Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vydařená sezóna na Třebešíně

Dráha Dráha

Dráhaři Babor ani Hochman na ME neuspěli

MTB MTB

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Čeští krosaři slavili úspěchy v Trnavě

Sálovka Sálovka

Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

O vlásek od medaile

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Reprezentace aktuality trial

O vlásek od medaile

Čtvrtým místem Pečínkové v kategorii žen a sedmým místem Pochtiola mezi juniory uspěla česká účast na víkendovém Mistrovství Evropy v trialu.

Zatímco v loňském roce se při své první sezoně v ženské elitě Alžběta Pečínková pohybovala na mezinárodních závodech kolem šestého sedmého místa, tedy na hranici postupu do finálové šestky, letos již kvalifikace zvládá s přehledem. Potvrdila to i na probíhajícím mistrovství Evropy v toskánském Il Cioccu. Sobotní semifinále zvládla s jistotou a zajistila si postup ze třetího místa.

Nedělní finále žen se konalo v nevděčném ranním termínu. Krátký čas na rozehřátí, mokrý travnatý podklad a obtížné tratě si vybraly svou daň hned na první brance první sekce. Velmi těžký výskok přinutil závodnice riskovat pád nebo obětovat deset bodů za technické šlápnutí. Zatímco pozdější medailistky obětovaly, česká závodnice zariskovala a bohužel sázka nevyšla. Nulový zisk z první sekce se snažila dohnat na zbývajících čtyřech kontrolních úsecích, ale marně. Pouhých deset bodů ji na konci závodu dělilo od stupňů vítězů.

Výsledek Pečínkové je přesto velmi nadějným příslibem pro český trial. Naposledy na ME takto dobré umístění dosáhla před pěti lety Marie Křivová. Alžběta Pečínková má letos dobře rozehraný i seriál Světového poháru.

Dařilo se také v juniorských kategoriích. Marek Pochtiol letošní sezonu přešel z kategorie 20“ na 26“ a v Toskánsku ukázal, že to byla dobrá volba. V kvalifikaci vyjel 360 bodů a od postupu do finále jej dělily dvě čisté branky – sedmá příčka v celkovém hodnocení je ale jeho zatím nejlepší výsledek. V kategorii „malých kol“ junior 20“ dobře zajel nastupující Tomáš Vepřek (10. místo), Petr Mokrý skončil šestnáctý.

Nezadařilo se v kategoriích mužů. V elite 26“ čeští jezdci Lukáš Müller a Tomáš Eibl uzavírají výsledkovou listinu, elite 20“ tentokrát proběhla bez naší účasti.

Evropský šampionát v Il Cioccu je prologem k finálovému závodu UCI Světového poháru, který se ve stejném lokalitě pojede příští víkend, 11.-13.10.

Více na www.ceskycyklotrial.cz

Radek Janka
06.10.2019 | zobrazeno 212x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC