Petr Kelemen vyhrál silně obsazený IL Sano Cup

Mladí dráhaři závodili v Prostějově

aNti Corona Cup je v cíli!

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Tour de Feminin 2020 - zrušení

ČSC vypisuje výběrová řízení - investice

SP MTB v italském Val di Sole bylo zrušeno
UCI informuje o zrušení světového poháru MTB v italském Val di Sole, které mělo proběhnout v termínu..

ČSC vypisuje výběrová řízení - investice
Níže naleznete odkazy na další výběrová řížení.

Spurt ČT4 SPORT 05.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 08.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 09.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Domácí report. mtb

Vyhlášení vítězů TOMKET Pražského MTB poháru

Do posledního místa zaplněný sál Lidového domu Kbely aplaudoval nejlepším jezdcům TOMKET Pražského MTB poháru sezóny 2019. Tři nejúspěšnější závodníci z každé závodní kategorie, převzali z rukou presidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka a patrona soutěže, šestinásobného paralympijského vítěze a mistra světa Jiřího Ježka unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou. Jména vítězů zároveň byla vyryta na podstavec putovní trofeje celé

„Letos jsme se nechali inspirovat blížící se olympiádou v Tokiu a poháry připomínají svým vyhotovením olympijskou pochodeň,“ přibližuje vzhled nevšedního poháru manažerka seriálu v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů Jarka Krakovičová.

Individuální ocenění TOMKET Pražského MTB poháru v letošním roce obdrželi: Trenér roku: Václav Ježek (IVAR CS. Author Team) Objev roku: Kryštof Bažant (TJ Sokol Plavy – Cyklo Benda) Populární soutěž týmů, tradičně dramatickou až do posledního startu celého seriálu závodů, vybojoval pořádající Nutrend Specialized Racing.

Do Síně slávy TOMKET Pražského MTB poháru vstoupil legendární cyklistický moderátor Jindřich Pulman. Cenu v emotivní atmosféře, viditelně dojatému Jindrovi, symbolicky předávali muži, jejichž jména v minulosti tolikrát zmínil do mikrofonu. Legendární trenér Pavel Vršecký a jeho slavný svěřenec Miloslav Kvasnička. Oba byli uvedeni do Síně slávy již v minulých letech společně s Bohunkou Lomovou.

Mezi vítězi dětských a mládežnických kategorií proběhlo losování o sportovní kolo Specialized od společnosti Velocentrum Voleský. Dospělí vítězové zase vylosovali výherce, který bude tři měsíce zdarma využívat luxusní vůz Toyota RAV4 Hybrid od společnosti Emil Frey. Šťastným výhercem je Ota Zima, vítěz silně obsazené kategorie Masters I.

Součástí slavnostního večera bylo i vyhlášení Osobností pražské cyklistiky pro rok 2019, které každoročně udělují nejúspěšnějším pražským cyklistům členové Pražského cyklistického svazu.

Pro rok 2019 si prestižní ocenění z Kbel odvážejí:

Silnice: Kristýna Burlová (Dukla Praha) - mistr ČR, vítěz ČP, 5. ME na dráze a účastnice MS na silnici

Dráha: Luboš Komínek (Dukla Praha) - 3. místo ME, mistr ČR

MTB: Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing) - 3. SP, 1. MČR, 10. MS a ME

Sálovka: Jan Kripner (TJ Pankrác) - 4. MEJ, mistr ČR

BMX: Viktor Oldřich Chudoba (ÚAMK Bikrosclub Řepy) - 9. MS, mistr ČR, vítěz ČP, 2x 2. EP

Cyklokros: Kryštof Král (Dukla Praha) - ČP 2019: 3x první a 3x druhé místo, vede celkové pořadí ČP 2019

Handicapovaní cyklisté: Patrik Jahoda (NUTREND Specialized Racing) - 2x 4. MS, 3. SP, kvóta pro LPH Tokio 2020

FOTO Barbora Klap

Foto: