Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Jandová má první profesionální smlouvu v týmu UCI

Dráha Dráha

Poslední dráhový šampionát ovládli jezdci Dukly

MTB MTB

Horská kola čeká nelehká sezona

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

Boroš a Vaníčková vyhráli celý seriál Toi Toi Cupu

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP Austrálie ČT4 SPORT 15.12.2019 Přímý přenos ze závodu světové série v dráhové cyklistice z ...
Cyklistika 2019 ČT4 SPORT 24.12.2019 Roman Kreuziger popisuje klíčové okamžiky Tour de France, MS...
Cyklistika 2019 ČT4 SPORT 24.12.2019 Roman Kreuziger popisuje klíčové okamžiky Tour de France, MS...

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

V Kolíně obhájil Sweeck a vyhrála i Havlíková

Loňské vítězství obhájil v Kolíně při pátém dílu cyklokrosového seriálu Toi Toi Cup belgický jezdec Diether Sweeck. Dnes na okruhu na Borkách porazil těsně dvojici jezdců ČEZ Cyklo Team Tábor Michaela Boroše s Janem Nesvadbou. Mezi ženami si pro třetí výhru za sebou dojela Pavla Havlíková (Kooperativa Jablonec nad Nisou). Závod byl zároveň mistrovstvím Středočeského kraje.

Krátce po startu se na čele závodu usadila pětice favoritů - Boroš, Tomáš Paprstka (Expres CZ-Tufo Kolín), Nesvadba, Josef Jelínek (Mercedes-Benz Praha Cyklostar Trek) a D. Sweeck. V polovině závodu odpadla domácí naděje Paprstka a Jelínek. V pátém z osmi okruhů pak nastoupil Boroš, ale Belgičan dokázal zaregaovat a trio spolu vydrželo až do závěru. Dva oddíloví kolegové proti Sweeckovi neuspěli. Rozhodlo až v poslední píšečné pasáži, kde Boroš zaváhal a z první pozice jedoucí Sweeck si dojel pro vítězství.

„V posledním průjezdu pískem jsem bohužel zachyboval a stálo mě to vítězství. Navíc to bylo blízko cíle, takže se s tím už nedalo nic dělat. Je to škoda, věřil jsem si. Dosažené výsledky zatím nejsou úplně ono, jaké jsem očekával. Věřím ale, že se pomalu dostávám zpátky a bude to jen lepší,“ řekl Michael Boroš.

Závod žen se jel podle představ. Hned po startu vyrazila za dalším vítězstvím Havlíková, i když kolínská trať nepatří k jejím oblíbeným. Její náskok před pětičlennou skupinou postupně narůstal a zdálo se, že bude jen otázka ztráty dalších soupeřek. Ovšem Karolína Mudříková (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí) se po nepovedeném startu vzepjala k výbornému výkonu. Nejprve si skupinu favoritek brzy dojela, ale v nastoleném tempu dál pokračovala. Náskok Pavly se nebezpečně krátil a v nájezdu do závěrečného okruhu už jely obě cyklokrosařky spolu. Zkušená jablonecká jezdkyně si nejprve v závětří odpočinula a v písečné pasáži vyrazila za prvenstvím a to jasně vybojovala. Mudříková druhým místem dosáhla nejlepšího letošního výsledku, v boji o bronz uspěla Tereza Vaníčková (Ivar CS – Author Team), která ve finiši zdolala svoji jmenovkyni Švihálkovou (ČEZ Cyklo team Tábor).

„Hned po startu jsem se dostala dopředu a jela sama. Ale to jsem nezamýšlela. Můj cíl byl, abych najela první do terénu, abych se nemusela s ostatními soupeřkami boxovat. Dlouhé roviny jsou opravdu dost náročné. Zatímco skupina za mnou se střídala já jela sama a v posledním kole mi Kačka strašně pomohla, protože jsem si mohla odpočinout. Ale byla jsem stále v klidu a využila situace," řekla Pavla Havlíková.

Výsledky:

Muži:

1. D. Sweeck (Belg.) 1:00:04, 2. Boroš, 3. Nesvadba (oba ČEZ Cyyklo Team Tábor) oba +1, 4. Jelínek (Mercedes-Benz Praha Cyklostar Trek) +22, 5. Paprstka (Expres CZ-Tufo Kolín) +27, 6. Konwa (Pol.) +50.

Průběžné pořadí (po 5 závodech):

1. Boroš 244, 2. Nesvadba 233, 3. Paprstka 231, 4. Jelínek 220, 5. Říman (TJ AŠ Ml. Boleslav) 194, 6. Ulík (SR/Expres CZ-Tufo Kolín) 191.

Ženy:

1. Havlíková (Kooperativa Jablonec nad Nisou) 44:16, 2. Mudříková (Stará Ves nad Ondřejnicí) +11, 3. Vaníčková (Ivar CS-Author) +31, 4. Švihálková (ČEZ Cyklo Team Tábor) +33, 5. Novotná (Adastra) +36, 6. Zemanová (Ivar CS-Author) +43.

Průběžné pořadí (po 5 závodech):

1. Vaníčková 225, 2. Švihálková 221, 3. Novotná 215, 4. Bajgerová (Dukla Praha) 213, 5. Mudříková 208, 6. Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor) 204.

Junioři:

1. Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) 39:21, 2. Šulc (IVAR CS - Author Team) +3, 3. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) +5, 4. Jindřich (TJ Stadion Louny) +8, 5. Stránský (IVAR CS - Author Team) +30, 6. Vykydal (TJ AŠ Ml. Boleaslav) +41.

Průběžné pořadí (po 8 závodech):

1. Jindřich 373, 2. Stránský 351, 3. Zatloukal 349, 4. Sporysch (Experes CZ-Tufo Kolín) 336, 5. Vykydel 314, 6. Kubík (Cycling Academy Tábor) 296.

FOTO CPA Eduard Erben 

 

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
30.11.2019 | zobrazeno 232x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC