Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Kelemen přestupuje do CCC Development Teamu

Dráha Dráha

Vyhlášení ČP na dráze mládeže a žen

MTB MTB

Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

V Táboře pojede cyklokrosový SP 38 reprezentantů

Sálovka Sálovka

Titul v kolové již popáté v řadě pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
MS urban cycling 2019 Čína ČT4 SPORT 20.11.2019 Sestřih ze světového šampionátu v disciplínách trial, freest...
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice

Partneři ČSC

Zahraniční report. cyklokros

van der Poel dál vládne cyklokrosu

Smutný je pohled pro českého fanouška do výsledkových listin na evropském cyklokrosovém šampionátu v italském Silvelle i v elitních kategoriích. Top Ten bylo po české barvy hodně vzdálené až v závěru druhé desítky se krčí český šampion Michael Boroš a Jan Nesvadba.

Početný tým Belgičanů se rozhodl hned po startu znepříjemnit mistru světa Mathieu van der Poelovi cestu za obhajobou evropského šampiona, ale jejich taktika vycházela do poloviny závodu. Pak však famózní nizozemský všestranný cyklista zrychlil, nastoupil a jeho tempo akceptovala pouze dvojice Michael Vanthourenhout a Eli Iserbyt. A v předposledním okruhu se dokázali na čelo dotáhnout další tři Belgičané - Quinten Hermans, Toon Aerts a Laurens Sweeck a traké Nizozemec Lars van der Haar.

Nakonec se rozhodlo až v posledním kole. Mathieu van der Poel dokázal odpárat všechny souperře a vypracoval si mírný náskok, který si přivezl až do cíle a připsal si zlatý hattrick. Belgičanům zůstaly jen zbývající kovy – stříbrný dojel Eli Iserbyt a bronzový skončil Laurens Sweeck. Naši nejlepší dojeli s velkou ztrátou na konci druhé desítky – devatenáctý Michael Boroš a těsně za ním Jan Nesvadba.

Kategorii žen dominovaly Nizozemky, když mezi prvními čtyřmi dojely tři. Novopečenou mistryní Evropy se stala suverénním způsobem Yara Kastelijnová, která zvítězila po síolové jízdě hned od prvního kola. Stříbrnou medaili získala domácí Italka Eva Lechnerová, pro bronz si dojela loňská evropská šampionka Nizozemka Annemarie Worstová. Jediná Češka na startu Nikola Bajgerová skončila se ztrátou 6:14 na vítězku téměř na chvostu startovního pole třiadvacátá.

V kategorii mužů U23 to byl napínavý a dramatický souboj mezi Francouzi a Belgičany až do posledních metrů, Češi se bohužel do něj nezapojili. Nakonec se více radovali reprezentanti galského kohouta, nejvíce sil měl a zlato vybojoval Mickael Crispin, známý ze závod Toi Toi Cupu ve Slaném, kde jej ale třeba porazili Josef Jelínek a Jakub Říman, dnes ale bylo vše jinak. V duelu o stříbro uspěl Belgičan Timo Kielich před Franouzem Antoine Benoistem. Nejlepší z našich se vešli do druhé desítky - Josef Jelínek skončil osmnáctý a těsně za ním dojel Tomáš Kopecký.

Výsledky:

Muži:

1. M. van der Poel (Niz.) 58:22, 2. Iserbyt +3, 3. L. Sweeck +20, 4. M. Vanthourenhout (všichni Bel.) +24, 5. van der Haar (Niz.) +25, 6. Hermans +38, 7. Toon Aerts (oba Bel.) +1:01, 8. Pidcock (Brit.) +1:10, 9. Lloret (Šp.) +1:22, 10. T. Merlier (Bel.) +1:42,...19. Boroš +5:28, 20. Nesvadba +5:51, 23. Paprstka (všichni ČR) +6:29.

Ženy:

1. Kastelijnová (Niz.) 41:05, 2. Lechneová (It.) +12, 3. Worstová +26, 4. Kaptheijnsová (obě Niz.) +1:09, 5. Verdonschotovýá +1:16, 6. Cantová (obě Belg.) +1:23, ...23. Bajgerová (ČR) +6:14.

Muži U23:

1. Crispin (Fr.) 46:47, 2. Kielich (Belg.) +8, 3. Benoist (Fr.) +9, 4. Vandebosch (Belg.) +26, 5. van Dijke (Niz.) +42, ...18. Jelínek +2:38, 19. T. Kopecký +2:47, 28. Říman +4:26, 41. Vaníček (všichni ČR) +8:50.

CÍCHA JAROSLAV
10.11.2019 | zobrazeno 183x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC