Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vydařená sezóna na Třebešíně

Dráha Dráha

Dráhaři Babor ani Hochman na ME neuspěli

MTB MTB

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Čeští krosaři slavili úspěchy v Trnavě

Sálovka Sálovka

Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

O vlásek od medaile

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Nosková ve čtvrté desítce na silničním MS

Předposlední den šampionátu byl na programu silniční závod žen. V českém dresu se na start postavily Tereza Neumanová, Jarmila Machačová a Nikola Nosková, která dosáhla nejlepšího výsledku, když dojela na v hlavní skupině 37. místě. Z mistrovského titulu se po neuvěřitelném 105 kilometrů dlouhém úniku radovala Holanďanka Annemiek Van Vleuten.

Trasa ženského závodu byla vyměřená na 149 kilometrů. První větší stoupání přitom závodnice musely zdolat už na třináctém kilometru. Většina závodnic, která v něm ztratila kontakt s pelotonem, se ale dokázala vrátit. Definitivně se peloton rozdělil ve druhém kopci na 43. kilometru, kdy se od hlavní skupiny odpoutala devítičlenná skupina, ze které ale zanedlouho zaútočila pozdější vítězka a svůj náskok udržela až na cílové okruhy. Tam se pokusila Van Vleuten dostihnout vítězka časovky Chloé Dygert-Owen z Ameriky, její pokus ale úspěšný nebyl. Druhé místo nakonec obsadila loňská šampionka Anna Van Der Breggen a třetí byla Amanda Spratt z Austrálie.

Nikola Nosková se od začátku závodu pohybovala v popředí, pod rozhodujícím stoupání jí ale spadl řetěz a v momentě, kdy se od pelotonu oddělila skupinka závodnic, se stále propracovávala pelotonem ze zadních pozic. Ve druhé skupině pak patřila k nejaktivnějším závodnicím, do bojů o medaile se jí už ale promluvit nepodařilo.

„S Nikolou jsme byli domluvení, že se bude držet Marianne Vos, což byla jedna z favoritek závodu. Když se to tak vezme, tak to splnila, je ale škoda, že jí v rozhodující moment zbrzdil technický problém. Co se týče výkonu ostatních holek, pro Terezu Neumanovou to byla první zkušenost se startem na MS a Jarmila Machačová podala standardní výkon,“ okomentoval dnešní závod reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Nikola Nosková nakonec na vítězku ztratila pět a půl minuty a byla klasifikována jako 37., Jarmila Machačová dojela na 78. místě a Tereza Neumanová závod nedokončila. 

 

Foto: Jan Brychta / ČSC

Judita Lorencová
28.09.2019 | zobrazeno 302x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC