Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Dráha Dráha

Sára Kaňkovská devátá v keirinu na SP

MTB MTB

Nominační kritéria mládeže MTB

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace ze zasedání Prezidia ČSC
Prezidium Českého svazu cyklistiky se sešlo v úterý 14.1.2020 ke svému prvnímu jednání v roce 2020 a..

PF 2020
Přejeme Vám i Vašim blízkým krásné a klidné Vánoce. Šťastný a úspěšný rok 2020. Český svaz cyklisti..

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

V Jičíně se pojede poprvé o cyklokrosové medaile

Poprvé se o mistrovské cyklokrosové medaile bude letos bojovat v Jičíně. Již devětašedesátý šampionát se pojede v neděli 12. Ledna a medaile ti rozdělí elitní jezdci kategorií mužů a žen a po několikáté přestávce je obdrží i jezdci kategorie U23 mužů. Ženy vyrazí na trať v 9:45 a muži v 11:00.

"Šampionát jsme pořadatelům z Jičína přidělili po dlouhé rozvaze. Ředitel závodu Petr Kordík dlouhodobě v minulých letech odváděl dobrou práci, proto se v Jičíně poprvé pojede o mistrovské medaile," řekl na dnešní tiskové konferenci Petr Balogh, předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky.

"Celý seriál Toi Toi Cupu byl organizovanán na vysoké úrovni, dva závody byly vysílány v přímém přenosu a čtyři ze záznamu, všechny s vysokou sledovaností. Letos jsme registrovali rekordní účast přihlášených jezdců, kterých bylo celkem 2780 a startovali krosaři ze 14 států. V tom vidím veliký posun a cením si velmi dobré odezvy především ze strany cizinců," dodal Petr Balogh. Přiznal však, že nemá cenu si nalhávat, že náš cyklokros neprožívá nejlepší období. "Právě i proto kandidujeme na pořadatelství mistrovství světa pro rok 2024, myslím si, že by to opět mělo nastartovat náš cyklokros a dostat jej tam, kde jsme byli před léty," pokračoval Balogh. Také jsme podali kandidaturu na pořádání závodu SP 2020.“

Na šampionát se těší i prezident ČSC Petr Marek. "Byl jsem na většině závodů Toi Toi Cupu, pořadatele z Agentury cyklistika musím pochválit za zajištění všech podniků na vysoké úrovni což oceňují i zahraniční jezdci. Mám radost, že startuje plno dětí a mládeže. I když nyní žádné velké výsledky nemáme, tak příslib do budoucnosti zde vidím velký. Určitě se nám šampioni narodí," zdůraznil Petr Marek.

V Jičíně novodobou historii cyklokrosu začal psát před šesti lety Petr Kordík a nyní již stojí v čele pořadatelského týmu domácího mistrovství. "V minulé sezoně jsme poprvé pořádali velký Toi Toi Cup, letos již máme šampionát a to mě velmi těší. Trať se stále ještě neustále se vyvíjí, lesopark Čeřovka je téměř v centru Jičína. A raritou je, že vede i na bunkru, který byl stavět jako protiatomový kryt. Okruh je dlouhý 2600 metrů s převýšením 70 metrů ve dvou stoupáních. A fanoušci se mohou těšit, trať je perfektně přehledná, z jednoho místa uvidí diváci jezdce pětkrát, neustále budou mít přehled co se na trati děje," říká Kordík a přidává, že pro prvních 999 diváků se vstupenkou za 70 Kč je připraven párek a pivo zdarma.

Reprezentační kouč Petr Dlask, který je pětinásobným českým šampionem, předpokládá zajímavý a vyrovnaný závod. "Kromě Michaela Boroše jsou na tom dobře Tomáš Kopecký, Josef Jelínek, Tomáš Paprstka, Jan Nesvadba a Emil Hekele. Motivace pro mladé je, že se budou rozdělovat medaile i v kategorii U23," řekl Dlask. Již tři tituly má Michael Boroš, v ženách kralovala již šestkrát Pavla Havlíková a pokud vyhraje i v Jičíně, tak se dotáhne na dvojici Radomír Šimůnek st. a Zdeněk Štybar, kteří vyhráli sedmkrát.

"Letošní sezona není zatím podle mých představ. V Jičíně jsem ještě nezávodil, je to pro mě nová trať a ty mám rád. Doufám, že prodám přípravu a závěr sezony bude lepší. S Nevadbou jsme na tom podobě, Paprstka se umí připravit a nelze opomenout nikoho dalšího hlavně z mladých," přidal Boroš.

CÍCHA JAROSLAV
07.01.2020 | zobrazeno 502x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC