Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Kelemen přestupuje do CCC Development Teamu

Dráha Dráha

Vyhlášení ČP na dráze mládeže a žen

MTB MTB

Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

V Táboře pojede cyklokrosový SP 38 reprezentantů

Sálovka Sálovka

Titul v kolové již popáté v řadě pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
MS urban cycling 2019 Čína ČT4 SPORT 20.11.2019 Sestřih ze světového šampionátu v disciplínách trial, freest...
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Elkov Kasper mění název, vysoké cíle ale zůstávají

Druhý nejlepší kontinentální zástupce v soutěži Europe Tour, to je bilance uplynulé sezony v podání nejlepšího domácího cyklistického týmu. Pod hlavičkou Elkov Author se hradecká sestava představila letos naposledy - cenné úspěchy hodlá sbírat i pod novým názvem Elkov Kasper.

Rok 2019 byl v podání českého cyklistického týmu, jenž má dlouhodobou základnu v Hradci Králové, mimořádně úspěšný. Na mistrovství České a Slovenské republiky získal František Sisr titul českého šampiona v silničním závodě a časovku ovládl Jana Bárta. Ten navíc do sbírky přidal bronz z Evropských her v časovce v Minsku. 

Výčet úspěchů hradeckého týmu zahrnuje také devět vítězství v UCI závodech, z nichž sedm vybojoval Alois Kaňkovský (byť kvůli zranění a následné operaci neabsolvoval kompletní závodní program) i triumf Dominika Neumana v Českém poháru.

Na mistrovství světa v anglickém Harrogate startovala trojice závodníků - František Sisr a Jan Bárta (33. v časovce), Jakub Otruba dojel v silničním závodě do 23 let na 38. pozici, v individuální časovce této věkové kategorie dokonce o čtyři místa výše. V pořadí World Tour skončil tým na celkové 40. pozici, v pořadí Europe Tour mu patřilo 20. místo (druhá nejlepší mezi kontinentálními týmy).

Do sezony 2020 tým nastoupí tým s několika novinkami - tou zásadní je změna názvu. Po dvanácti letech z něj zmizí značka Author, byť tým bude na kolech uvedeného výrobce jezdit i nadále. Ale pod novým názvem Elkov Kasper. 

“Naše společnost podporujeme sport dlouhodobě, zejména regionálně. Většinou se jednalo o sport na Trutnovsku, ale v posledních letech pravidelně podporujeme i hradecký tým. K cyklistice mám vřelý vztah, zamlada jsem ji dělal, takže v tom je také trocha nostalgie, jelikož jsem na ni víc než 30 let kvůli podnikání neměl čas. Před dvěma lety, kdy jsme se sportovním ředitelem týmu Vladimírem Vávrou jeli cyklomaraton, jsem si uvědomil, že se jednalo o můj první závod po čtyřiceti letech,” říká Rudolf Kasper, zakladatel společnosti Kasper. Právě osoba sportvního ředitele Vávry ho přiměla ke spolupráci. “Známe se velice dobře, byli jsme nejenom soupeři, taky jsme kamarádili, jezdili na soustředění a trávili spolu hodně času. Považuju ho za profesionála v oboru. Také jsem poznal Otu Fialu, jehož hodně uznávám jako trenéra. Rozhodl jsem se, že je podpořím, jelikož dělají české cyklistice velmi dobré jméno.”

Na prvním místě v názvu hradeckého týmu zůstává společnost Elkov. “Máme před sebou čtvrtou společnou sezonu, kterou vyhlížíme opravdu s velkým napětím. V uplynulých letech zaznamenal tým opravdu hodně kvalitní výsledky a pro příští sezonu má před sebou hodně velkou výzvu - a tou je start na olympijských hrách,” netají Michal Vodička, majitel společnosti Elkov Elektro.

 

Zdroj: TZ

Judita Lorencová
06.11.2019 | zobrazeno 249x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC