Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Hník celkově třetí na Okolo Rumunska, Bárta pátý

Dráha Dráha

Vendolský s Krausem mistry ČR v madisonu

MTB MTB

Maraton v Harrachově vyhráli Adel a Cesnaková

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Nestárnoucí Nash: skončila druhá na úvod SP v Iowě

Sálovka Sálovka

České týmy v kolové bodovaly na 4. kole SP

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. dráha

Přilba Moravy má opět českého vítěze

Po třech letech, kdy tomuto tradičnímu bodovacímu závodu na 50 km vládli zahraniční závodníci, se do historie Přilby Moravy dnešním vítězstvím zapsal opět český závodník. Z vítězství se radoval Nicolas Pietrula z Dukly Praha.

Jeho úspěch se ale nerodil jednoduše. Od úvodních kol se do úniku vydal další jezdec pražské Dukly Petr Kelemen, který poctivě sbíral body a držel se na průběžně vedoucí pozici. V průběhu první poloviny závodu se několika jezdcům podařilo získat okruh náskoku a tím se dostat do vedení. Mezi nimi byl i Pietrula. Kelemen však zůstal v hlavním poli a ačkoliv měl na svém kontě největší bodový zisk, do čela se vyšvihl jeho týmový kolega.

V dalším průběhu rychlého závodu se podařilo opět několika dráhařům získat kolo náskoku a některým dokonce opakovaně. Ve vedení tak byli dva jezdci, kterým se podařilo získat celkem čtyři kola náskoku. Jedním byl právě Pietrula a tím druhým polský jezdec Daniel Staniszewski a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto.

Velké drama však deset okruhů před koncem přichystal Petr Kelemen, který závodí v elitní kategorii teprve prvním rokem. Dostal se do úniku a na hlavní pole postupně získal náskok až polovinu brněnského oválu. V té době na vedoucí duo ztrácel kolo, na body však suverénně vedl, takže pokud by se mu podařilo dojet hlavní pole o kolo, dostal by se na vedoucí místo. Diváci jej hnali kupředu, jeho snaha však vyšla naprázdno a před posledním bodováním již bylo o výsledku závodu rozhodnuto.

Na prvním místě tedy dojel Nicolas Pietrula (Dukla Praha) se ziskem 106 bodů a 4 okruhů náskoku, druhý skončil polský jezdec Daniel Staniszewski se ziskem 63 body a 4 okruhů náskoku a třetím byl Petr Kelemen (Dukla Praha) se 133 body a 3 okruhy náskoku.

V rámci mezinárodních závodů se na brněnském oválu bojovalo i medaile na domácím šampionátu v keirinu. Triumfovali jezdi Dukly Brno, kteří kompletně obsadili stupně vítězů v pořadí Jiří Fanta, David Sojka a Martin Čechman.

Výsledky:

Přilba Moravy:

Kadetky: 1. Bártová (Tufo Pardus Prostějov) 30, 2. A. Jaborníková (Sportcomplex Břeclav) 23, 3. Hejhalová (Dukla Praha) 8.

Juniorky: 1. S. Džerengová (Dukla Praha), 2. V. Bartoníková (Dukla Brno), 3. Svobodová (TJ Favorit Brno).

Starší žáci: 1. Rich. Kobr (TJ Lokomotiva Broun) 28, 2. D. Šilhavý (KOVO Praha) 14, 3. Koblížek (Tufo Pardus Prostějov) 9.

Kadeti: 1. Telecký (TJ Favorit Brno) 19, 2. Kovařčík (Tufo Pardus Prostějov) 14, 3. Kadec (Dukla Praha) 8.

Junioři: 1. Potasznik (Pol.) 35, 2. Smékal (Tufo Pardus Prostějov) 35, 3. Voltr (Dukla Praha) 26.

Muži:

1. Pietrula (Dukla Praha) 4/106, 2. Staniszewski (Pol.) 4/63, 3. Petr Kelemen (Dukla Praha) 3/133, 4. Slawek (Pol.) 3/69, 5. Rudyk (Pol.) 3/56, 3. Pszczolarski (Pol./Tufo Pardus Prostějov) 2/27, ...9. Sekanina (TJ Favorit Brno) 1/17, 10. Kraus 1/11, 11. Kohout (všichni Dukla Praha) 1/10, 12. Rugovac (Tufo Pardus Prostějov) 27.

Keirin - mistrovství ČR:

1. Fanta, 2. Sojka, 3. Čechman, 4. Bábek, 5. Pavel Kelemen, 6. Šťastný (všichni Dukla Brno).

FOTO Jan Brychta/SvětCyklistiky.cz

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
13.09.2019 | zobrazeno 184x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC