Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Nominační kritéria mládeže MTB

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Domácí report. cyklokros

Předposlední závod SP se jede francouzském Nommay

Vrchol cyklokrosové sezony se blíží velice rychle. Před světovým šampionátem světa ve Švýcarsku jsou na programu ještě dva závěrečné závody seriálu Světového poháru ve francouzském Nommay a nizozemském Hoogerheide. Následující neděli se jede v Nommay a na start čtyř závodů by se mělo postavit třináct českých cyklokrosařů.

V naší sestavě chybí dost jmen. Někteří reprezentanti jsou nemocní, většina z nich ale dala přednost soustředění na Malorce, což považují vzhledem k MS za kvalitnější přípravu, nemoc nepustí na start, stejně jako při domácím mistrovství, Jana Nesvadbu. Trať v Nommay je rychlá, z převážné části vede po loukách. Každé i malé zaváhání se nekompromisně trestá ztrátou cenných vteřin.

„Našim cyklokrosařům zdejší trať poměrně vyhovuje. V neděli ale bude hodně záležet na počasí,“ předvídá reprezentační kouč Petr Dlask. V Nommay se jel poslední závod před dvěma roky a z našich se dařilo Michaelu Borošovi, který skončil mezi muži sedmý. V kategorii žen obsadila Kateřina Nash jedenácté místo, mezi juniory dojel Tomáš Kopecký třetí.

Čeští fanoušci budou nejvíc sledovat boje v ženské kategorii, kde Kateřina Nash ztrácí na průběžně vedoucí Nizozemku Ceylin del Carmen Alvarado pouhý bod. Fanoušci mohou sledovat závod žen i mužů živě na webu ČT Sport nebo i v přímém přenosu. Závod žen se vysílá od 13:50 hodin a v 15:20 hodin závod mužů na ČT Sport.

Česká nominace na SP v Nommay:

Junioři:

Matyáš Fiala, Matěj Stránský, Matyas Kopecký, Tomáš Doležal, Pavel Jindřich.

Muži U23:

Jakub Říman, Tomáš Kopecký, Karel Camrda, Tomáš Ježek.

Ženy:

Kateřina Nash, Tereza Švihálková, Kristýna Zemanová.

Muži:

Michael Boroš.