Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

O vlásek od medaile

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily

Domácí report. silnice

CK Příbram-Fany Gastro hodnotí sezónu

Příbramský tým absolvoval v letošní sezóně celkem 88 závodů, z toho startoval na 14 závodech kategorie UCI a 10 triatlonech, kde se představil Jiří Kala. Celkem tak lze napočítat na 800 individuálních startů.

Závodníci příbramských barev se ale pouze nezúčastnili tolika závodů. Třicet šest z nich se jim podařilo vyhrát, a zároveň získali čtyřicet dalších pódiových umístění. Do žebříčku UCI si připsali 71 bodů.

V celkovém hodnocení Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019 jim v soutěži týmů patřila druhá příčka a Martin Boubal obsadil také druhé místo v celkovém pořadí jednotlivců. Dařilo se i mladým nadějím, když Jiří Pokorný skončil šestý v kategorii U23 a Tomáš Jakoubek byl ve stejné kategorii desátý. Celkově bodovalo sedm příbramských závodníků. Kromě pohárového úspěchu Boubal také celkově vyhrál Giant ligu.

Kromě toho, že se mladí závodníci pravidelně zúčastňují závodů Českého poháru a tři z nich také bodovali, byl Jakoubek členem reprezentačního družstva v rámci Závodu míru – Grand Prix Priessnitz Spa U23 spolu s příbramskými odchovanci Karlem Vackem a Vojtěchem Sedláčkem. Dosáhl také velkého individuálního úspěchu, když zvítězil v kategorii U23 v etapovém závodě zařazeném do kalendáře UCI Tour od Malopolska. Další z odchovanců Mathias Vacek startoval na mistrovství světa. Přesto, že stejně jako dříve jeho bratr Karel, závodí ve dresu italského týmu je členem týmu Příbrami.

V mezinárodní konkurenci se prosadil také Kala, když při ME v kvadriatlonu obsadil 11. místo a byl třetím nejlepším Čechem a handbiker Tománek skonči druhý při MS. Kříž se zase stal policejním mistrem ČR a reprezentoval také na MS v Itálii, kde skončil mezi policisty devátý. Slovenský závodník oblékající zeleno modrý dres Malik pak startoval v reprezentačním dresu na Okolo Slovenska UCI 2.1.

Družstvo mužů skončilo v časovce družstev v rámci domácího šampionátu na čtvrtém místě. Na etapovém závodě Lidice obsadili závodníci z CK Příbram–Fany Gastro kompletní stupně vítězů v absolutním pořadí, a navíc i první místo v kategorii U23. V závěru sezóny pak závodníci reprezentovali ČR na Duo Normand UCI 1.1 v časovce dvojic ve Francii a mezi nejlepšími profesionály odsadili 12. a 13. místo.

Kromě výčtu umístění tým také uspořádal ve spolupráci s CYKLO LIDICE závod Českého poháru Memoriál Ch.Batagli GP FANY GASTRO a dále také časovku do vrchu Jince – Ohrazenice Krejčovka - MECZ LIDICE 2019, jeden ze závodů JAL. Na jaře mimoto zorganizoval na Novém rybníce také závody pro děti a mládež, Povzbudivou zprávou pak je, že si velmi dobře vede cyklokroužek pod vedením Jirky Kaly, tudíž o příští generace nadějných cyklistů jistě nebude nouze.

Zdroj: TZ, foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz