Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Prezidium Českého svazu cyklistiky se sešlo v úterý 14.1.2020 ke svému prvnímu jednání v roce 2020 a..

PF 2020
Přejeme Vám i Vašim blízkým krásné a klidné Vánoce. Šťastný a úspěšný rok 2020. Český svaz cyklisti..

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 26.01.2020 Přímý přenos dalšího závodu Světového poháru v dráhové cykli...
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Domácí report. silnice

Hájková podepsala do italského UCI týmu Bepink

Vloni ještě juniorka, oblékající červeno-černo-bílý dres Lanškrounského týmu SKP Duha Lanškroun, v letošním roce skočila rovnou do profi pelotonu, kdy oblékla dres profesionálního UCI týmu Servetto – Piumate – Beltrami TSA.

S týmem se postavila na start významných závodů UCI kalendáře - jarní klasiky Strade Bianche, etapového závodu Tour of Chongming Island nebo například ženské obdoby klasiky San Sebastian. Ten největší start ji ovšem čekal na nejvýznamnějším závodě ženského kalendáře, o kterém mnozí sní a který se bohužel termínově kryl s domácím šampionátem, desetietapovém Giro Rosa – ženská obdoba mužkého Giro d‘ Italia.

"Nominace na tento závod mě překvapila. Byla jsem zrovna v České republice a připravovala se na Mistrovství republiky, kde jsem se chtěla pokusit o medaili v časovce jednotlivců, kterou jsem rok předtím vyhrála ještě jako juniorka. Když jsem se o mojí nominaci na Giro dozvěděla, byla jsem nadšená, ale na druhou stranu jsem věděla, že musím radikálně změnit přípravu. Okamžitě jsem vše přeplánovala a ještě ten týden jsem se odjela připravovat do Jeseníků. Giro je rozhodně jeden z nejkrásnějších závodů a to nejen díky kráse hor a přírody, ale také díky skvělé atmosféře, kterou tvořili diváci na trati. Na druhou stranu náročnost tohoto desetietapového skvostu se nedá popřít a i proto jsem strašně ráda, že jsem ho dokončila s tím, že se mi etapu od etapy jelo lépe a lépe. Dalším nezapomenutelným zážitkem bylo, že jsem mohla startovat po boku nejlepších závodnic světa, které jsem ještě nedávno pouze sledovala v televizi. Jsem za tuto šanci opravdu moc vděčná a udělám vše pro to, abych se na závody WorldTour v dalších sezónách opět nominovala."

Díky startu v tomto závodě, byla Markéta nominována na Mistrovství Evropy v časovce jednotlivkyň a do silničního závodu. Na ME startovala v kategorii U23 a patřila mezi nejmladší závodnice.

"Byla to pro mě opět nová zkušenost… rovina, vítr, zima, déšť a v silničním závodu kostky a zatáčky ve stylu brzda plyn – takové jedno velké rychlé kritérium, z kterého těžili hlavně zkušenější závodníci a ti, kteří se nebáli poslat na mokru do zatáček. Jen mě mrzí, že jsem byla v tu dobu zrovna po zranění kolene po pádu v jednom italském závodě a neměla jsem tak více klidu na přípravu. Z obou závodů jsem si odnesla další zkušenosti. Myslím si, že když startuje hodně závodnic, pomáhá ženské cyklistice u nás a motivuje to další.“

Po ME následovala další druhá polovina sezóny. Pro Markétu tento rok byl obrovskou zkušeností nejen na kole, ale musela zvládnout nové cizí prostředí, mentalitu lidí, naučit se další cizí jazyk Italštinu, kde jí hodně morálně podporovala Eva Fořtová a další. "Jsem ráda, že mám kolem sebe skvělé lidi a rodinu, kteří mi fandí a bez jejichž podpory by tento první rok v cizině byl téměř nezvladatelný. Navíc jsem si přidala ke kolu další povinnost, a to studium na VUT v Brně. Věřím, že vše zvládnu a povede se mi to skloubit dohromady. Další výborná zpráva pak přišla na konci sezóny, když jsem dostala nabídku od pana Zollera, jít na příští rok do jednoho z nejlepších italských týmů Bepink. Díky Panu Zollerovi a vedení týmu mám tak příležitost kvalitního zázemí, což mě může opět posunout o něco výš. Další pozitivum je, že se v tomto týmu budu potkávat s další Češkou Melissou Van Neck.

V tomto týdnu jsem byla v Itálii doladit poslední detaily a podepsat smlouvu. Od týmu jsem dostala již veškerý materiál a je vidět, že tým je opravdu na vysoké úrovni a věřím, že mě opět posune výkonnostně výše. Samozřejmě vybavení není všechno a bez tvrdé práce se to neobejde. Říká závěrem Hájková.