Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Dráha Dráha

Sára Kaňkovská devátá v keirinu na SP

MTB MTB

Bikerka Čábelická míří přípravu k Tokiu 2020

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace ze zasedání Prezidia ČSC
Prezidium Českého svazu cyklistiky se sešlo v úterý 14.1.2020 ke svému prvnímu jednání v roce 2020 a..

PF 2020
Přejeme Vám i Vašim blízkým krásné a klidné Vánoce. Šťastný a úspěšný rok 2020. Český svaz cyklisti..

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY posledním dílem ŠKODA CUPu

Seriál Českého poháru mužů na silnici ŠKODA CUP 2019 se blíží do svého závěru. Předposlední sobotu v září, tedy 21. 9., vyvrcholí šestým závodem, kterým bude kritérium v Mladé Boleslavi s názvem ŠKODOVÁCKÉ okruhy.

Na závodníky tak čeká 35 tříkilometrových okruhů přímo v centru Mladé Boleslavi. Vše vypukne ve 14:00 na třídě Václava Klementa před Škoda Auto Muzeem, okruhy pak povedou po Třídě Ludváka Kalmy a Volkharda Köhlera. Kromě bodování jsou navíc vypsány tři speciální prémie o věcné ceny v 10., 20. a 30. kole. Do města, které je tradičně spojeno především s cyklokrosem, se tak vrací významná akce silniční cyklistiky.

„Byl bych rád, kdyby se ze závodu stala tradice. Dlouho se tu silniční závod takového rozměru nekonal a pevně věřím, že se to podaří změnit,“ říká ředitel závodu Michal Kopecký. 

„Původně se měl jet silniční závod s průjezdy Mladou Boleslaví, na dříve plánované trase ale rekonstruují most, který byl v havarijním stavu. Další alternativní trasy by vzhledem k uzavírce kvůli zmiňované rekonstrukci, paralyzovaly dopravu v celém městě,“ komentuje změnu plánů ředitel závodu, který se tak rozhodl pro divácky rozhodně atraktivnější alternativu.

Jsem na druhé straně rád, že se pojede městské kritérium. Většina závodů se koná mimo města, takhle budou mít diváci závodníky na dosah. Navíc se pojede u největšího obchodního centra v Boleslavi, kolem Škoda Auto Muzea a ŠKODA Zákaznického centra,“ dodává Kopecký.

Po skončení posledního dílu seriálu proběhne slavnostní vyhlášení v prostorách Škoda Auto Muzea, které bude po celý den zpřístupněno. 

Poslední závod je zároveň symbolický. Těší nás, že v rámci spolupráce se ŠKODA AUTO a.s., která zaštiťuje celý pohár, se podařilo uspořádat takto atraktivní závod přímo v Mladé Boleslavi a zároveň byly poskytnuty prostory pro slavnostní vyhlášení, které si tato soutěž zaslouží. Ještě předtím ale budou závodníci bojovat o cenné body do celkového hodnocení a věřím, že pro diváky udělají skvělou show,“ doplňuje ředitel soutěže Jakub Edr. 

Průběžně vedoucím závodníkem Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019 je prozatím Dominik Neuman z Elkov Author, soutěž mužů do 23 let vede jeho týmový kolega Jakub Otruba a dres pro nejlepšího nováčka soutěže v posledním závodě oblékne Vojtěch Řepa (Topforex-Lapierre).  

 

Foto: Josef Vaishar / Cycling.photography

Soubory:

Judita Lorencová
13.09.2019 | zobrazeno 366x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC