Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

I druhou virtuální Grand Prix vyhrál Daniel Turek

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Registrace ŠKODA TOMKET Pražského poháru startuje

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Revidovaný UCI silniční kalendář 2020


ČSC vypisuje výběrové řízení - investice
Předmětem veřejné zakázky je dodávka kamerového systému pro zabezpečení sportoviště. Dodávka kam..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 28.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 29.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 08.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Boroš a Havlíková letos poprvé doma vyhráli

Michael Boroš (ČEZ Cyklo team Tábor) a Pavla Havlíková (Kooperativa Jablonec Nad Nisou) ovládli třetí díl cyklokrosového TOI TOI Cupu, který se dnes jel na trati na Holých Vrších. Pro oba to bylo premiérové vítězství v tomto seriálu v letošní sezoně a Boroš si upevnil průběžné vedení. Havlíková obhajující loňské celkové prvenství, která první závod vynechala, je zatím až na 11. místě.

Za téměř letní teploty čekal na muže desetikolový závod, který měl zajímavý a dramatický průběh až do závěrečných metrů. Od třetího okruhu se na čele usadila trojice největších favoritů Boroš, Nesvadba a Paprstka, s malou ztrátou jezdil Belgičan Loockx. Dvojice táborských jezdců postupně navyšovala tempo a Paprstka začal ztrácet. Na konci šestého kola se v čele závodu osamostatnil Boroš, který zde v lednu slavil mistrovský titul. Ale za tři kola se trojice znovu sjela a začínalo se od nuly. V předposledním kole nastoupil Paprstka a pokoušel se poodjet svým soupeřům, ale neuspěl. Při nájezdu do posledního okruhu si duo Paprstka a Boroš vytvořilo patnáctivteřinový náskok na třetího Nesvadbu. Rozhodlo se až v samém závěru a Boroš si po návratu do domácího týmu připsal první triumf.

„Asi mi to tady sedí. V lednu jsem tu vyhrál titul, teď slavím první letošní vítězství. Bylo těžké si dneska na suché a rychlé trati vytvořit sebemenší náskok, protože se jezdilo hodně v háku. Rozhodlo se v posledním okruhu, hned v nájezdu do terénu. Zrychlil jsem si a snažil se udržet svoje tempo až do cíle," říkal Michael Boroš.

Celkem tradiční obrázek, když nestartují kvalitní cizinky, přinesl závod žen. Havlíková zvítězila stylem start-cíl. Svůj náskok si po celý závod s přehledem hlídala před dvojicí Nadja Heiglová (Rak.) a Karlou Štěpánovou (Superior XC Team). Dvě kola před koncem se v souboji o stříbro Heiglová své soupeřce vzdálila a čtvrtminutový náskok si pohlídala až do cíle. Čtvrtým místem potvrdila Tereza Švihálková (ČEZ Cyklo team Tábor), že třetí místo z Hlinska nebylo náhodné.

„Neměla jsem žádnou taktiku. Ale kdybych si to takhle chtěla vymyslet, tak by to asi tak vypadalo. Byl to ideální průběh. Jet si svoje tempo, které si hlídáte až do cíle. Jsem za vítězství hrozně ráda, dneska jsem to nečekala. Myslela jsem, že pojedu s holkama aspoň do poloviny závodu pohromadě," řekla Pavla Havlíková.

V závodu juniorů hned od úvodu poodjela všem soupeřům dvojice Jan Zatloukal a David Šulc, za nimi s minimální ztrátou osamocený Pavel Bittner a s desetivteřinovým odstupem Matyáš Fiala. Průběžné pořadí se během sedmi kol neměnilo, pouze odstupy se zvětšovaly. Rozhodujícím okamžikem byl pád Šulce tři kola před koncem, čehož dokonale využil Zatloukal, který si připsal druhé vítězství.

Výsledky:

Muži:

1. Boroš (ČEZ Cyklo team Tábor) 59:59, 2. Paprstka (Expres CZ Tufo team Kolín) +13, 3. Nesvadba (ČEZ Cyklo team Tábor) +33, 4. Loockx (Belg.) +1:14, 5. Jelínek (Mitas Mercedes-Benz Praha) +1:41, 6. Rombouts (Belg.) +1:55.

Průběžné pořadí po třech závodech:

1. Boroš 146, 2. Paprstka 141, 3. Nesvadba 140, 4. Jelínek 130, 5. Mikler (Pol.) 126, 6. A. Ťoupalík (Team Sauerland NRW) 124.

Ženy:

1. Havlíková (Kooperativa Jablonec Nad Nisou) 43:00, 2. Heiglová (Rak.) +31, 3. Štěpánová (Superior XC Team) +47, 4. Švihálková (ČEZ Cyklo team Tábor) +1:12, 5. Keseg Števková (SR) +2:06, 6. Ungermanová (TJ AŠ Ml. Boleslav) +2:22.

Průběžné pořadí po třech závodech:

1. Vaníčková (Ivar CZ – Author team) 135, 2. Švihálková 127, 3. Novotná (Adastra Cycling Team) 126, 4. Bajgerová (Dukla Praha) 125, 5. Janů (ČEZ Cyklo team Tábor) 123, 6. Keseg Števková 122.

Junioři:

1. Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) 38:00, 2. Šulc (Ivar CZ – Author team) +41, 3. Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) +57, 4. Fiala (ČEZ Cyklo team Tábor) +1:23, 5 7. Brenner (Něm.) +1:31, 6. Jindřich (TJ Stadion Lpouny) +1:52.

Průběžné pořadí po třech závodech:

1. Zatloukal 149, 2. Šulc 143, 3. Fiala 138, 4. Jindřich 136, 5. Žvak 128, 6. Sporysch (oba Expres CZ Tufo team Kolín) 119.

CÍCHA JAROSLAV
12.10.2019 | zobrazeno 735x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC