Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Bikerka Čábelická míří přípravu k Tokiu 2020

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Domácí report. dráha

Viviani opanoval brněnský velodrom

Italský profesionál Elia Viviani podle očekávání vyhrál dráhové omnium Grand Prix Favorit Brno, které je součástí Škoda Cupu. Od druhého v pořadí Poláka Damiana Slaweka jej sice v cíli dělilo 13 bodů, ale celkový průběh závodu tak jednoznačně nevyzníval. Nejlepší z našich jezdců byl na sedmém místě Petr Kelemen z Dukly Praha.

Do poslední disciplíny omnia, kterou je bodovací závod, vstupoval Viviani na druhém místě se ztrátou deseti bodů právě na polského jezdce. Ještě v polovině bodovačky na 25 km se tito dva závodníci doslova prali o každý bod a soustavně se střídali ve vedení. Více zkušeností však v závěru potvrdil Viviani a zaslouženě zvítězil. Na stupních vítězů je ještě doplnil na třetím místě další Ital Davide Plebani.

V ženském závodě zvítězila Němka Franziska Brausseová, před svoji krajankou Lea Lin Teutenbergovou a třetí pak byla Kateřina Kohoutková z Dukly Praha. V juniorech překvapil prostějovský René Smékal, který zvítězil před favorizovaným Rakušanem Timem Waflerem, bronz získal jezdec Dukly Matyáš Janoš.

V průběhu závodního odpoledne o pauze mezi disciplínami došlo i ke generačnímu setkání dvou olympioniků, kdy náš olympijský vítěz ve stíhacím závodě jednotlivců z Tokia 1964 Jiří Daler popřál hodně štěstí právě vítěznému Vivianimu, olympijskému šampionu v omniu z Ria 2016.

V Brně však závodní program nekončí a na dnešní vydařený den již zítra naváže populární a neméně atraktivní mezinárodní dráhový bodovací závod na 50 km Přilba Moravy. Start mládežnických kategorií je naplánován na 15:00, hlavní závod pak vypukne v 19:00.

Výsledky omnium:

Muži:

1. Viviani (It.) 131, 2. Slawek (Pol.) 118, 3. Plebabni (It.) 114, 4. Rudyk (Pol.) 104, 5. Moro (It.) 96, 6. Lovassy (Maď.) 96, 7. Petr Kelemen (Dukla Praha) 89, ...10. Rugovac 72, 11. Babor (ob Tufo Pardus Prostějov) 58, 12. Voneš (TJ Favorit Brno) 55.

Ženy:

1. Brausseová 157, 2. Teutenbergová (obě Něm.) 138, 3. Kohoutková 124, 4. Hochmann (obě Dukla Praha) 120, 5. Borisszaová (Maď.) 113, 6. S. Džerengová (Dukla Praha) 90.

Junioři:

1. Smékal (Tufo Pardus Prostějov) 130, 2. Wafler (Rak.) 130, 3. Janoš (Dukla Praha) 129, 4. Potasznik (Pol.) 111, 5. Kovar (Rak.) 106, 6. Kolařík (Tufo Pardus Prostějov) 103.

FOTO Jan Brychta

Foto: