Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Kelemen přestupuje do CCC Development Teamu

Dráha Dráha

Vyhlášení ČP na dráze mládeže a žen

MTB MTB

Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

V Táboře pojede cyklokrosový SP 38 reprezentantů

Sálovka Sálovka

Titul v kolové již popáté v řadě pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
MS urban cycling 2019 Čína ČT4 SPORT 20.11.2019 Sestřih ze světového šampionátu v disciplínách trial, freest...
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Již za týden pojede v Táboře světová elita

Světový pohár v cyklokrosu se pojede v Táboře již za týden. Atmosféra plná očekávání dýchá na návštěvníky a obyvatele jihočeského města na každém rohu. Přijede i vedoucí žena Světového poháru a miláček českých fanoušků Kateřina Nash, chybět nebude poprvé v současném ročníku fenomenální Mathieu van der Poel z Nizozemí, který skvěle kombinuje tři cyklistické disciplíny – cyklokros, silnici a horská kola.

Táborští organizátoři patří ke spolehlivým a velmi úspěšným pořadatelům. Právě proto se v areálu Komora pravidelně jezdí vrcholné krosové akce – mistrovství světa a Evropy nebo Světové poháry. Při průjezdu městem si nelze nevšimnout co se chystá. Na kruhovém objezdu nedaleko okruhu pyramida s reklamou na blížící se jeden z vrcholů sezony. Stačí jeden okruh a zahlédnete současné hvězdy českého cyklokrosu – Kateřinu Nash, Tomáše Kopeckého i táborské rodáky Michaela Boroše a Adama Ťoupalíka. Ten druhý ale bude tentokrát chybět. Přesedlal na silnici a připravuje se na novou sezonu. Plakáty s hvězdným Mathieu van der Poelem lemují silnice v okolí Tábora, zdobí autobusy místní MHD, ale i základní školy nebo sportovní bary.

A jak vnímají Světový pohár sportovní fanoušci? „Je to nádhera, když v Táboře mohou být vrcholné cyklokrosové závody na nejvyšší úrovni,“ libuje si bronzový medailista cyklokrosového mistrovství Československa z roku 1981 Jiří Sosnovec, který bývá s bývalým silničářem Lokomotivy Tábor Václavem Kaprálem pravidelnými návštěvníky. „Je to pro nás velká sportovní událost. Na fotbal bych asi nešel, ale na cyklistiku si vždycky čas najdu. Mimo parádních závodů to je pro mě i určitá nostalgie. Každoročně se v Táboře setkávám se spoustou kamarádů, se kterými jsem se už spoustu let neviděl.“

Nejlepší Čech v elitní kategorii byl před rokem Michael Boroš na patnáctém místě, Pavla Havlíková obsadila v domácím závodě deváté místo, Kateřina Nash skončila desátá. Silný závod jeli čeští junioři, když čtyři z nich skončili do devátého místa, nejlepší Jakub Ťoupalík dojel čtvrtý. A domácí příznivci věří, že letos to bude ještě lepší. Jsme rádi, že na startu uvidíme oba obhájce v hlavních tedy elitních kategoriích. O Mathieu van der Poelovi už toho bylo napsáno mnoho. Ženám vloni dominovala Lucinda Brandová ještě v dresu Sunwebu. Letos už nastoupí za tým Telenet Baloise Svena Nyse.

CÍCHA JAROSLAV
09.11.2019 | zobrazeno 117x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC