Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

I druhou virtuální Grand Prix vyhrál Daniel Turek

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Strabag Cup – ČP XCO - NOVÉ TERMÍNY

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Revidovaný UCI silniční kalendář 2020


ČSC vypisuje výběrové řízení - investice
Předmětem veřejné zakázky je dodávka kamerového systému pro zabezpečení sportoviště. Dodávka kam..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 28.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 29.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 08.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Partneři ČSC

Domácí report. sálovka

SC Svitávka vyhrála Elite Škoda Extraligu

Dvojice Jiří Hrdlička st. a Pavel Loskot z SC Svitávka 1 vyhrála v Šitbořicích poslední, čtvrté kolo, základní hrací části nejvyšší české ligy v kolové - Elite Škoda Extraliga. Zároveň tím navýšila na tři body své vedení v kvalifikační tabulce pro pro mistrovství světa.

Do turnaje vstupovaly z pozice favorita dva týmy - kromě SC Svitávky ještě dvojice Sokola Zlín - Prštné (Ludvík Písek, Miroslav Gottfried). Tyto dva týmy v předchozích kolech dosahovaly stabilně nejlepších umístění. S výhodou bodového náskoku jak v rámci samotné Extraligy, tak v rámci nominace na letošní mistrovství světa, vstupovala do turnaje dvojice SC Svitávky 1. Ani ve čtvrtém kole, i přes nedávná zranění, dvojice nezaváhala a turnaj vyhrála.

Škoda Extraliga, jejíž první tři letošní soutěžní kola se odehrála od začátku roku postupně v Brně, Svitávce a Zlíně, nabízela spoustu vyrovnaných zápasů a napínavé boje o celkové pořadí se utkalo 7 nejlepších českých dvojic. Tým Sokola Zlín - Prštné odehrál opět velmi dobrý turnaj. V posledním kole ztratila dvojice Písek, Gottfried sedm bodů za dvě remízy a jedné prohře. Umístění na třetím místě v závěrečném kole neovlivnilo umístění Zlína v celkovém pořadí, kde obhájil druhé místo.

Ve finále mistrovství České republiky se očekává přímý souboj právě týmů ze Zlína a ze Svitávky, který bude rozhodovat o letošním složení reprezentace pro mistrovství světa. Po odehrání základní čtyřkolové hrací části se uskuteční finálový turnaj mistrovství ČR. Vyvrcholení letošní sezóny české nejvyšší soutěže hostí tentokrát Svitávka, která bude mít ve finále dvojnásobné zastoupení. Ze třetího místa se totiž do finálového klání probojoval tým MO Svitávky 1 ve složení Pavel Vitula, Pavel Richter. Úřadující mistři ČR z roku 2018 i přes nestabilní formu z posledních měsíců odehráli skvělé zápasy a ani v jednom zápase neokusili hořkost porážky, když ze šesti zápasů třikrát vyhráli a třikrát remizovali. Druhá pozice na posledním soutěžním kole znamenala v celkovém pořadí potvrzení celkové třetí příčky a bezpečný postup na mistrovství ČR.

První čtveřici týmů ve finále MČR uzavírá tým Favoritu Brno 1 ve složení Jan Havlíček, Robert Zvolánek. Tato dvojice hrála v posledním kole s lehkým handicapem, neboť ze zdravotních důvodů musel Roberta Zvolánka nahradit bývalý reprezentant a držitel poslední české medaile z mistrovství světa z roku 2014, Pavel Šmíd. Na turnaji byla znát nesehranost této dvojice, ale i přes uvedené úskalí dokázal tým udržet celkové 4. místo a zajistit si tak právo startovat ve finálovém turnaji mistrovství ČR: Na pátém místě skončil tým Favoritu Brno 3 ve složení Miroslav Berger ml., Radim Hasoň.

Poslední dva týmy po odehrání základní hrací části sestupují přímo do nižší, I. ligy. Tento rok vyšly tyto neoblíbené pozice na SC Svitávku 3 (Jiří Hrdlička ml., Roman Staněk) a Sokol Šitbořice.

V rámci přípravy na vrchol sezóny, kterým je mistrovství světa ve Švýcarsku, budou dvě nejlepší české dvojice (SC Svitávka 1 a Sokol Zlín - Prštné) startovat 28. září na Světovém poháru v německém Niedermehnenu.

Letošní MS v sálové cyklistice (společně v kolové a krasojízdě) se uskuteční první prosincový víkend (6. - 8. 12.) ve švýcarské Basileji.

Konečné pořadí Elite Škoda Extraligy po 4. kole:

1. SC Svitávka 1                                130: 83  56

2. Sokol Zlín-Prštné 2                        102: 69  52

3. MO Svitávka 1                                 97: 85  36

4. Favorit Brno 1                                  80: 86  31

5. Favorit Brno 3                                  97:108  27

6. SC Svitávka 2                                117:130  24

7. Sokol Šitbořice                                69:131  12

Průběžný stav nominačních bodů pro MS:

1. SC Svitávka 1 23, 2. Sokol Zlín-Prštné 2 20, 3. MO Svcitávka 1 1, 4. Favorit Brno 1 11, 5. Favorit Brno 2 8, 6. SC Svitávka 2 6, 7. Sokol Šitbořice 2.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
17.09.2019 | zobrazeno 477x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC