Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Nominační kritéria mládeže MTB

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Domácí report. silnice

Český pohár mládeže a žen TECHNISERV CUP 2020

V návaznosti na zprávu o plánovaných změnách ze strany komise mládeže je na místě představit také následující ročník Českého poháru mládeže a žen na silnici, který opět ponese název TECHNISERV CUP 2020.

V roce 2020 bude pro závodníky od kategorií mladších žákyň a žáků až po juniory a ženy vypsáno celkem patnáct závodů.

Snažíme se, aby se vždy jely dva závody v rámci jednoho víkendu. Také jsme se snažili rozplánovat různé typy závodů jako časovku, kritérium a silniční závod tak, aby závodníci byli připraveni i na velké akce typu Závod míru nejmladších nebo Mistrovství republiky v silniční cyklistice,“ prozrazuje předseda komise mládeže Miloslav Hollósi, jejímž cílem je právě rozvoj mladých talentů ve spolupráci s jednotlivými komisemi.

Zařadili jsme tak do kalendáře například časovku v Jevíčku, vzhledem k tomu, že součástí nominace na ZMN jsou i České poháry tak, aby závodníci měli za sebou kritérium, silniční závod i časovku a bylo na základě čeho vybírat a aby si v daných disciplínách otestovali výkonnost,“ dodává Hollósi, který je sám trenérem jabloneckého týmu KC Kooperativa Jablonec nad Nisou.

Změna naopak nenastane v názvu soutěže. Generálním partnerem bude opět společnost TECHNISERV IT, která zajišťovala také přímé přenosy z pohárů, a také z mezinárodních etapových závodů, což mělo ohlas i daleko za hranicemi republiky.

Panu Teleckému, který stojí v čele této firmy, patří velké poděkování. Kromě činnosti ve Favoritu Brno se snaží maximálně podporovat také mládežnickou cyklistiku. Myslím si, že v tomto ohledu není nikdy dost finančních prostředků. Snažíme se vycházet vstříc pořadatelům, jakožto komise vlastně nedisponujeme žádným rozpočtem. Proto patří poděkování také prezidiu ČSC a silniční komisi, že prostředky na zajištění mládežnického poháru poskytují,“říká předseda komise mládeže.

"Komise mládeže udělala za poslední období velký kus práce ke zkvalitnění Českého poháru a finanční prostředky vynaložené na podporu této soutěže ze strany TECHNISERV IT považujeme skutečně za účelně využité. Je radost se zástupci komise spolupracovat a podílet se na dalších zlepšeních. Věřím, že ČP mládeže bude v příštích letech ještě lepší jak z pohledu kvality závodů, tak z hlediska technického zabezpečení," říká ke spolupráci ředitel společnosti TECHNISERV IT Luděk Telecký.

V tuto chvíli je již známý kalendář závodů (viz níže) a komunikace s pořadateli je v plném proudu: „Měli jsme v minulém týdnu schůzku s organizátory, kde jsme nastínili podmínky, jaké jim poskytne Český svaz cyklistiky a také požadavky, které jsou na ně kladeny. Ať už z hlediska bezpečnosti silnic, nebo lékařského zajištění, to jsou takové nejdůležitější atributy,“ vysvětluje Hollósi.

Český pohár na silnici mládeže a žen TECHNISERV CUP 2020 bude zahájen 11. 4. 2020 kritériem v Olomouci, hned druhý den pak bude následovat silniční závod.

Termíny jednotlivých závodů ČP na silnici mládeže a žen TECHNISERV CUP 2020:

11. 4. Olomouc – kritérium

12. 4. Olomouc – silniční závod