Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vydařená sezóna na Třebešíně

Dráha Dráha

Dráhaři Babor ani Hochman na ME neuspěli

MTB MTB

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Čeští krosaři slavili úspěchy v Trnavě

Sálovka Sálovka

Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

O vlásek od medaile

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

Vít Řehák ovládl jubilejní 5. ročník závodu horských kol MTB Tour České středohoří. Jezdec týmu Mitas Cyklohelios za sebou nechal dvojici někdejších vítězů nejdelší královské trati Michala Bubílka a Roberta Novotného. Do Litoměřic tentokrát dorazil rekordní počet účastníků. Na vypsaných tratích si to mezi sebou rozdalo přes čtyři sta závodníků.

„Letošní půlkulatiny jsme se snažili pojmout opravdu ve velkém stylu. Na náměstí jsme díky všem partnerům připravili zatím největší zázemí s doprovodným programem v dosavadní historii závodu. Chtěli jsme, aby si akci užili úplně všichni, teda jak závodníci, tak i jejich doprovod. K tomu jsme připravili zcela nové závodní tratě a navíc nám po několika letech, kdy už jsem byl ze situace hodně zoufalý, přálo počasí. Konečně vše vyšlo tak, jak jsme si přáli,“ byl spokojený Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.

Závodníci letos nově bojovali na třech hlavních trasách o délkách 85, 65 a 45 kilometrů. Na trať přitom vyjížděl celý peloton pohromadě. Cyklistický had krásně projel Litoměřicemi, aby následně za Pokraticemi najel do terénu, kde se svedly tvrdé boje o letošní prvenství. „Každý měl navíc možnost se i při samotném závodě rozhodnout, že si zvolenou trasu oficiálně zkrátí. Prodloužit to nešlo, ale pokud někdo cítil, že je trať nad jeho síly, mohl jezdec pokračovat na kratší variantě bez hrozící diskvalifikace. A nakonec toho zhruba desítka jezdců i využila,“ podotkl ředitel Harvánek.

Na kratší 65 km dlouhé trase si pro suverénní vítězství přijel Jakub Špaček, který druhému Karlu Jurčovi nadělil deset minut a další dvě třetímu Miloši Králíkovi. Nejlepší žena Vendula Kelbichová přijela v osmnáctém nejlepším čase. Králem na pětačtyřicítce byl Pavel Linet. Nejlepší žena Andrea Maťhová přijela pět minut před druhou Monikou Čapkovou.

Součástí byl také pestrý doprovodný program na Mírovém náměstí, o který se postaral především Autosalon Horejsek se svými soutěžemi a testovacími jízdami. Celým dnem provázel nejúspěšnější paralympionik Jiří Ježek.

FOTO Patrik Pátek

CÍCHA JAROSLAV
29.09.2019 | zobrazeno 211x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC