Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Dráha Dráha

Kraus s Pietrulou druzí v Brémách na Šetidenních

MTB MTB

Horská kola čeká nelehká sezona

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

Hekele podepsal statut reprezentanta a pojede MS

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace ze zasedání Prezidia ČSC
Prezidium Českého svazu cyklistiky se sešlo v úterý 14.1.2020 ke svému prvnímu jednání v roce 2020 a..

PF 2020
Přejeme Vám i Vašim blízkým krásné a klidné Vánoce. Šťastný a úspěšný rok 2020. Český svaz cyklisti..

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 26.01.2020 Přímý přenos dalšího závodu Světového poháru v dráhové cykli...
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Vojtěch Sedláček: Zranění je vyléčené, jsem zpět!

Jedna z velkých nadějí české silniční cyklistiky Vojtěch Sedláček dosahoval v reprezentačním dresu coby junior skvělých výsledků. Když měl přestoupit do elitní kategorie, podařilo se mu získat angažmá ve francouzském týmu CC Etupes, kterým si prošel také například Petr Vakoč. Bohužel se ale hned v první sezóně nevydal v jeho šlépějích - hned v jejím úvodu přerušil závodní činnost z důvodu vleklých zdravotních problémů.

Letos už o sobě ale opět dával vědět. Na domácí scéně na sebe upozornil například v rámci Mistrovství republiky v Trnavě, kde získal bronz v časovce a stříbro v silničním závodě kategorie U23, navíc ale také "v rámci tréninku" startoval také v elitní kategorii a rozhodně nepatřil mezi pasivní jezdce. V příštím roce tak bude opět usilovat o místo v reprezentačním výběru U23, kde bude chtít navázat na své úspěchy z juniorských let.

 

Vojto, jak hodnotíš svojí vlastně první sezónu mezi elitou, kdy jsi po zranění celou předchozí vynechal?

"Hodnotím ji pozitivně, vybudoval jsem si zpět dobrou kondici a ke konci sezóny jsem byl schopný bojovat v závěru těžkých závodů o přední příčky. Výsledkově to nebylo až tak silné přesto se mi podařilo být dvakrát na stupních vítězů ve Švýcarsku a ve Francii a na stupních vítězů jsem byl na mistrovství České republiky v časovce a v jednotlivcích. Tam mě trošku mrzelo rozdělení pelotonů na kategorie U23 a Elite. Ve finále ale díky oběma svazům jsem mohl absolvovat i nedělní elite závod."

 

Jaké to bylo postavit se na start MČR, když jsi startoval v kategorii U23 i Elite a ještě jsi tam byl hodně aktivní. Věřil sis, že bys mohl promluvit do bojů o medaile?

"Když jsem končil v juniorech, těšil jsem se na společné mistrovství republiky s profesionály jako jsou Zdeněk Štybar, Petr Vakoč,  Roman Kreuziger,  Juraj a Petr Saganovi a další. Ten můj první dospělácký mistrák měl být v Plzni, ale to bohužel kvůli mému zranění neklaplo. Následující Mistrovství v Trnavě bylo rozdělené na U23 a Elite, to bylo pro mě trochu zklamání. Nicméně díky oběma svazům jsem mohl startovat jak ve svém závodě U23 tak v závodě Elite. Výsledkové očekávání jsem měl pouze ve svých závodech. V kategorie Elite moje ambice byly dojet závod, takže ten 130km únik byl takový bonus navíc. Z vedoucí skupiny, která potom dojela až do cíle jsem odpadl kvůli vedru. Ůplně jsem se uvařil."

 

Jaké to pro tebe bylo, potýkat se s takovými zdravotními problémy hned první rok mezi elitou, nepřemýšlel jsi nad ukončením kariéry?

 

 

 

 

 

Co momentální příprava a angažmá na příští rok?

"V příštím roce zůstávám ve svém francouzském týmu CC Etupes. Do týmu přišli noví lidé a tým by měl být silnější. Měl by se ke mně přistěhovat Američan s Angličan a k tomu jeden Francouz. To by měl být pozitivní rozdíl oproti minulým sezónám, kdy jsem byl prakticky sám. Nyní po pár týdnech volna trénuji doma a začátkem prosince odlétám do španělského Calpe na soustředění, kde budu až do Vánoc. V lednu se vydám zpět do Calpe, kde absolvuji soustředění s týmem Wanty Group Gobert, se kterým náš tým spolupracuje a pak následuje naše týmové soustředění na stejném místě a 16. února pak následují první závody na jihu Francie."

 

Upravil jsi nějakým způsobem přípravu ohledně zranění které jsi měl?

"Změnil jsem všeobecnou zimní přípravu, mám tam více kola, fyzioterapie, soustředím se i na stravu a další související složky přípravy. Vytvářím si komplexni přípravu aby tam nic nechybělo."

 

Standardní otázka jaké máš očekávání od příští sezóny? 

"Chtěl bych se umístit na předních příčkách v jarních klasikách a etapovém závodě Carpathian Couriers Race. V červnu pak cílím na Závodu míru a Mistrovství České republiky. V druhé části sezóny bych rád uspěl na Tour de l'avenir, Mistrovství Evropy a Mistrovství světa."

 

Jaká je spolupráce s Francouzi, jestli tam máš díky dřívějšímu působení Petra Vakoče třeba trochu vyšlapanou cestičku, nebo od tebe naopak více očekávají…?

"Petrovi Vakočovi stejně jako Tomášovi Konečnému a Pavlovi Vršeckému děkuji za vstupní referenci, která mi pomohla k angažmá do tohoto  týmu. Jinak se ale tým od doby Petr Vakoče proměnil, personál, závodníci, sponzoři. Každý rok je v podstatě tak trochu nový. Od tohoto roku máme i nového sportovního ředitele Borize Zimmina. S ním to funguje bezvadně, hodně věcí spolu konzultujeme."

 

 

Foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz

 

Judita Lorencová
01.12.2019 | zobrazeno 1105x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC