Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Nominační kritéria mládeže MTB

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Zahraniční report. dráha

Bábek na SP v Brisbane skončil v keirinu třetí

Sprinter Tomáš Bábek vybojoval dnes v dalším dílu seriálu Světového poháru na dráze v australském Brisbane třetí místo v keirinu. Ve finále dojel za vítězným Kolumbijcem Kevinem Santiagem Quinterem a druhým Matthewem Glaetzerem z Austrálie. Dva závody před koncem dvouleté olympijské kvalifikace přidal do žebříčku velkou porci bodů, která Českou republiku výrazně posunula na dohled Tokia.

Bábek přitom nezačal závod nejlépe. V prvním kole skončil ve své rozjížďce až třetí a musel do oprav. V nich ale souboj o jediné postupové místo s trojicí protivníků zvládl a v semifinále nestačil jen na Glaetzera. Ve finálové jízdě útočil evropský šampion z roku 2016 a bronzový medailista z MS o rok později ze čtvrté pozice a podařilo se přespurtovat bristkého jezdce Jacka Carlina.

Výsledky:

Muži:

Keirin:

1. Quintero (Kol.), 2. Glaetzer (Austr.), 3. Bábek (ČR), 4. Carlin (Brit.), 5. Dmitrijev (Rus.), 6. Browne (Trin. a Tob.).

Omnium:

1. Gate (N. Zél.) 134, 2. Kluge (Něm.) 116, 3. Hašimoto (Jap.) 113, 4. Ch. Volikakis (Řec.) 103, 5. Meyer (Austr.) 100, 6. Zacharov (Kaz.) 100.

Ženy:

Sprint:

Finále: Lee Wai Sze (Hong.) - Mortonová (Austr.) 2:0, o 3. místo: Vojnovová (Rus.) - Bayonaová (Kol.) 2:0.

Madison:

1. Bakerová, Edmondsonová (Austr.) 56, 2. Copponiová, Le Netová (Fr.) 51, 3. Ryanová, Birchová (USA) 32, 4. Pang Yao, Leung Bo Yee (Hong.) 22, 5. Fidanzaová, Balsamová (It.) 12, 6. Liou Ťia-li, Wang Siao-fej (Čína) 12.

14.12.2019 | zobrazeno 315x