Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Hník celkově třetí na Okolo Rumunska, Bárta pátý

Dráha Dráha

Vendolský s Krausem mistry ČR v madisonu

MTB MTB

Maraton v Harrachově vyhráli Adel a Cesnaková

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Nestárnoucí Nash: skončila druhá na úvod SP v Iowě

Sálovka Sálovka

České týmy v kolové bodovaly na 4. kole SP

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. dráha

Po Praze pojede i v Brně olympijský vítěz

Ve čtvrtek 12. a v pátek 13. září se na brněnském velodromu uskuteční pod záštitou primátorky statutárního města Brna Markéty Vaňkové dvoudenní závodní program s mezinárodní účastí a pořádající TJ Favorit Brno se podařilo zajistit hvězdnou účast.

Ve čtvrtečním dráhovém olympijském omniu Grand Prix Favorit Brno, které je součástí Škoda Cupu, se představí italský profesionál Elia Viviani. Třicetiletý jezdec je olympijským vítězem v této disciplíně, zároveň má na svém kontě několik vyhraných etap z Tour de France, Giro d´ Italia, Vuelty a opanoval i další významné jednorázové závody. Je také aktuálním mistrem Evropy na silnici.

Spolu s ním pojedou v italském dresu Stefano Moro a Davide Plebani. Silnou výpravu přivezou i Poláci v čele s Danielem Staniszewskim a Bartoszem Rudykem. Zkušeným jezdcem je i další Polák v dresu Prostějova Wojciech Pszczolarski, medailista z mistrovství světa i Evropy. Kvalitní výkony se dají očekávat od našich dráhařů z Dukly Praha a Prostějova. Pořádající TJ Favorit Brno vkládá největší naděje do Jana Voneše.

Hlavní program je připraven na následující den, kdy závodní odpoledne vyvrcholí prestižním mezinárodním bodovacím závodem na 50 km Přilba Moravy 2019, jehož historie sahá až do roku 1939, kdy se jel první ročník. Většina závodníků z předcházejícího dne je přihlášena i na tento podnik. Tento divácky atraktivní závod, který se jede za umělého osvětlení odstartuje v 19:00.

Předcházet mu bude neméně vzrušující mistrovství České republiky v keirinu, takže diváci uvidí v akci i brněnské sprintery, kteří již mají na svém kontě řadu světových výkonů. Souboj o titul vypukne v 18:30.

Součástí pátečního programu bude výstava historického velomateriálu a kronik pokrývající šedesátiletou historii pořádající TJ Favorit Brno. Ke zhlédnutí je připravena také bohatá fotogalerie a videoprojekce z úspěšné historie brněnské cyklistiky. Po oba dva dny je vstup volný.

CÍCHA JAROSLAV
11.09.2019 | zobrazeno 191x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC