Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

O vlásek od medaile

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily

Zahraniční report. silnice

Honsa 7. na Tour of Poyang Lake, Sparta celkově 3.

Závodníci Sparty se účastnili Tour of Poyang Lake ve složení Jan a Pavel Stöhrovi, Petr Fiala, František Honsa, Tomáš Kalojíros a Jan Ryba závod se skládal z 11 závodů s celkovou klasifikací. Nachází se v jihovýchodní Číně a startovalo v něm celkem 22 týmů z Evropy, Asie, Austrálie a Ameriky. František Honsa obsadil v celkové klasifikaci 7.místo! Jan Stohr skončil na 13.místě. V soutěži týmů skončila Sparta na 3.místě!

První etapa měřila 90 km s dvěma kopci o délce 6 kilometrů, které byly obohaceny horskými prémiemi. Závod se rozjel ve vysokém tempu a hned první sprinterskou prémii vyhrál Jan Ryba a poté se na 30 kilometru vydal do úniku s dalšími sedmi závodníky. V kopcích se hlavní pole zredukovalo a uprchlíci byli dojeti 15 km před cílem. Do cíle sprintovala zhruba 50 členná skupina a nejlepší byl Jan Ryba, který projel cílem na 9. místě. Dále byl Jan Stöhr na 19. místě.

Závodníci Sparty Praha se prosadili také ve třetí a zárověň královské etapě na 87km, která závodníky zavedla do národního parku Mount
Wugong, kde čekali 3 okruhy po 29km s těžkým 9km dlouhým stoupáním. V selektivní etapě zůstal v první skupince 13 závodníků František Honsa a
dojel si pro 2. místo, když se mu ve dvou podařilo poodjet v klesání 5km před cílem a tím se posunul na průběžné druhé místo v celkovém hodnocení se ztrátou pouhých tří vteřin.

Čtvrtou etapou byla týmová časovka na 29 kilometrů, trasa vedla členitou krajinou s technickými zatáčkami. Sparťané si v této disciplíně vůbec nevedli špatně, když dokončili na 7. místě s pouze čtrnácti sekundovou ztrátou na druhé místo. Pátá etapa byla určena sprinterům. Závodilo se ve vysokém tempu a nakonec zvítězil osamocený závodník z úniku. Jan Ryba díky skvěle připravené pozici sprintoval na třetím místě v pelotonu a v cíli bral bramborové 4. místo.

Šestou etapu rozhodl jediný kopec na trase, který končil deset kilometrů před cílem, stoupání měřilo 2 kilometry s průměrným sklonem 10%. Od startu byli sparťané aktivní a pokoušeli se dostat do úniků. Jan Ryba bral při sprinterském prémii druhé místo. Na 50km unikla skupina sedmi závodníků bez českého zastoupení. Když se náskok úniku přehoupl přes jednu minutu, přebrali závodníci Sparty kontrolu nad pelotonem a začali stahovat únik a připravovat pozici pro lídra Františka Honsu, který v kopci společně s vedoucím závodníkem zaútočili. Bohužel únik byl zlikvidován 5 kilometrů před cílem zmenšenou 30 člennou hlavní skupinou. Do cíle nejlépe z pražské Sparty spurtoval na 12. místě Jan Stohr.

Sedmá etapa měřící 131 kilometrů vedoucí skrz národní park Mount longhu, měla na své trase tři krátká stoupání. Na třicátém kilometrů se podařilo ujet velice silné osmi členné skupině, ve které měly červené dresy dvojnásobné zastoupení, a to zásluhou Petra Fialy a Jana Stöhra. Petr Fiala získal na sprinterských prémiích druhé a třetí místo a Jan Stöhr k tomu připsal 4. místo na třetí horské prémii. Bohužel skupina byla dostižena, a tak přišel na řadu hromadný spurt. Po skvěle připravené pozici od Petra Fialy sprintoval Jan Ryba na solidním 5. Místě

Velmi výrazného výsledku dosáhli závodníci také v osmé etapě, kdy odjela patnáctičlenná skupina, ve které nechyběl Petr Fiala a držela si dvouminutový náskok na peloton, který už ho nedokázal zlikvidovat. Petr Fiala v ní dokončil na výborném pátém místě.

Desátou etapou byla časovka na 15,8 kilometrů, kde si nejlépe vedl František Honsa, když obsadil 10. příčku a celkově se znovu posunul do popředí a před závěrečnou etapou mu patřila sedmá příčka. Sparta se navím po časovce posunul na 3. místo v týmové soutěži.

V poslední etapě pak útočil na vítězství Petr Fiala, když nechyběl v úniku pěti jezdců, který se vytvořil 25 kilometrů před cílem. Peloton únik dojel až na cílové pásce a pouze dva sprinteři se dostali přes jezdce z úniku. Petr Fiala tak obsadil vynikající 4. místo. František Honsa v závěrečné etapě udržel sedmou příčku v celkovém hodnocení a jeho výkon podtrhl ještě 13. místem Jan Stohr. Tým navíc získal také třetí místo v týmové soutěži.

O víkendu startuje Sparta na posledním silniční závodě v ČR, kterým je Tour de Brdy 5.10.ve 13 h ve Strašicích o 10 000,- Kč a  sparťan Tomáš Kalojíros se pokusí počtvrté vyhrát tento závod.

Zdroj, foto: Sparta Praha