Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vydařená sezóna na Třebešíně

Dráha Dráha

Dráhaři Babor ani Hochman na ME neuspěli

MTB MTB

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Čeští krosaři slavili úspěchy v Trnavě

Sálovka Sálovka

Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

O vlásek od medaile

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Boroš a Havlíková letos poprvé doma vyhráli

Michael Boroš (ČEZ Cyklo team Tábor) a Pavla Havlíková (Kooperativa Jablonec Nad Nisou) ovládli třetí díl cyklokrosového TOI TOI Cupu, který se dnes jel na trati na Holých Vrších. Pro oba to bylo premiérové vítězství v tomto seriálu v letošní sezoně a Boroš si upevnil průběžné vedení. Havlíková obhajující loňské celkové prvenství, která první závod vynechala, je zatím až na 11. místě.

Za téměř letní teploty čekal na muže desetikolový závod, který měl zajímavý a dramatický průběh až do závěrečných metrů. Od třetího okruhu se na čele usadila trojice největších favoritů Boroš, Nesvadba a Paprstka, s malou ztrátou jezdil Belgičan Loockx. Dvojice táborských jezdců postupně navyšovala tempo a Paprstka začal ztrácet. Na konci šestého kola se v čele závodu osamostatnil Boroš, který zde v lednu slavil mistrovský titul. Ale za tři kola se trojice znovu sjela a začínalo se od nuly. V předposledním kole nastoupil Paprstka a pokoušel se poodjet svým soupeřům, ale neuspěl. Při nájezdu do posledního okruhu si duo Paprstka a Boroš vytvořilo patnáctivteřinový náskok na třetího Nesvadbu. Rozhodlo se až v samém závěru a Boroš si po návratu do domácího týmu připsal první triumf.

„Asi mi to tady sedí. V lednu jsem tu vyhrál titul, teď slavím první letošní vítězství. Bylo těžké si dneska na suché a rychlé trati vytvořit sebemenší náskok, protože se jezdilo hodně v háku. Rozhodlo se v posledním okruhu, hned v nájezdu do terénu. Zrychlil jsem si a snažil se udržet svoje tempo až do cíle," říkal Michael Boroš.

Celkem tradiční obrázek, když nestartují kvalitní cizinky, přinesl závod žen. Havlíková zvítězila stylem start-cíl. Svůj náskok si po celý závod s přehledem hlídala před dvojicí Nadja Heiglová (Rak.) a Karlou Štěpánovou (Superior XC Team). Dvě kola před koncem se v souboji o stříbro Heiglová své soupeřce vzdálila a čtvrtminutový náskok si pohlídala až do cíle. Čtvrtým místem potvrdila Tereza Švihálková (ČEZ Cyklo team Tábor), že třetí místo z Hlinska nebylo náhodné.

„Neměla jsem žádnou taktiku. Ale kdybych si to takhle chtěla vymyslet, tak by to asi tak vypadalo. Byl to ideální průběh. Jet si svoje tempo, které si hlídáte až do cíle. Jsem za vítězství hrozně ráda, dneska jsem to nečekala. Myslela jsem, že pojedu s holkama aspoň do poloviny závodu pohromadě," řekla Pavla Havlíková.

V závodu juniorů hned od úvodu poodjela všem soupeřům dvojice Jan Zatloukal a David Šulc, za nimi s minimální ztrátou osamocený Pavel Bittner a s desetivteřinovým odstupem Matyáš Fiala. Průběžné pořadí se během sedmi kol neměnilo, pouze odstupy se zvětšovaly. Rozhodujícím okamžikem byl pád Šulce tři kola před koncem, čehož dokonale využil Zatloukal, který si připsal druhé vítězství.

Výsledky:

Muži:

1. Boroš (ČEZ Cyklo team Tábor) 59:59, 2. Paprstka (Expres CZ Tufo team Kolín) +13, 3. Nesvadba (ČEZ Cyklo team Tábor) +33, 4. Loockx (Belg.) +1:14, 5. Jelínek (Mitas Mercedes-Benz Praha) +1:41, 6. Rombouts (Belg.) +1:55.

Průběžné pořadí po třech závodech:

1. Boroš 146, 2. Paprstka 141, 3. Nesvadba 140, 4. Jelínek 130, 5. Mikler (Pol.) 126, 6. A. Ťoupalík (Team Sauerland NRW) 124.

Ženy:

1. Havlíková (Kooperativa Jablonec Nad Nisou) 43:00, 2. Heiglová (Rak.) +31, 3. Štěpánová (Superior XC Team) +47, 4. Švihálková (ČEZ Cyklo team Tábor) +1:12, 5. Keseg Števková (SR) +2:06, 6. Ungermanová (TJ AŠ Ml. Boleslav) +2:22.

Průběžné pořadí po třech závodech:

1. Vaníčková (Ivar CZ – Author team) 135, 2. Švihálková 127, 3. Novotná (Adastra Cycling Team) 126, 4. Bajgerová (Dukla Praha) 125, 5. Janů (ČEZ Cyklo team Tábor) 123, 6. Keseg Števková 122.

Junioři:

1. Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) 38:00, 2. Šulc (Ivar CZ – Author team) +41, 3. Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) +57, 4. Fiala (ČEZ Cyklo team Tábor) +1:23, 5 7. Brenner (Něm.) +1:31, 6. Jindřich (TJ Stadion Lpouny) +1:52.

Průběžné pořadí po třech závodech:

1. Zatloukal 149, 2. Šulc 143, 3. Fiala 138, 4. Jindřich 136, 5. Žvak 128, 6. Sporysch (oba Expres CZ Tufo team Kolín) 119.

CÍCHA JAROSLAV
12.10.2019 | zobrazeno 219x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC