Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Hník celkově třetí na Okolo Rumunska, Bárta pátý

Dráha Dráha

Vendolský s Krausem mistry ČR v madisonu

MTB MTB

Maraton v Harrachově vyhráli Adel a Cesnaková

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Nestárnoucí Nash: skončila druhá na úvod SP v Iowě

Sálovka Sálovka

České týmy v kolové bodovaly na 4. kole SP

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY posledním dílem ŠKODA CUPu

Seriál Českého poháru mužů na silnici ŠKODA CUP 2019 se blíží do svého závěru. Předposlední sobotu v září, tedy 21. 9., vyvrcholí šestým závodem, kterým bude kritérium v Mladé Boleslavi s názvem ŠKODOVÁCKÉ okruhy.

Na závodníky tak čeká 35 tříkilometrových okruhů přímo v centru Mladé Boleslavi. Vše vypukne ve 14:00 na třídě Václava Klementa před Škoda Auto Muzeem, okruhy pak povedou po Třídě Ludváka Kalmy a Volkharda Köhlera. Kromě bodování jsou navíc vypsány tři speciální prémie o věcné ceny v 10., 20. a 30. kole. Do města, které je tradičně spojeno především s cyklokrosem, se tak vrací významná akce silniční cyklistiky.

„Byl bych rád, kdyby se ze závodu stala tradice. Dlouho se tu silniční závod takového rozměru nekonal a pevně věřím, že se to podaří změnit,“ říká ředitel závodu Michal Kopecký. 

„Původně se měl jet silniční závod s průjezdy Mladou Boleslaví, na dříve plánované trase ale rekonstruují most, který byl v havarijním stavu. Další alternativní trasy by vzhledem k uzavírce kvůli zmiňované rekonstrukci, paralyzovaly dopravu v celém městě,“ komentuje změnu plánů ředitel závodu, který se tak rozhodl pro divácky rozhodně atraktivnější alternativu.

Jsem na druhé straně rád, že se pojede městské kritérium. Většina závodů se koná mimo města, takhle budou mít diváci závodníky na dosah. Navíc se pojede u největšího obchodního centra v Boleslavi, kolem Škoda Auto Muzea a ŠKODA Zákaznického centra,“ dodává Kopecký.

Po skončení posledního dílu seriálu proběhne slavnostní vyhlášení v prostorách Škoda Auto Muzea, které bude po celý den zpřístupněno. 

Poslední závod je zároveň symbolický. Těší nás, že v rámci spolupráce se ŠKODA AUTO a.s., která zaštiťuje celý pohár, se podařilo uspořádat takto atraktivní závod přímo v Mladé Boleslavi a zároveň byly poskytnuty prostory pro slavnostní vyhlášení, které si tato soutěž zaslouží. Ještě předtím ale budou závodníci bojovat o cenné body do celkového hodnocení a věřím, že pro diváky udělají skvělou show,“ doplňuje ředitel soutěže Jakub Edr. 

Průběžně vedoucím závodníkem Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019 je prozatím Dominik Neuman z Elkov Author, soutěž mužů do 23 let vede jeho týmový kolega Jakub Otruba a dres pro nejlepšího nováčka soutěže v posledním závodě oblékne Vojtěch Řepa (Topforex-Lapierre).  

 

Foto: Josef Vaishar / Cycling.photography

Soubory:

Judita Lorencová
13.09.2019 | zobrazeno 114x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC