Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

I druhou virtuální Grand Prix vyhrál Daniel Turek

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Registrace ŠKODA TOMKET Pražského poháru startuje

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Revidovaný UCI silniční kalendář 2020


ČSC vypisuje výběrové řízení - investice
Předmětem veřejné zakázky je dodávka kamerového systému pro zabezpečení sportoviště. Dodávka kam..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 28.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 29.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 08.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

CK Příbram-Fany Gastro hodnotí sezónu

Příbramský tým absolvoval v letošní sezóně celkem 88 závodů, z toho startoval na 14 závodech kategorie UCI a 10 triatlonech, kde se představil Jiří Kala. Celkem tak lze napočítat na 800 individuálních startů.

Závodníci příbramských barev se ale pouze nezúčastnili tolika závodů. Třicet šest z nich se jim podařilo vyhrát, a zároveň získali čtyřicet dalších pódiových umístění. Do žebříčku UCI si připsali 71 bodů. 

V celkovém hodnocení Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019 jim v soutěži týmů patřila druhá příčka a Martin Boubal obsadil také druhé místo v celkovém pořadí jednotlivců. Dařilo se i mladým nadějím, když Jiří Pokorný skončil šestý v kategorii U23 a Tomáš Jakoubek byl ve stejné kategorii desátý. Celkově bodovalo sedm příbramských závodníků. Kromě pohárového úspěchu Boubal také celkově vyhrál Giant ligu. 

Kromě toho, že se mladí závodníci pravidelně zúčastňují závodů Českého poháru a tři z nich také bodovali, byl Jakoubek členem reprezentačního družstva v rámci Závodu míru – Grand Prix Priessnitz Spa U23 spolu s příbramskými odchovanci Karlem Vackem a Vojtěchem Sedláčkem. Dosáhl také velkého individuálního úspěchu, když zvítězil v kategorii U23 v etapovém závodě zařazeném do kalendáře UCI Tour od Malopolska. Další z odchovanců Mathias Vacek startoval na mistrovství světa. Přesto, že stejně jako dříve jeho bratr Karel, závodí ve dresu italského týmu je členem týmu Příbrami.

V mezinárodní konkurenci se prosadil také Kala, když při ME v kvadriatlonu obsadil 11. místo a byl třetím nejlepším Čechem a handbiker Tománek skonči druhý při MS. Kříž se zase stal policejním mistrem ČR a reprezentoval také na MS v Itálii, kde skončil mezi policisty devátý. Slovenský závodník oblékající zeleno modrý dres Malik pak startoval v reprezentačním dresu na Okolo Slovenska UCI 2.1.

Družstvo mužů skončilo v časovce družstev v rámci domácího šampionátu na čtvrtém místě. Na etapovém závodě Lidice obsadili závodníci z CK Příbram–Fany Gastro kompletní stupně vítězů v absolutním pořadí, a navíc i první místo v kategorii U23. V závěru sezóny pak závodníci reprezentovali ČR na Duo Normand UCI 1.1 v časovce dvojic ve Francii a mezi nejlepšími profesionály odsadili 12. a 13. místo. 

Kromě výčtu umístění tým také uspořádal ve spolupráci s CYKLO LIDICE závod Českého poháru Memoriál Ch.Batagli GP FANY GASTRO a dále také časovku do vrchu Jince – Ohrazenice Krejčovka - MECZ LIDICE 2019, jeden ze závodů JAL. Na jaře mimoto zorganizoval na Novém rybníce také závody pro děti a mládež, Povzbudivou zprávou pak je, že si velmi dobře vede cyklokroužek pod vedením Jirky Kaly, tudíž o příští generace nadějných cyklistů jistě nebude nouze.

 

Zdroj: TZ, foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz

Judita Lorencová
05.10.2019 | zobrazeno 1251x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC