ZM U23 Grand Prix PRIESSNITZ SPA má nový termín

Krosový Toi Toi Cup 2020 a MČR v cyklokrosu 2021

První kolo Extraligy v kolové vyhrál Start Plzeň

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

MOOSE vyvíjí dvouvrstvé ponožky!
V roce 2008 začala spolupráce společnosti MOOSE s paralympijským vítězem Jiřím Ježkem a Reprezentačn..

UCI Newsletter - speciální edice - Coronavirus
v návaznosti na březnový UCI newsletter vyšla speciální edice, ve které naleznete: · přehl..

Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021

Prezidium Českého svazu cyklistiky se sešlo v úterý 14.1.2020 ke svému prvnímu jednání v roce 2020 a na programu schůze bylo mimo jiné i projednání návrhu provizorního rozpočtu pro letošní rok nebo tvorba nového webového portálu ČSC.

V úvodní zprávě o činnosti prezident ČSC Petr Marek informoval o proběhlé koordinační schůzce zástupců Sportovních center mládeže v návaznosti na novou koncepci SCM 2020 – 2024. Schůzka byla zaměřena jednak na informace o pravidlech čerpání finančních prostředků z dotace MŠMT a dále na novinky v koncepci SCM z oblasti sportovní metodiky, kontrolních srazů členů SVS, evidence tréninků a plánovaného přechodu na elektronizaci sledování a vyhodnocování tréninkových ukazatelů, která patří mezi priority svazu.

Prezident ČSC dále poděkoval pořadatelům Mistrovství ČR v cyklokrosu za výborně připravený šampionát včetně televizního přenosu na programu ČT Sport.

K dalším informacím ve zprávě prezidenta ČSC Petra Marka patřily následující body:

• Grand Depart Tour de France – na základě zájmu vedení magistrátu hlavního města Praha byla vyvolána schůzka s vedoucími představiteli TDF a zástupci HMP a ČSC, která se uskuteční dne 22.1.2020 a na které bude projednán případný start tohoto světoznámého cyklistického podniku v hlavním městě Praha
  • Olympijské festivaly a prezentace cyklistiky v rámci festivalů OH Tokyo 2020 – na konci roku 2019 proběhla na půdě svazu schůzka se zástupci ČOV, na které byl projednán projekt zaměřený na bezpečnost jízdy na kole v automobilovém provozu „ Jeden a půl metru“, který zaštiťuje úspěšný reprezentant ČR Roman Kreuziger, a který bude prezentován v rámci pořádaných olympijských festivalů, které proběhnou v Praze, Brně a Ostravě v průběhu měsíce července.
  • Jednání s partnery ČSC o smlouvě na období 2021 – 2024
  • Redakční rada ČSC – medializace, tiskové zprávy, jednání ohledně medializace na Seznam.cz
  • Nové dodávkové vozy pro reprezentační týmy – na konci roku 2019 byly předány ČSC tři nové dodávkové vozy, které budou využívat především reprezentační týmy, případně sportovní centra mládeže při ČSC

Prezidium ČSC dále projednalo rozpočet na rok 2020, předložený ekonomickým viceprezidentem p. Svobodou, který je pro přechodné období, do doby než budou známy konkrétní vstupy z dotací MŠMT, koncipován jako provizorní a bude následně, po oznámení o výši dotací, upraven. Zveřejnění výše dotací v jednotlivých programech je předpokládáno, že proběhne v průběhu měsíce března.

Důležitým bodem programu jednání Prezidia ČSC bylo schválení zhotovitele nového webového portálu Českého svazu cyklistiky. Vedení svazu má zhotovení nového webového portálu za jednu ze svých priorit, protože současný web již nesplňuje moderní pojetí stránek ani jejich editace. Nabízené řešení splňuje požadavky ČSC, podporuje responzivní design, je lokalizovatelné do více jazyků, snadno rozšiřitelné a je založené na CMS Wordpress. Termín spuštění nového portálu je stanoven do konce května 2020.

Prezidium ČSC na svém zasedání rovněž schválilo renovaci ubytovacích kapacit v sídle svazu, které jsou využívány především závodníky, týmy a SCM v průběhu dráhových závodů, soustředění a před výjezdy reprezentace.

Pomyslnou třešničkou na dortu úterního zasedání Prezidia ČSC, o které informoval p. Svoboda, bylo schválení digitalizace archivu deníku Sport, jehož téměř kompletní edici Český svaz cyklistiky před lety odkoupil. Digitalizace bude probíhat v následujících měsících a po jejím dokončení umožní full textové vyhledávání článků a informací tak, aby byl jejich obsah dosažitelný pro všechny zájemce.

Krakovičová Jaroslava
16.01.2020 | zobrazeno 923x