Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Bikerka Čábelická míří přípravu k Tokiu 2020

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Domácí report. dráha

Přilba Moravy má opět českého vítěze

Po třech letech, kdy tomuto tradičnímu bodovacímu závodu na 50 km vládli zahraniční závodníci, se do historie Přilby Moravy dnešním vítězstvím zapsal opět český závodník. Z vítězství se radoval Nicolas Pietrula z Dukly Praha.

Jeho úspěch se ale nerodil jednoduše. Od úvodních kol se do úniku vydal další jezdec pražské Dukly Petr Kelemen, který poctivě sbíral body a držel se na průběžně vedoucí pozici. V průběhu první poloviny závodu se několika jezdcům podařilo získat okruh náskoku a tím se dostat do vedení. Mezi nimi byl i Pietrula. Kelemen však zůstal v hlavním poli a ačkoliv měl na svém kontě největší bodový zisk, do čela se vyšvihl jeho týmový kolega.

V dalším průběhu rychlého závodu se podařilo opět několika dráhařům získat kolo náskoku a některým dokonce opakovaně. Ve vedení tak byli dva jezdci, kterým se podařilo získat celkem čtyři kola náskoku. Jedním byl právě Pietrula a tím druhým polský jezdec Daniel Staniszewski a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto.

Velké drama však deset okruhů před koncem přichystal Petr Kelemen, který závodí v elitní kategorii teprve prvním rokem. Dostal se do úniku a na hlavní pole postupně získal náskok až polovinu brněnského oválu. V té době na vedoucí duo ztrácel kolo, na body však suverénně vedl, takže pokud by se mu podařilo dojet hlavní pole o kolo, dostal by se na vedoucí místo. Diváci jej hnali kupředu, jeho snaha však vyšla naprázdno a před posledním bodováním již bylo o výsledku závodu rozhodnuto.

Na prvním místě tedy dojel Nicolas Pietrula (Dukla Praha) se ziskem 106 bodů a 4 okruhů náskoku, druhý skončil polský jezdec Daniel Staniszewski se ziskem 63 body a 4 okruhů náskoku a třetím byl Petr Kelemen (Dukla Praha) se 133 body a 3 okruhy náskoku.

V rámci mezinárodních závodů se na brněnském oválu bojovalo i medaile na domácím šampionátu v keirinu. Triumfovali jezdi Dukly Brno, kteří kompletně obsadili stupně vítězů v pořadí Jiří Fanta, David Sojka a Martin Čechman.

Výsledky:

Přilba Moravy:

Kadetky: 1. Bártová (Tufo Pardus Prostějov) 30, 2. A. Jaborníková (Sportcomplex Břeclav) 23, 3. Hejhalová (Dukla Praha) 8.

Juniorky: 1. S. Džerengová (Dukla Praha), 2. V. Bartoníková (Dukla Brno), 3. Svobodová (TJ Favorit Brno).

Starší žáci: 1. Rich. Kobr (TJ Lokomotiva Broun) 28, 2. D. Šilhavý (KOVO Praha) 14, 3. Koblížek (Tufo Pardus Prostějov) 9.

Kadeti: 1. Telecký (TJ Favorit Brno) 19, 2. Kovařčík (Tufo Pardus Prostějov) 14, 3. Kadec (Dukla Praha) 8.

Junioři: 1. Potasznik (Pol.) 35, 2. Smékal (Tufo Pardus Prostějov) 35, 3. Voltr (Dukla Praha) 26.

Muži:

1. Pietrula (Dukla Praha) 4/106, 2. Staniszewski (Pol.) 4/63, 3. Petr Kelemen (Dukla Praha) 3/133, 4. Slawek (Pol.) 3/69, 5. Rudyk (Pol.) 3/56, 3. Pszczolarski (Pol./Tufo Pardus Prostějov) 2/27, ...9. Sekanina (TJ Favorit Brno) 1/17, 10. Kraus 1/11, 11. Kohout (všichni Dukla Praha) 1/10, 12. Rugovac (Tufo Pardus Prostějov) 27.

Keirin - mistrovství ČR:

1. Fanta, 2. Sojka, 3. Čechman, 4. Bábek, 5. Pavel Kelemen, 6. Šťastný (všichni Dukla Brno).

FOTO Jan Brychta/SvětCyklistiky.cz

Foto: