Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Padla šestka, házej znovu

Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

MS urban cycling 2019 Čína ČT4 SPORT 20.11.2019 Sestřih ze světového šampionátu v disciplínách trial, freest...
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice

Zahraniční report. bmx

Dominik Nekolný historicky prvním UCI mistrem světa v BMX Flatlandu. Nekolný kraloval celé sezoně, kterou završil ziskem duhového trikotu.

Třicetiletý český reprezentant Dominik Nekolný dnes v Číně získal historicky první titul mistra světa ve flatlandu. Tato disciplína byla do programu šampionátů mezinárodní cyklistické federace zařazena teprve před dvěma měsíci, a tak se pod její patronací světový šampionát doposud nikdy nekonal. Flatland je jakási moderní obdoba krasojízdy, většinou známý spíše z ulic měst nebo freestyle parků. Jeho sportovní podoba je ale velkou akrobacií plnou neuvěřitelných prvků a figur.

Nekolný odjel do Číny jako druhý jezdec celkového pořadí letošního světového poháru a mistr světa konkurenční asociace vedené legendou světa BMX Matem Hoffmanem, přičemž vítězství ve světovém poháru mu uteklo jen shodou nepříznivých okolností. Poslední pohárový závod musel odstartovat na náhradním kole, protože jeho vlastní mu nedorazilo, a ještě si před finále poranil kotník. Finálovou jízdou ale vybojoval bronzový post v závodě a druhé místo celkově. Mistrovský závod v Číně je velkou a zaslouženou satisfakcí. Dominik předvedl bezchybnou a náročnou jízdu plnou figur s provedením se zkříženýma nohama, jejíž dokonalý průběh rozhodčí přiměl k bodovému zisku 91,08 bodů. Francouz Dandois dokázal kontrovat pouze 90,13 body a bral stříbro.

„Jsem opravdu šťastný, že se mi podařilo zajet takovou jízdu. Tohle bylo to, co jsem trénoval doma a jediným cílem bylo předvést to i při závodech. To byl hlavní cíl.“ Řekl rozjařený český závodník. „Je to šílené! Pro naši disciplínu je to první mistrovství světa! Nemohl bych být poctěn víc, než že vyhraju právě tady!“

Pro českou cyklistiku to byla jedna z posledních letošních příležitostí k zisku duhového trikotu. Do semifinále ve freeride parku, které se jede zítra, se probojoval Martin Habada 20. nejlépe hodnocenou kvalifikační jízdou.