Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Regionem Orlicka Lanškroun 2020

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Úřadující mistři vyhráli první bikové závody

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice
Níže naleznete odkazy na další výběrová řížení.

Techniserv Cup 2020
Techniserv Cup 2020 se rozjede již o víkendu 20.6. a 21.6.2020 a to Olomouckým kritériem a Hanáckými..

ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 02.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 03.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 05.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Elkov Kasper mění název, vysoké cíle ale zůstávají

Druhý nejlepší kontinentální zástupce v soutěži Europe Tour, to je bilance uplynulé sezony v podání nejlepšího domácího cyklistického týmu. Pod hlavičkou Elkov Author se hradecká sestava představila letos naposledy - cenné úspěchy hodlá sbírat i pod novým názvem Elkov Kasper.

Rok 2019 byl v podání českého cyklistického týmu, jenž má dlouhodobou základnu v Hradci Králové, mimořádně úspěšný. Na mistrovství České a Slovenské republiky získal František Sisr titul českého šampiona v silničním závodě a časovku ovládl Jana Bárta. Ten navíc do sbírky přidal bronz z Evropských her v časovce v Minsku. 

Výčet úspěchů hradeckého týmu zahrnuje také devět vítězství v UCI závodech, z nichž sedm vybojoval Alois Kaňkovský (byť kvůli zranění a následné operaci neabsolvoval kompletní závodní program) i triumf Dominika Neumana v Českém poháru.

Na mistrovství světa v anglickém Harrogate startovala trojice závodníků - František Sisr a Jan Bárta (33. v časovce), Jakub Otruba dojel v silničním závodě do 23 let na 38. pozici, v individuální časovce této věkové kategorie dokonce o čtyři místa výše. V pořadí World Tour skončil tým na celkové 40. pozici, v pořadí Europe Tour mu patřilo 20. místo (druhá nejlepší mezi kontinentálními týmy).

Do sezony 2020 tým nastoupí tým s několika novinkami - tou zásadní je změna názvu. Po dvanácti letech z něj zmizí značka Author, byť tým bude na kolech uvedeného výrobce jezdit i nadále. Ale pod novým názvem Elkov Kasper. 

“Naše společnost podporujeme sport dlouhodobě, zejména regionálně. Většinou se jednalo o sport na Trutnovsku, ale v posledních letech pravidelně podporujeme i hradecký tým. K cyklistice mám vřelý vztah, zamlada jsem ji dělal, takže v tom je také trocha nostalgie, jelikož jsem na ni víc než 30 let kvůli podnikání neměl čas. Před dvěma lety, kdy jsme se sportovním ředitelem týmu Vladimírem Vávrou jeli cyklomaraton, jsem si uvědomil, že se jednalo o můj první závod po čtyřiceti letech,” říká Rudolf Kasper, zakladatel společnosti Kasper. Právě osoba sportvního ředitele Vávry ho přiměla ke spolupráci. “Známe se velice dobře, byli jsme nejenom soupeři, taky jsme kamarádili, jezdili na soustředění a trávili spolu hodně času. Považuju ho za profesionála v oboru. Také jsem poznal Otu Fialu, jehož hodně uznávám jako trenéra. Rozhodl jsem se, že je podpořím, jelikož dělají české cyklistice velmi dobré jméno.”

Na prvním místě v názvu hradeckého týmu zůstává společnost Elkov. “Máme před sebou čtvrtou společnou sezonu, kterou vyhlížíme opravdu s velkým napětím. V uplynulých letech zaznamenal tým opravdu hodně kvalitní výsledky a pro příští sezonu má před sebou hodně velkou výzvu - a tou je start na olympijských hrách,” netají Michal Vodička, majitel společnosti Elkov Elektro.

 

Zdroj: TZ

Judita Lorencová
06.11.2019 | zobrazeno 893x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC