Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Regionem Orlicka Lanškroun 2020

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Úřadující mistři vyhráli první bikové závody

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice
Níže naleznete odkazy na další výběrová řížení.

Techniserv Cup 2020
Techniserv Cup 2020 se rozjede již o víkendu 20.6. a 21.6.2020 a to Olomouckým kritériem a Hanáckými..

ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 02.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 03.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 05.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Již za týden pojede v Táboře světová elita

Světový pohár v cyklokrosu se pojede v Táboře již za týden. Atmosféra plná očekávání dýchá na návštěvníky a obyvatele jihočeského města na každém rohu. Přijede i vedoucí žena Světového poháru a miláček českých fanoušků Kateřina Nash, chybět nebude poprvé v současném ročníku fenomenální Mathieu van der Poel z Nizozemí, který skvěle kombinuje tři cyklistické disciplíny – cyklokros, silnici a horská kola.

Táborští organizátoři patří ke spolehlivým a velmi úspěšným pořadatelům. Právě proto se v areálu Komora pravidelně jezdí vrcholné krosové akce – mistrovství světa a Evropy nebo Světové poháry. Při průjezdu městem si nelze nevšimnout co se chystá. Na kruhovém objezdu nedaleko okruhu pyramida s reklamou na blížící se jeden z vrcholů sezony. Stačí jeden okruh a zahlédnete současné hvězdy českého cyklokrosu – Kateřinu Nash, Tomáše Kopeckého i táborské rodáky Michaela Boroše a Adama Ťoupalíka. Ten druhý ale bude tentokrát chybět. Přesedlal na silnici a připravuje se na novou sezonu. Plakáty s hvězdným Mathieu van der Poelem lemují silnice v okolí Tábora, zdobí autobusy místní MHD, ale i základní školy nebo sportovní bary.

A jak vnímají Světový pohár sportovní fanoušci? „Je to nádhera, když v Táboře mohou být vrcholné cyklokrosové závody na nejvyšší úrovni,“ libuje si bronzový medailista cyklokrosového mistrovství Československa z roku 1981 Jiří Sosnovec, který bývá s bývalým silničářem Lokomotivy Tábor Václavem Kaprálem pravidelnými návštěvníky. „Je to pro nás velká sportovní událost. Na fotbal bych asi nešel, ale na cyklistiku si vždycky čas najdu. Mimo parádních závodů to je pro mě i určitá nostalgie. Každoročně se v Táboře setkávám se spoustou kamarádů, se kterými jsem se už spoustu let neviděl.“

Nejlepší Čech v elitní kategorii byl před rokem Michael Boroš na patnáctém místě, Pavla Havlíková obsadila v domácím závodě deváté místo, Kateřina Nash skončila desátá. Silný závod jeli čeští junioři, když čtyři z nich skončili do devátého místa, nejlepší Jakub Ťoupalík dojel čtvrtý. A domácí příznivci věří, že letos to bude ještě lepší. Jsme rádi, že na startu uvidíme oba obhájce v hlavních tedy elitních kategoriích. O Mathieu van der Poelovi už toho bylo napsáno mnoho. Ženám vloni dominovala Lucinda Brandová ještě v dresu Sunwebu. Letos už nastoupí za tým Telenet Baloise Svena Nyse.

CÍCHA JAROSLAV
09.11.2019 | zobrazeno 449x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC