Vendolský s Krausem mistry ČR v madisonu

Maraton v Harrachově vyhráli Adel a Cesnaková

Nestárnoucí Nash: skončila druhá na úvod SP v Iowě

České týmy v kolové bodovaly na 4. kole SP

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily

ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Domácí report. dráha

Viviani opanoval brněnský velodrom

Italský profesionál Elia Viviani podle očekávání vyhrál dráhové omnium Grand Prix Favorit Brno, které je součástí Škoda Cupu. Od druhého v pořadí Poláka Damiana Slaweka jej sice v cíli dělilo 13 bodů, ale celkový průběh závodu tak jednoznačně nevyzníval. Nejlepší z našich jezdců byl na sedmém místě Petr Kelemen z Dukly Praha.

Do poslední disciplíny omnia, kterou je bodovací závod, vstupoval Viviani na druhém místě se ztrátou deseti bodů právě na polského jezdce. Ještě v polovině bodovačky na 25 km se tito dva závodníci doslova prali o každý bod a soustavně se střídali ve vedení. Více zkušeností však v závěru potvrdil Viviani a zaslouženě zvítězil. Na stupních vítězů je ještě doplnil na třetím místě další Ital Davide Plebani.

V ženském závodě zvítězila Němka Franziska Brausseová, před svoji krajankou Lea Lin Teutenbergovou a třetí pak byla Kateřina Kohoutková z Dukly Praha. V juniorech překvapil prostějovský René Smékal, který zvítězil před favorizovaným Rakušanem Timem Waflerem, bronz získal jezdec Dukly Matyáš Janoš.

V průběhu závodního odpoledne o pauze mezi disciplínami došlo i ke generačnímu setkání dvou olympioniků, kdy náš olympijský vítěz ve stíhacím závodě jednotlivců z Tokia 1964 Jiří Daler popřál hodně štěstí právě vítěznému Vivianimu, olympijskému šampionu v omniu z Ria 2016.

V Brně však závodní program nekončí a na dnešní vydařený den již zítra naváže populární a neméně atraktivní mezinárodní dráhový bodovací závod na 50 km Přilba Moravy. Start mládežnických kategorií je naplánován na 15:00, hlavní závod pak vypukne v 19:00.