Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Nominační kritéria mládeže MTB

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Domácí report. cyklokros

Boroš a Vaníčková vyhráli celý seriál Toi Toi Cupu

Michael Boroš (ČEZ Cyklo team Tábor) a Tereza Vaníčková (Ivar CS – Author Team) se stali vítězi letošního cyklokrosového seriálu Toi Toi Cupu. Do dnešního závěrečného dílu v Uničově, který byl zařazen do první kategorie UCI, šli s dostatečným náskokem a ten uhájili, i když tentokrát tak úspěšní nebyli.

Mezi muži vyhrál Belgičan Diether Sweeck, který navázal na prvenství z Kolína, závod žen ovládla stejně jako před týdnem v Jabkenicích Kateřina Nash. Junioři měli uničovský závod jako mistrovství republiky a titul vybojoval největší favorit Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing).

Ještě do předposledního kola mezi muži jezdila na čele šestičlenná skupina favoritů, ve které se o tempo starali hlavně Boroš a jeho týmový kolega Jan Nesvadba. K rozhodujícímu okamžiku došlo v předposledním okruhu, kdy na schodech zrychlil Sweeck, který byl po celý závod takřka neviditelný. V tu chvíli postihl defekt oba táborské krosaře, kteří tím ztratili kontakt s ostatními soupeři. Diether Sweeck si tak bez větších problémů zopakoval úspěch z Kolína, druhé místo vybojoval Švýcar Simon Zahner. K velké radosti uničovského publika dojel třetí Tomáš Kopecký (Pauwels Sauzen-Bingoal), kterého letos trápí bolová záda. Částečnou útěchou je pro táborské jezdce, že udrželi první dvě místa v celkovém hodnocení letošního ročníku Toi Toi Cupu.

"Celou letošní sezonu mám problémy se zády. Hodně jsem poslední týdny pracoval na jejich částečném odstranění. Proto mám velkou radost, že záda dneska vydržely a dokázal jsem zajet solidní výsledek. Ráno to bylo ještě zmrzlé, ale odpoledne to už povolilo. Tím to začalo hodně klouzat a bylo to tak náročnější. V posledním kole jsem měl kliku, protože Nesvadba i Boroš měli defekt a tím mi to o dost usnadnili," řekl Tomáš Kopecký. A Michael Boroš přidal: "Na čele dlouho jezdila početná skupina, takže nebylo kde odskočit. Tak jsem si hlídal druhou pozici. Jenže v závěru jsem měl bohužel defekt a skupina mi odjela. Podmínky byly pro všechny stejné, takže nemá cenu se na něco vymlouvat.“

Vedoucí žena seriálu Světového poháru Kateřina Nash si dnes, při neúčasti nemocné Pavly Havlíkové, připsala přesvědčivé a pohodové vítězství. Zajímavé boje se odehrály na dalších místech, která určily i celkovou vítězku pohárového Toi Toi Cupu. Rakušanka Nadja Heiglová uhájila druhé místo před dotírající Terezou Švihálkovou (ČEZ Cyklo team Tábor). Pátá příčka stačila Tereze Vaníčkové (Ivar CS – Author Team) k vítězství v letošním ročníku Toi Toi Cupu.

Hned po startu závodu juniorů nasadil ostré tempo Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo team Tábor) a zaskočil ostatní soupeře. Svoji výkonnost ale potvrdil obhájce titulu Zatloukal a začal se pomalu prokousávat dopředu. Od třetího z pěti okruhů se pak usadil na čele a jasně vévodil dalšímu průběhu závodu. Ještě v nájezdu do závěrečného okruhu byl Fiala druhý, ale dokázal se před něj dostat Matěj Stránský (Ivar CZ – Author team). Naopak svůj den neměl jeden z favoritů Šulc.

„Čekal jsem, že když nebudu na čele, že to někdo zkusí nakopnout. Přede mnou bylo docela dost lidí, proto mi chvilku trvalo, než jsem se dostal dopředu. Ve třetím kole jsem šel na prvnáí místo a už jsem na nic nečekal. Radši jsem se neohlížel dozadu, jel jsem naplno. Musím uznat, že to bylo hrozně těžké. Je to super, jsem moc spokojený, obhajoba je vždycky těžší," byla v cíli slova Jana Zatloukala.

Výsledky:

Muži:

1. D. Sweeck (Belg.) 1:04:03, 2. Zahner (Švýc.) +17, 3. T. Kopecký (Pauwels Sauzen-Bingoal) +22, 4. Godrie (Niz.) +26, 5. Boroš +30, 6. Nesvadba (oba ČEZ Cyklo team Tábor) +1:02.

Konečné pořadí Toi Toi Cupu:

1. Boroš 340, 2. Nesvadba 327, 3. Paprstka 319, 4. Ulík (SR/Expres CZ - Tufo team Kolín) 273, 5. Říman (TJ AŠ Ml. Boleslav) 271, 6. Jelínek (Mitas Mercedes - Benz Praha Trek) 266.

Pořadí týmů:

1. ČEZ Cyklo team Tábor 928, 2. Expres CZ - Tufo team Kolín 826, 3. TJ AŠ Ml. Boleslav 582.

Ženy:

1. Nash (Clif Pro Team) 48:19, 2. Heiglová (Rak.) +57, 3. Švihálková (ČEZ Cyklo team Tábor) +1:11, 4. Goossensová (Niz.) +2:11, 5. Vaníčková (Ivar CS – Author Team) +2:20, 6. Jaseková (SR) +2:23.

Konečné pořadí Toi Toi Cupu:

1. Vaníčková 317, 2. Švihálková 314, 3. Mudříková (ACK Stará Ves nad Ondř.) 292, 4. Bedrníková (Expres CZ - Tufo team Kolín) 288, 5. Janů (ČEZ Cyklo team Tábor) 286, 6. Ungermanová (TJ AŠ Ml. Boleslav) 280.

Pořadí týmů:

1. ČEZ Cyklo team Tábor 825, 2. Ivar CS – Author Team 774, 3. Expres CZ - Tufo team Kolín 629.

Junioři - mistrovstrví ČR:

1. Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) 40:28, 2. Stránský (Ivar CZ – Author team) +22, 3. Fiala (ČEZ Cyklo team Tábor) +34, 4. M. Kopecký (Callant Doltcini) +1:03, 5. Šulc +1:30, 6. Doležal (oba Ivar CS – Author Team) +1:51.

Konečné pořadí Toi Toi Cupu:

1. Zatloukal 449, 2. Jindřich (TJ Stadion Louny) 427, 3. Fiala 426, 4. Stránský 420, 5. Sporysch (Expres CZ - Tufo team Kolín) 387, 6. Doležal 376.

Pořadí týmů:

1. Ivar CZ – Author team 1401, 2. ČEZ Cyklo team Tábor 1039, 3. TJ Stadion Louny 903.

Foto:

14.12.2019 | zobrazeno 341x