Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Dráha Dráha

Závěrečný díl SP dráhařů se jede v Kanadě

MTB MTB

Úspěšný kemp mladých bikerů na Mallorce

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

Dvacet Čechů pojede MS v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace ze zasedání Prezidia ČSC
Prezidium Českého svazu cyklistiky se sešlo v úterý 14.1.2020 ke svému prvnímu jednání v roce 2020 a..

PF 2020
Přejeme Vám i Vašim blízkým krásné a klidné Vánoce. Šťastný a úspěšný rok 2020. Český svaz cyklisti..

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 26.01.2020 Přímý přenos dalšího závodu Světového poháru v dráhové cykli...
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Nash vyhrála Toi Toi Cup v Jabkenicích

Souboj dvojice nejlepších českých cyklokrosařek pro sebe v Jabkenicích rozhodla z dvojice zkušených krosařek ta zkušenější Kateřina Nash (Clif Pro Team), když zdolala Pavlu Havlíkovou (Kooperativa Jablonec Nad Nisou). Mezi muži vyhrál Michael Boroš a upevnil si průběžné vedení v Toi Toi Cupu.

V závodě žen se krátce po startu odpoutala podle očekávání dvojice favoritek Nash a Havlíková a jejich náskok neustále narůstal. Teprve v předposledním kole nastoupila Nash a odpoutala se od své rivalky. Ještě na posledních překážkách se ale její náskok snížil, přesto do cíle přijela o šest vteřin dříve. Boj o třetí místo byl otevřený a pořadí se neustále měnilo. Nadějně to vypadalo ještě dvě kola před koncem pro Terezu Švihálkovou (ČEZ Cyklo team Tábor), ale nakonec se z bronzu radovala Rakušanka Nadja Heiglová a před táborskou závodnici se dostaly ještě Nizozemka Anne Terpstraová a Tereza Vaníčková (Ivar CS – Author Team).

„Pavla jela skvělý závod. Zdejší klasická trať je spíš co mi nejde a co musím trénovat. Je vidět, že Pavle sedí zrychlení za každou zatáčkou. Naštěstí se zde našel jeden delší kopec, kde se vlastně rozhodlo. Věděla jsem, že je to jediná šance si vytvořit náskok. V závěru jsem to sice pokazila na překážkách, takže jsme se zase trochu sjely. Ale závěr jsem už zvládla a dopadlo to dobře. Byl to skvělý trénink do dalších závodů,“ řekla v cíli Kateřina Nash a Pavla Havlíková přidala: „Byl to krásný a vyrovnaný závod, hlavně pro diváky. Dneska rozhodlo, kdo byl silnější, ten vyhrál. Žádnou chybu jsem neudělala, bylo to jen čistě o výkonnosti.“

V průběhu závodu mužů se na čele utvořila tříčlenná skupinka s dvojicí táborských jezdců Michael Boroš a Jan Nesvadba, které sekundoval Josef Jelínek (Mitas Mercedes-Benz Praha). Ten ale v polovině závodu už tempu nestačila a odpadl. Poté zvýšil tempo lídr Toi Toi Cupu Boroš a dál pokračoval osamocen.

Na třetí místo se posunul Belgičan Braam Merlier a snažil se dostihnout druhého Nesvadbu. A to se mu podařilo při nájezdu do předposledního okruhu. Na cílové rovince se radoval z vítězství Michael Boroš, který si upevnil i vedoucí pozici v průběžném hodnocení, druhý nakonec skončil Nesvadba před Merliererem.

„S vítězstvím jsem spokojený. Snažil jsem se všechno hlídat hned od začátku. Věděl jsem, že to bude dost uklouzané, ale zvolili jsme dobré obutí a dost jsme z toho těžili. Doufám, že forma jde nahoru. V týdnu jsem potrénoval, i když počasí nebylo ideální. Čekají mě nyní dva závody Světového poháru a závody v Belgii,“ řekl vítězný Michael Boroš.

Junioři odjeli podobný závod jako před týdnem v Kolíně. Na čele závodu se krátce po startu utvořila tříčlenná skupina Jan Zatloukal, David Šulc a Matyáš Fiala, která se vzdálila ostatním. O osudu závodu se rozhodovalo až v předposledním kole, kdy začal ztrácet Fiala. Favorizovaný Zatloukal dokázal v závěrečném okruhu ještě zrychlit a připsal si další vítězství.

Výsledky:

Ženy:

1. Nash (Clif Pro Team) 40:06, 2. Havlíková (Kooperativa Jablonec Nad Nisou) +6, 3. Heiglová (Rak.) +53, 4. Terpstraová (Niz.) +1:00, 5. Vaníčková (Ivar CS – Author Team) +1:11, 6. Švihálková (ČEZ Cyklo team Tábor) +1:14.

Pořadí po šesti závodech:

1. Vaníčková (IVAR CS - Author Team) 271, 2. Švihálková 266, 3. Bajgerová (Dukla Praha) 254, 4. Mudříková (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí) 252, 5. Havlíková 248, 6. Bedrníková (Expres CZ - Tufo Team Kolín) 246.

Muži:

1. Boroš 1:01:00, 2. Nesvadba (oba ČEZ Cyklo team Tábor) +12, 3. Merlier (Belg.) +20, 4. Konwa (Pol.) +27, 5. Jelínek (Mitas Mercedes-Benz Praha) +43, 6. van der Meer (Niz.) +1:04.

Pořadí po šesti závodech.

1. Boroš 294, 2. Nesvadba 282, 3. Paprstka (Expres CZ - Tufo Team Kolín) 275, 4. Jelínek 266, 5. Říman (TJ AŠ Ml. Boleslav) 237, 6. Ulík (SR/Expres CZ - Tufo Team Kolín) 233.

Junioři:

1. Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) 42:08, 2. Šulc (IVAR CS - Author Team) +4, 3. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) +29, 4. Jindřich (TJ Stadion Louny) +1:08, 5. Stránský (IVAR CS - Author Team) +1:26, 6. Žvak (Expres CZ - Tufo Team Kolín) +1:43.

Pořadí po deseti závodech:

1. Jindřich 427, 2. Stránský 413, 3. Zatloukal 399, 4. Sporysch (Expres CZ - Tufo Team Kolín) 383, 5. Fiala 378, 6. Vykydal (TJ AŠ Ml. Boleslav) 374.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
07.12.2019 | zobrazeno 293x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC