Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Dráha Dráha

Sára Kaňkovská devátá v keirinu na SP

MTB MTB

Nominační kritéria mládeže MTB

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace ze zasedání Prezidia ČSC
Prezidium Českého svazu cyklistiky se sešlo v úterý 14.1.2020 ke svému prvnímu jednání v roce 2020 a..

PF 2020
Přejeme Vám i Vašim blízkým krásné a klidné Vánoce. Šťastný a úspěšný rok 2020. Český svaz cyklisti..

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Havlíková má rekordní sedmý titul

Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) nenašla v lesoparku Čeřovka v Jičíně žádnou přemožitelku a připsala si na své konto na domácích cyklokrosových šampionátech již už sedmý titul. Zařadila se tak mezi legendy českého cyklokrosu Radomíra Šimůnka staršího a Zdeňka Štybara. Spolu ní vystoupily na stupně vítězek Tereza Švihálková (ČEZ Cyklo Team Tábor) a Nikola Bajgerová.

Havlíková vyhrála v Jičíně stylem start-cíl, soupeřkám nedala sebemenší šanci. Hned po startu na nic nečekala, nasadila ostré tempo. Ještě v prvním kole s ní stačila držet kontakt Bajgerová, ale pak se zařadila po bok pronásledovatelek Švihálkové a mladičké Kristýny Bedrníkové (Expers CZ - TUFO Tem Kolín).

Právě tato trojice jezdila většinu závodu pohromadě a o zbývajících medailích se rozhodlo až v závěrečných dvou kolech. Nejprve nastoupila Švihálková a poměrně lehce se odpoutala se od svých soupeřek a uháněla za svoji první medailí v kategorii elite. V boji o bronz pak uspěla Bajgerová, která využila drobného zaváhání Bedrníkové na kterou zbylo nepopulární čtvrté místo. „

Je to pro mě velká čest, že jsem dosáhla na sedmý titul a dohnala tak legendy českého cyklokrosu. Moc to sice nevnímám, spíš si to užívám. Děkuji všem za fandění, byl to krásný den. I když je to strašně těžké titul obhájit, než ho překvapivě vybojovat. Bylo to hodně náročné, ale ne tak po fyzické stránce, jako píše po psychické,“ řekl Pavla Havlíková.

Hodně spokojená byla Tereza Švihálková. „Jsem moc ráda, i když jsem se trošku bála. Od Uničova jsem totiž vůbec nezávodila, takže jsem netušila, jak jsem na tom. A dopadlo to skvěle. Věděla jsem, že nemůžu jet od startu hned naplno. V závěru jsem si nechtěla přivést Nikolu až na cílovou pásku, proto jsem zkusila nastoupit už v předposledním kole a vyšlo to."

Podobně na tom byla i bronzová Bajgerová. „Jsem s bronzem hrozně spokojená. Tajně jsem doufala, že by to aspoň na medaili mohlo klapnout. A konečně se mi to podařilo, v minulých letech se mi na mistrovství republiky většinou nedařilo. V úvodu jsem zkusila jet s Pavlou, ale věděla jsem, že na ní nemám. Proto jsem si v kopci raději vystoupila a počkala na ostatní holky. O medaili se rozhodlo ve stoupání, ve kterém nám Teereza ujela a Kája tam někde upadla. Pak už jsem to jen hlídala, abych nechybovala.“

Výsledky:

Ženy:

1. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) 45:06, 2. Švihálková (ČEZ Cyklo Team Tábor) +33, 3. Bajgerová (Dukla Praha) +53, 4. Bedrníková (Expers CZ - TUFO Tem Kolín) + 1:12, 5. Štěpánová (Pushbikers XC Team) +1:40, 6. Mudříková (CK Stará Ves nad Ondřejnicí) +2:19.

FOTO CPA Eduard Erben

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
12.01.2020 | zobrazeno 243x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC