jsem zvyklý. Nyní se léčím, o víkendu si dám závodní pauzu a spíše když tak potrénuji. Doufám, že to bude dobré a v Dübendorfu se mi pojede lépe,“ pokračoval Hekele. Do dějiště šampionátu vyrazí v pátek ráno. „To stačí, v sobotu si trať osahám. Závodil jsem tak v roce 2007 a od té doby se tam prakticky nejelo. Je to v podstatě okruh na rovině a dlouhé roviny by mě měly vyhovovat. Je to taková tesařská trať,“ dodal Hekele.

21.01.2020 | zobrazeno 357x