Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Nominační kritéria mládeže MTB

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Zahraniční report. cyklokros

Mathieu van der Poel opět ujel všem soupeřům

Nizozemský krosař Mathie van der Poel pokračuje ve své letošní spanilé jízdě, kdy nezná nic jiného než vítězství. Svůj čtvrtý start v současném ročníku Světového poháru proměnil dnes v Zolderu ve čtvrté vítězství. Vedení udržel Belgičan Toon Aerts. Z Čechů dojel nejlépe Michael Boroš, ale skončil až pětadvacátý. Smůlu měl Zdeněk Štybar, když o elitní dvacítku po defektu v samém závěru závodu

Hned po nájezdu do terénu ve druhé zatáčce zaváhal lídr Světového poháru Toon Aerts, který nastoupil do závodu se čtyřmi zlomenými žebry a propadl se téměř na konec startovního pole. Krátce poté zahájil stíhací jízdu, ve které mu asistoval Zdeněk Štybar. Po vzájemné spolupráci se brzy dostal na dostřel nejlepším, k dalšímu posunu mu pomohli týmoví kolegové ze stáje Telenet Baloise Lions.

Na samém čele závodu nechal suverénní Mathieu van der Poel své soupeře závodit a ve čtvrtém z devíti okruhů se všem definitivně vzdálil. V souboji o zbylé stupně vítězů si to rozdala čtveřice Belgičanů. Rozhodlo se až v cílové rovince, kde měl nejlepší finiš Lauren Sweeck před Quintenem Hermansem. Toon Aerts dojel nakonec čtrnáctý a uhájil průběžné vedení před krajanem Michaelem Vanthourenhoutem.

Velmi cenné umístění v první dvacítce ztratil Zdeněk Štybar, který se kvůli defektu propadl ze sedmnáctého místa až do čtvrté desítky. Další dva naši reprezentanti Michael Boroš a Jan Nesvadba svedli další interní souboj a skončili těsně za sebou v polovině třetí desítky.

Výsledky:

Muži:

1. M. van der Poel (Niz.) 1:02:22, 2. L. Sweeck +6, 3. Hermans +6, 4. M. Vanthourenhout +9, 5. Vermeersch (všichni Belg.) +20, 6. van Kessel (Niz.) +21, ...25. Boroš +2:41, 26. Nesvadba +2:52, 32. Štybar +3:21, 47. Paprstka (všichniČR) +5:35.

Průběžné pořadí SP:

1. Toon Aerts (Belg.) 437, 2. M. Vanthourenhout 392, 3. Iserbyt (Belg.) 392, 4. Laurent Sweeck 364, 5. Hermans 358, ...28. Boroš 133, 32. Nesvadba 117, 64. Paprstka 25, 68. Štybar 19, 70. Mayer (ČR) 18.

26.12.2019 | zobrazeno 398x